PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kart Açıklamaları Başlığı

whopperadamım
06-03-2011, 21:40
Evet Birçok Arkadaş İngilizcesinin Yetersizliğinden vs. Yu-Gi-Oh! Wikia'yı Anlayamıyormuş. Bunun İçin de Her Karta Ayrı Konu Açılmasın Diye Bir Başlık Yaptım. Bu Başlıkta Her Gönüllü Forum Üyesi Soruları Cevaplayabilir. Bu Sadece Benim Görevim Değildir Zaten Hepsini de Ben Yetiştiremem Ama Bu Başlığa Bir Kaç Kural Koymak İstiyorum:

Kurallar:

Sırf Eziyet Olsun Diye Bildiği Halde Kart Açıklaması Sormak Yok (Kimsenin Yapacağını da Zannetmiyorum)
Kart Çevirileri Yanlış Olduğunda Çeviriyi Yapan Arkadaşa Hakaret, Küçümseme v.s Gibi Aşağılayıcı Sözler Söylemek Yok
Kartların Efektlerini Kasti Olarak Yanlış Çevirip Arkadaşlara İletmek Yok
Bu Konudan Başka "(...) Kartının Efekti Nedir?" Tarzı Konular Açmak Yok (Forum Düzeninin Bozulmaması Açısından)

Bazı Belirli Kartların Efektleri ve Bazı Yu-Gi-Oh! Terimleri İçin Tıklayınız! (http://www.yugiohtr.com/showthread.,php?1028-Belirli-Kart-Textlerinin-T%FCrkceleri)

İyi Çevirmeler...

YGO CU
06-03-2011, 21:51
ya bu konunun 2. açılışı zatn bu konuya önceki başka bit konuda değinildi boşuna konu açıyorsn lütfen bi daha olmasın ama yine de yazıom

Dverg of the Nordic Alfar
Guldfaxe of the Nordic Beasts
Ljosalf of the Nordic Alfar
Mimir of the Nordic Ascendant
Tyr of the Nordic Champions
Svartalf of the Nordic Alfar
Valkyrie of the Nordic Ascendant
Vanadis of the Nordic Ascendant
Nordic Relic Megingjord
The Nordic Lights
Divine Relic Mjollnir
Odin's Eye
Solemn Authority
çevirin :D

pistol44
06-03-2011, 22:08
haydi kolay gelsin !!!

Rorschach
06-03-2011, 22:09
Sabitledim, çeviriler buradan yapılsın.

Tracter
06-03-2011, 22:11
buraya yazıp cevap beklemen yerine sözlük cidden çok daha kolay

Rorschach
06-03-2011, 22:13
Hiç ingilizcesi olup onu bile yapamayan insanlar var. Bu arada gidip google translate'den çevirmeyin sakin, deckin karşılığı olarak güverte bulabilirsiniz her an..

YGO CU
06-03-2011, 22:14
sözlükten cümle çevrilmiyor ve sence o kadr kelimeyi nasl tmmlayabilirm.(lütfn böle mejlar yazmayn :)

Nordic Relic Megingjord
The Nordic Lights
Divine Relic Mjollnir
Odin's Eye
Solemn Authority

whopperadamım
06-03-2011, 22:22
ygo cu'nun çevirilerine başlandı...

Synchro Monster
06-03-2011, 22:36
Hiç ingilizcesi olup onu bile yapamayan insanlar var. Bu arada gidip google translate'den çevirmeyin sakin, deckin karşılığı olarak güverte bulabilirsiniz her an..

fransızca bi kartı çevirirken olmuştu bana :D wikiayı bilmiodum o zaman

YGO CU
06-03-2011, 22:39
sözlükten cümle çevrilmiyor ve sence o kadr kelimeyi nasl tmmlayabilirm.(lütfn böle mejlar yazmayn :)

