PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kargolarınız neden bu kadar geç geliyor?

Paragon
25-02-2011, 22:40
Kısa bir tecrübemi paylaşmak istedim,ilgililer bunu sticky'e alıp bu yazıyı silerlerse sevinirim.

15'inde X sitesinden bir hayli kart siparişi verdim.17'inde yola çıkıp 22sinde Türkiye'ye giriş yaptı.Bugün yani 25inde Kargo İşleme Merkezini aradım.Bana bir numara verdiler,kargonuz bu kasanın içinde eğer acilse konuşursunuz amirle dil dökerseniz verirler dedi.

İşin en trajikomik tarafı bundan sonra başlıyor.

Aynı gün içinde Topkapı Kargo İşleme Merkezi'ne gittim.Metrobüsün Topkapı durağında inerseniz o koca bina işte.Zar zor yolu buldum.Issız ve berbat bir yer.Bir de hava rüzgar ve yağmurlu.

Danışmaya iki insan oturtsalar,işlemler çok daha hızlı yüreyecek.Oysa sevimli bir kadın yaklaşık 4 işe bakıyor.Her neyse önce kolinin kasada görünmediği,barkodu istediğini falan söyledi.Siz de barkodu verip ilgili kasaya gidip(kasa dediğimde demirden tel kasalar yani kargolarınız orada bir sayıyla tutuyor ve bu sıraya göe muayneden falan geçiyor) kargonuzu alıyorsunuz.Gerisi prosedür.

Burada hikaye anlatmayı bırakıyorum.Kargomu alamadım.Telefondaki ''bilgili'' adam bana kargomu alabileceğimi söylemesine rağmen yaklaşık daha 2000 kargoyu elden geçirmeleri ve bana daha 5 gün sonra gelmemi söylediler.Üstelik amirle konuşmayı denediğimde adam son derece saygısızdı ve lafı ağzıma tıktı.

Özet:Kargolarınızın geç gelmesinin nedeni yaklaşık 10-15 gün süren prosedür.Bu prosedürü işletenlerde saygısız,mesleklerinden ve o cehennem deliğinden bıkmış itici ve eli s.....nde dolaşan insanlar.

Anadüşünce:Okuyun adam olun.Ama memur olmayın.

Mavercik
26-02-2011, 00:37
Biz de her mal geldiğinde bunun yaklaşık 10 katını gümrükte yaşıyoruz malesef.

kimseyenemezbeni
26-02-2011, 13:02
bana da bir kere oldu 25 günde geldi sipariş

exninjamaster18
26-02-2011, 13:27
internetten sipariş vermek ne kadar güvenli o zaman?

t-berk
26-02-2011, 13:31
Eğer bildiğimiz sitelerden verirsen güvenlidir ama kargoda boyle aksaklıklar cıkabilir.Kargonun kalitesine bağlı birazda

Paragon
26-02-2011, 14:25
Kargo'nun kalitesiyle alakası yok.Eğer adam gibi bir seller veya shoptan verirseniz gecikme hep kargo işleme merkezi yüzünden.

Karujin
28-02-2011, 21:36
Çoğu zaman da bu prosedürleri yapanlar üçkağıtçı ve dolandırıcı oluyor. Sipariş verecek arkadaşlar bana belirli siteleri ve dikkat edilecek noktaları sorabilirler, böylece sorun yaşamazlar siparişlerinde. Ben ilk 4-5 siparişimde dolandırıldım, kandırıldım, kargom yollanmadı, eksik yollandı. Bu tür sorunlarla karşılaşmaktansa oturup araştırdım, tanıdıklarla konuştum ve işi öğrendim gibi. Mesela belirli bir fiyatın üstüne geçmediğiniz zaman gümrükte kalmaması, ve gümrükteki yalancı ve dolandırıcı insanların dediklerini dinlemeyip bu işlerin nasıl yürüdüğünü az çok bildiğinizi gösterebilmeniz ve sizi ciddiye almaları önemli noktalardan iki tanesi. 18 yaşından küçükseniz bir büyüğünüz ile gitmeniz en önemli tavsiyemdir, yoksa sizi ciddiye almıyorlar ve yapabileceğiniz pek bir şey olmuyor.