Nordic Relic Megingjord
The Nordic Lights
Divine Relic Mjollnir
Odin's Eye
Solemn Authority

ya hadi ya ilgilenn yokmu konu bunn gibi çevrilr içn açıldı lütfn biriniz en azından birazını çevirsn lütfeeeeen :( :D

whopperadamım
06-03-2011, 22:46
Guldfaxe of the Nordic Beasts:
eğer rakibiniz bir "synchro" canavarı kontrol ediyorsa ve siz hiç bircanavar kontrol etmiyorsanız bu canavarı elinizden "speacial summon" (özel çağırı) ile oynayabilirsiniz.
Ljosalf of the Nordic Alfar:
Bu kart "normal summon" (normal çağırı) ile oynandığında bu kart dışındaki kendi sahanızda bulunan 1 canavarı seçebilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz canavarın "level" (seviye/yıldız)'ına eşit veya daha az bir "nordic" canavarını "special summon" (özel çağırı) ile oynayın.
Mimir of the Nordic Ascendant:
Duraklama Bölümünüzde bir "nordic" canavarı kontrol ediyorsanız elinizden 1 büyü kartını mezara yollayarak bu kartı mezarlığınızdan özel çağırı ile oynayabilirsiniz.
Tyr of the Nordic Champions:
rakibiniz bu kart dışında herhangi bir "nordic" canavarını saldırı hedefi olarak seçemez. eğer sahanızda bu karttan başka bir "nordic" canavarı yoksa, bu kartı yok edin.
Svartalf of the Nordic Alfar:
Bu kart normal çağırıldığında mezarlığınızdaki 1 "nordic" canaarını seçip elnize ekleyebilirsiniz.
Valkyrie of the Nordic Ascendant:
bu kart normal oynandığında sizin rakibiniz bir canavar kontrol ediyorsa ve siz hiçbir kart kontrol etmiyorsanız elinizden 2 "nordic" canavarını oyundan çıkararak (remove from play) 2 tane "Einherjar Göstergesi"ni Açık defans pozisyonunda özel oynayabilrisiniz.
Nordic Relic Megingjord:
kontrol ettiğiniz açık bir "nordic" veya "aesir" canavarını seçin. o canavarın atak ve dafns puanları orjinal atak ve defans puanının iki katına çıkar. o canavar bu tur rakibinize direkt olarak saldıramaz.
The Nordic Lights:
sahadaki tüm "nordic" canavarları bu kart sahada olduğu sürece yok edilemez. bu kart yok edildiğinde sahadaki bütün "nordic" canavarlarını yok edin.
Divine Relic Mjollnir:
kontrol ettiğiniz 1 açık "Aesir" canavarını seçin. seçtiğiniz canavar bu turun her savaş aşamasında 2 kere saldırabilir.
Solemn Authority: kontrol ettiğiniz 1 açık "Aesir" canavarını seçin. bu kart sahada olduğu sürece o canavar kart efektleri için hedef olarak gösterilemez. bu kartı aktifleştirildiğinden sonraki sizin 2.duraklama aşamanızda mezarınıza gönderin.

Alın Size Kral Çeviri xD. Aralarda 2-3 boş var galiba yarın çeviririm onları...

PJ Black... (Bora :) )

YGO CU
06-03-2011, 22:50
sonunda :D

whopperadamım
06-03-2011, 22:51
sonunda :D

Önemli Değil :confused: :o

HEK
07-03-2011, 14:23
ark lar lütfn bunlarıda çevirebilirmisniz (link vecm koly olsun size :D )

http://yugioh.wikia.com/wiki/Karakuri lütfn bu sayfadakileri çeviriiiin (lütfeeen :D )

bockun
07-03-2011, 15:36
Aslında çevirileri rulingleri ile birlikte yapıp ayrı bi' sitede barındırmayı düşünüyordum. Zamanım olsaydı yardımım dokunabilirdi aslında. Kolay gelsin.

HEK
07-03-2011, 18:01
arklar diğer nordicleride çevirebilirmisinz lütfen :D

whopperadamım
07-03-2011, 18:09
be yapabildiğim kadar yapıp, gücellerim ama lütfen diğer arkadaşlarda baksın bu konuya!

darkmaqic
07-03-2011, 18:47
Belirli kart textlerinin Türkçeleri (http://www.yugiohtr.com/showthread.php?1028-Belirli-Kart-Textlerinin-T%FCrkceleri) bu linktede benim ve omeryasir adlı arkadaşın yaptığı çalışmalarımız var birazcık rulinglerde var isterseniz orayada bir göz atabilirsiniz.

whopperadamım
07-03-2011, 18:53
onun linkini de hemen ekleyeyim ilk mesaja, teşekkürler i-don't-kno(w)ho-am-i? (öehh yazamadım galiba)

EDIT: Eklendi, konunun ilk mesajında "text linki" olaak bulabilirsiniz...

HEK
07-03-2011, 20:13
arklar diğer nordicleride çevirebilirmisinz lütfen :D

şunada baksanız :D

whopperadamım
07-03-2011, 20:16
ya ben başladımda hesini ben bitiremem benim de her insan evladı gibi forumdan çıkıp biraz dinlenmem gerek :)

HEK
07-03-2011, 20:26
ya ben başladımda hesini ben bitiremem benim de her insan evladı gibi forumdan çıkıp biraz dinlenmem gerek :)

ya tmm da benm buna ihtiyacm vr :D lütfn diğr nordicleride yazın (aesirlarıda yazrsanız sevinirm :D)

Warriors
07-03-2011, 20:56
Bari ingilizce effleri koyun abi yaw (koymayanlara diyorum) ben şahsen üşeniyorum wikiaya girmeye :D

Sage Mode
07-03-2011, 21:06
Evet ingilizce text'lerini yazarsanız çok daha hızlı çevirebiliriz.

HEK
08-03-2011, 16:18
ark lar lütfn bunlarıda çevirebilirmisniz (link vecm koly olsun size :D )

http://yugioh.wikia.com/wiki/Karakuri lütfn bu sayfadakileri çeviriiiin (lütfeeen :D )

tmm işte site bu.burdaki kartları çevrmek isteynler çevrsin.bari bazılarını çevirn (lütfeeeeen :D )

YGO CU
08-03-2011, 16:30
ii bari şunu çeviriiin :D http://yugioh.wikia.com/wiki/Vanadis_of_the_Nordic_Ascendant

HEK
08-03-2011, 16:42
amaaaan karakuri mesjımı unutn :D onun yerine

Loki, Lord of the Aesir ● Odin, Father of the Aesir ● Thor, Lord of the Aesir bunları çevirn
http://yugioh.wikia.com/wiki/Loki,_Lord_of_the_Aesir http://yugioh.wikia.com/wiki/Odin,_Father_of_the_Aesir http://yugioh.wikia.com/wiki/Thor,_Lord_of_the_Aesir

hadi ya 1 kişi bile yokmu çevirn :D bu formun amacı ne allh aşkına :D

HEK
08-03-2011, 20:21

Loki, Lord of the Aesir ● Odin, Father of the Aesir ● Thor, Lord of the Aesir bunları çevirn
http://yugioh.wikia.com/wiki/Loki,_Lord_of_the_Aesir http://yugioh.wikia.com/wiki/Odin,_Father_of_the_Aesir http://yugioh.wikia.com/wiki/Thor,_Lord_of_the_Aesir

arklar lütfn buna ihtiyacm var :D

whopperadamım
08-03-2011, 20:37
simdi telefondan yaziyorum eve gidince ceviririm

HEK
08-03-2011, 20:44
simdi telefondan yaziyorum eve gidince ceviririm

çok teşkkür ederim pj black :D

darkmaqic
08-03-2011, 20:52
onun linkini de hemen ekleyeyim ilk mesaja, teşekkürler i-don't-kno(w)ho-am-i? (öehh yazamadım galiba)

EDIT: Eklendi, konunun ilk mesajında "text linki" olaak bulabilirsiniz...

Ya zaten nickle ilgili bi sıkıntı oluyor hep :) millet yazamıyor bi türlü :D değiştiricem bi şekilde mod lara felan rica edip :D Bizde kart textlerine ekleme yapmaya devam edeceğiz...

HEK
08-03-2011, 23:21

hadi ya çevirn işte :D

tekno_ogulhan
20-03-2011, 00:36
Beyler bu hek denen arkadasımız aslında ingilizcesi var ama üsendiginden yapmıyor bugun bilerek misplay yaptım macta adam kartı alıp tek tek efektini okudu bizi fena kekliyor beyler inanmayın "ingim yk" laflarına..... :D

whopperadamım
20-03-2011, 00:37
çevirmiyorum hek duydun xD

ugly-bakura
20-03-2011, 12:20
bu çevirileri sabit biyere arşivlemek mantıklı olur sonra her ay aynı kart sorulmaz

Fantastic
20-03-2011, 12:34
Thor, Lord of the Aesir:

1 "Nordic Beast" tuner + 2 veya daha fazla tuner olmayan canavarlar

Her tur bir kez:Rakibinizin açık bütün canavarlarının efektlerini turun sonuna kadar engelleyebilirsiniz.Turun sonunda eğer bu sahadaki açık kart yok edilmişse rakibinizin kartıyla (savaşında veya kart efektiyle) mezara gitmişse,bu tur mezarınızdan bir Nordic Beast tuner canavar oyundan çıkararak bu kartı mezardan özel olarak çağırabilirsiniz. Eğer bu canavar bu efektle özel çağırılırsa rakibinize 800 hasar verin.

çevirebildiğim kadar çevirdim..

Fantastic
20-03-2011, 12:44
Loki, Lord of the Aesir

1 "Nordic Alfar" tuner + 2 veya daha fazla tuner olmayan canavarlar

Her tur bir kez,ne zaman rakibiniz savaş aşamanızda Spell/Trap Kartı aktifleştirirse,o kartın efektini engelleyip yok edebilirsiniz,Turun sonunda,Eğer bu sahada açık bulunan kart rakibinizin kartıyla (savaşta veya kart efektiyle) yok edilip mezara gitmişse bu tur,mezarınızdan 1 Nordic Alfar tuner oyundan çıkarıp bu kartı özel çağırabilirsiniz.Eğer bu kart bu efektle özel çağırılırsa mezarınızdan bir normal trap seçip onu elinize ekleyebilirsiniz.

Fantastic
20-03-2011, 12:52
Odin, Father of the Aesir

1 "Nordic Ascendant" Tuner + 2 veya daha fazla tuner olmayan canavarlar

Her tur bir kez,Ana aşamanız sırasında bu kartın efektini aktifleştirebilirsiniz, eğer yaparsanız turun sonuna kadar bu kart Spell/Trap kartlarının efektlerinden etkilenmez, Turun sonunda eğer bu sahanizdaki açık kart rakibinizin (savaşında veya kart efektiyle) mezara gitmişse.bu tur,mezarınızdan bir "Nordic Ascendant" tuner canavar oyundan çıkarıp bu kartı mezarınızdan çağırabilirsiniz.. Eğer bu kart bu efektle mezardan özel çağırılmışsa, 1 kart çekebilirsiniz.

Fantastic
20-03-2011, 12:53
efektleri Necrofear'ın efektine benziyor biraz.. çevirmesi pek kolay değil :) ama gzl kartlarmıs

HEK
23-03-2011, 16:48
efektleri Necrofear'ın efektine benziyor biraz.. çevirmesi pek kolay değil :) ama gzl kartlarmıs

hepsini tk mesjda yazsaydn :D

oğul face e de yazdm burayada yazıom.sadece battle yazısndan çıkrdım hepsi bu. yani çevirn şunları :D

Dragunity Aklys ● Dragunity Angusticlavii ● Dragunity Arma Leyvaten ● Dragunity Arma Mystletainn ● Dragunity Brandistock ● Dragunity Corsesca ● Dragunity Darkspear ● Dragunity Dux ● Dragunity Javelin ● Dragunity Knight - Barcha ● Dragunity Knight - Gae Bulg ● Dragunity Knight - Gae Dearg ● Dragunity Knight - Trident ● Dragunity Knight - Vajrayana ● Dragunity Legionnaire ● Dragunity Militum ● Dragunity Partisan ● Dragunity Phalanx ● Dragunity Pilum ● Dragunity Primus Pilus ● Dragunity Tribus

Flamvell
23-03-2011, 17:39
sözlükten bak tektek anlarsın http://translate.google.com.tr

whopperadamım
23-03-2011, 18:00
.

Flamvell
23-03-2011, 21:18
genel olarak anlar tam olarak çevirmesede yakın çeviriyo zaten terimleri bilmeli yugioh oynamak istiyosa

HEK
23-03-2011, 21:28
arkadşlr konu burda nedn var lütfn sölein :D şimdi

Dragunity Aklys ● Dragunity Angusticlavii ● Dragunity Arma Leyvaten ● Dragunity Arma Mystletainn ● Dragunity Brandistock ● Dragunity Corsesca ● Dragunity Darkspear ● Dragunity Dux ● Dragunity Javelin ● Dragunity Knight - Barcha ● Dragunity Knight - Gae Bulg ● Dragunity Knight - Gae Dearg ● Dragunity Knight - Trident ● Dragunity Knight - Vajrayana ● Dragunity Legionnaire ● Dragunity Militum ● Dragunity Partisan ● Dragunity Phalanx ● Dragunity Pilum ● Dragunity Primus Pilus ● Dragunity Tribus

lütfen sölein :D

ugly-bakura
23-03-2011, 21:37
sözlükten bak tektek anlarsın http://translate.google.com.tr

http://translate.google.com.tr/#en|tr|You%20can%20Tribute%20Summon%20this%20card% 20in%20face-up%20Attack%20Position%20by%20Tributing%201%20Dino saur-Type%20monster.%20When%20a%20Dinosaur-Type%20monster%20is%20Special%20Summoned%20from%20 your%20Graveyard%2C%20you%20can%20draw%201%20card
afiyet olsun :D

Farlow
23-03-2011, 21:37
Git ingilizce öğren. Yada sadece merak ettiğin 3-4 kartı sor.

whopperadamım
23-03-2011, 21:40
arkadşlr konu burda nedn var lütfn sölein :D şimdi

lütfen sölein :D

ya ben size iyilik edeyim diye konu açıyorum siz bana tüm seti soruyorsunuz, ayıp değil mi? X'de doğru söylüyor ayrıca...

HEK
23-03-2011, 22:42
Git ingilizce öğren. Yada sadece merak ettiğin 3-4 kartı sor.

iyi o zamn ayrı ayrı soruum :D

Fantastic
24-03-2011, 20:56
Cidden ha :D burası kart açıklamalari icin :D kartarsivinde aratın bi.. oraya çeviri ekleyebilsem eklicem :D ama olmadı iste.. deste deste kart açıklaması sormayin bize.. kartarsivinde yoksa google dan aratın.. iyi bi yugioh oyuncusu kartların %75 ini bilmeli ztn :D bunun icin ingilizce gerekiyo arkadasın dedigi gibi biraz ingilizce ögrenin yada en azından terimlerini kavrayın..

HEK
24-03-2011, 21:02
ya hani yeni arşiv açılıodu noldu :D nese o zamn siz benm yapcm deck teki kartları çevirn :S

whopperadamım
24-03-2011, 21:09
ya hani yeni arşiv açılıodu noldu :D nese o zamn siz benm yapcm deck teki kartları çevirn :S

sen de her gün yeni set'in çevirisini soruyorsun bana yapacağın destede %100 kara ver, yardımcı olurum...

Fantastic
24-03-2011, 21:24
sen de her gün yeni set'in çevirisini soruyorsun bana yapacağın destede %100 kara ver, yardımcı olurum...

aynen :D yalnız desteni iyi belirle :)

whopperadamım
24-03-2011, 22:15
desteni seçmende de yardımcı olurum sana merak etme...

HEK
24-03-2011, 23:01
desteni seçmende de yardımcı olurum sana merak etme...

deck hazr zatn dragunity düz :D

whopperadamım
24-03-2011, 23:03
fiyatını öğrenince cayma ama bunun phalanxı var vajraynası (xD) var decreesi var catastor, synchrolar vs. vs. var iyi düşün...

HEK
24-03-2011, 23:26
fiyatını öğrenince cayma ama bunun phalanxı var vajraynası (xD) var decreesi var catastor, synchrolar vs. vs. var iyi düşün...

eet var ama zatn ben proxy li turnuvalara katılıom hep yani 3 dragunity de sonra yavş yavş deck i tmm larm :D

whopperadamım
24-03-2011, 23:27
tamam sor merak ettiklerini yarın bi ara çeviririm hepsini sana...

wardaa
03-04-2011, 18:02
Evet Birçok Arkadaş İngilizcesinin Yetersizliğinden vs. Yu-Gi-Oh! Wikia'yı Anlayamıyormuş. Bunun İçin de Her Karta Ayrı Konu Açılmasın Diye Bir Başlık Yaptım. Bu Başlıkta Her Gönüllü Forum Üyesi Soruları Cevaplayabilir. Bu Sadece Benim Görevim Değildir Zaten Hepsini de Ben Yetiştiremem Ama Bu Başlığa Bir Kaç Kural Koymak İstiyorum:

Kurallar:

Sırf Eziyet Olsun Diye Bildiği Halde Kart Açıklaması Sormak Yok (Kimsenin Yapacağını da Zannetmiyorum)
Kart Çevirileri Yanlış Olduğunda Çeviriyi Yapan Arkadaşa Hakaret, Küçümseme v.s Gibi Aşağılayıcı Sözler Söylemek Yok
Kartların Efektlerini Kasti Olarak Yanlış Çevirip Arkadaşlara İletmek Yok
Bu Konudan Başka "(...) Kartının Efekti Nedir?" Tarzı Konular Açmak Yok (Forum Düzeninin Bozulmaması Açısından)

Bazı Belirli Kartların Efektleri ve Bazı Yu-Gi-Oh! Terimleri İçin Tıklayınız! (http://www.yugiohtr.com/showthread.,php?1028-Belirli-Kart-Textlerinin-T%FCrkceleri)

İyi Çevirmeler...

adrese girilmiyo

HEK
18-04-2011, 14:36
tiki curse ve tiki soul un monster olark çağrılması dışındaki eff lerini çevirebilrmisininz

HEK
19-04-2011, 13:03
burda up demk imknsız ama up :D

HEK
20-04-2011, 16:14
up
lütfn tiki lerin eff lerini sölein :D

HEK
20-04-2011, 19:58
bu konu nie var yaa yardm edin :D

bom bom :D
22-05-2011, 16:42
synchro soldier
nordic relic brisingamen (1. cümledn sonrasını çeviremedim)

bunları çevirrmisinz
ve hek in tikilerinide çevirin (benle alakası yok tabi )

Warriors
27-05-2011, 16:44
Musakani Magatama bi anlayamıyorm şunun efektini

27-05-2011, 17:34

sanırım sahada ss varken bi kart ın eff ini engellio

whopperadamım
28-05-2011, 13:33
synchro soldier
nordic relic brisingamen (1. cümledn sonrasını çeviremedim)

bunları çevirrmisinz
ve hek in tikilerinide çevirin (benle alakası yok tabi )

Önüne Gelen Her Kartın Efektini Buraya Sorduğun İçin Millet Çevirmiyor. Bir Ara Senin Sorduğun 20 Aesir Kartını filan çevirmiştim, hiç işim yoktu sanki. Biraz saygılı ol, halis.

28-05-2011, 13:46
Önüne Gelen Her Kartın Efektini Buraya Sorduğun İçin Millet Çevirmiyor. Bir Ara Senin Sorduğun 20 Aesir Kartını filan çevirmiştim, hiç işim yoktu sanki. Biraz saygılı ol, halis.

evet de sadece çeviremediğim için zaten ing im var biraz (ama tikiyi tam çeviremedim :D )

whopperadamım
28-05-2011, 16:02
evet de sadece çeviremediğim için zaten ing im var biraz (ama tikiyi tam çeviremedim :D )

Dekine almayacaksan veya da kullanmayacaksan ve de duelde karşına çıkmayacak sorduğun tüm saçma sapan kartlardansa kimse çeviremez özür dilerim. git ingilizceni geliştir.

28-05-2011, 16:05
Dekine almayacaksan veya da kullanmayacaksan ve de duelde karşına çıkmayacak sorduğun tüm saçma sapan kartlardansa kimse çeviremez özür dilerim. git ingilizceni geliştir.

deck imde kullanıcam iyide :D
ayrıca soul manyk kart :D

sinkro_master
28-05-2011, 16:12

alanda six sam monsterı varken alandan kart yokeden bir effect'i engelliyor ve yokediyor

mbass gibi yani

whopperadamım
28-05-2011, 16:13
deck imde kullanıcam iyide :D
ayrıca soul manyk kart :D

http://images.wikia.com/residentevil/images/8/82/FacepalmGF1.jpg

Warriors
29-05-2011, 20:09
alanda six sam monsterı varken alandan kart yokeden bir effect'i engelliyor ve yokediyor

mbass gibi yani

saol textinin çeviremedim çok karışık geldi
PJ:
xD Süper

Underfined
15-06-2011, 10:47
Desperate Tag
Power Frame
Desperate Tag
Card of Sacrifice
Variety Comes Out
Damage Eater
Secret Barrel
Cards of Consonance
Junk Destroyer
Yardım ederseniz sevinirim :)

Chaos
15-06-2011, 12:05
Desperate Tag:Saldırı modundaki bi canavarın savaşta yok olduğunda aldığın hasar 0 oluyor ve hasarın sonun 4 yıldızlı ya da daha az bi warriror type canavar special summon ediyosun elinden.
Power Frame:Bunu sadece rakibinin daha yüksek ataklı bi canavarı senin yüzü açık bi canavarın saldırdığında aktive edebiliyorsun.Saldırıyı engelliyorsun ve senin saldırılan canavarınla saldıran canavarın arasındaki fark saldırılan canavara ekleniyor.Bu arada bu trap kartıda canavar equipliyosun.
Desperate Tag:2 kere yazmışsın -__-''
Card of Sacrifice:Eğer sahandaki bütün canavarlarının atak puanlarının toplamı(en az 2) rakibini sahasındaki en düşük ataklı canavarın atağından azsa 2 kart çek.Bu tur canavar oynayamazsın ve pozisyonun değiştiremezsin.
Variety Comes Out:Sahandaki 1 synchro canavarını extra deckine yollayarak mezarından bu canavara eşit yıldızda tuner canavarları getirebilirsin.Ama bu tur Synchro canavar çağıramazsın.
Damage Eater:Rakibinin turunda can puanı indirme effecti kullanıldığında bu kartı mezardan oyun dışı yaparak bu effecti arttırma effectine çevirebilirsin.(Ookazi -800 yapıcağına + 800 yapıyo yani.)
Secret Barrel:Rakibinin sahasında ki ve elindeki her kart için rakibine 200 hasar veriyosun.
Cards of Consonance:Elinden 1000 ataklı dragon type lı bi tuner atarak 2 kart çek.
Junk Destroyer:Bu kart extra deckten çağırıldığında bunun yapımında emeği geçen tüm tuner olmayan canavarları teşekkür ederiz.Ehem..İşte bunu çağırırken kullandığın tuner olmayan canavarları sayısı kadar kart yok ediyosun
Yardım ederseniz sevinirim :)

Oh yes.

Underfined
15-06-2011, 12:19
Çok teşekkür ediyorum..:)

Luna
23-07-2011, 14:14
arkdaşlar bende bazı kartların çevrilemsini isteyeceğim. Kartlar şunlar :

Gravekeeper's Commandat
Gravekeeper's Descendat
Gravekeeper's Recruiter
Gravekeeper's Visionary
Solemn Warning
Dimensional Prison
Gravekeeper's Stele

Yardımcı olursanız sevinirim. Acil lazım

EDİT: ŞİMDİLİK ÇEVİRMEYİN YENİ KARTLAR EKLEYECEĞİM

Warriors
23-07-2011, 17:47
arkdaşlar bende bazı kartların çevrilemsini isteyeceğim. Kartlar şunlar :

Gravekeeper's Commandat:
Bu kartı discard ederek elinize 1 Necrovalley alabilirsiniz.
Gravekeeper's Descendat:
Bir Gravekeeper's canavarı feda ederek rakibinizin kontrolündeki bir kartı yok edebilirsiniz
Gravekeeper's Recruiter:
Bu kart senin kontolundeyken mezarlığa gönderildiğinde destenizden elinize 1500 veya daha az ATK puanına sahip bir Gravekeeper's canavarı alabilirsiniz.
Gravekeeper's Visionary:
Bu kartı 1 Gravekeeper's canavarı feda ederek çağırabilirsiniz bu kart mezarlığınızdaki tüm Gravekeeper's canavarları için 200 ATK puanı kazanır eğer bu kart yok olacaksa elinizden 1 kart atarsanız yok edilemez (burası biraz karışık özür dilerim)
Solemn Warning: Pardon ama oha
2000 Yaşam puanı vererek canavarın çağırılmasını VEYA canavar çağıran Sihir Tuzak veya Canavar efektini engelleyebilirsiniz.
Dimensional Prison: Yuhh xD
Rakibiniz saldırı kararı verdiği anda aktifleştirin saldıran canavarı oyundan çıkarın.
Gravekeeper's Stele:
Mezarlığınızdan 2 Gravekeeper's seç ve onları eline ekle (Bu kart "Necrovalley'den" etkilenmez)

Yardımcı olursanız sevinirim. Acil lazım

EDİT: ŞİMDİLİK ÇEVİRMEYİN YENİ KARTLAR EKLEYECEĞİM

Çevirdim yeni gelecekleri sonra çeviririm umarım yardımcı olmuşumdur.

Tracter
23-07-2011, 17:58
Gravekeeper's Descendat:
Bir Gravekeeper's canavarı feda ederek rakibinizin kontrolündeki bir kartı yok edebilirsiniz(Bilgi olsun diye söylüyorum bu kartıda feda edebilirsin)

- descendant kendisini feda edemez bi de parantez içine yazmış -_-'

Gravekeeper's Recruiter:
Bu kart senin kontolundeyken yok edilip mezarlığa gönderildiğinde destenizden elinize 1500 veya daha az ATK puanına sahip bir Gravekeeper's canavarı alabilirsiniz.

- yok edilmesine gerek yok sahadan mezara gitse yeter sangan gibi

Cyberdark
23-07-2011, 18:21
ceviri yapicaksaniz onu da duzgun yapin bari, textleri tam anlamadan buraya gelip kafa karistirici ceviriler yapmayin.

Warriors
23-07-2011, 18:25
Tamam ya biraz sakin olsanıza herkes hata yapar hemen atar yapacağınıza üşenmeyip çevirseydiniz demek çok biliyosunuz -.- insan gibi söylesenizde olur yani

whopperadamım
23-07-2011, 18:47
arkadaş yardım etmeye çalışıyor. tabiki hatalar olacak, atarlanmadan düzeltelim -.-

JudgementKnight
23-07-2011, 18:59
pj haklı atar yapınca elinize bişi geçmez. eline sağlık ama şurası yanlış diye düzeltincede birşey kaybetmezsiniz. İkinizinde bu yaptığınız 2. oldu. Aynısını Nordic incelememede yaptınız. hatalı bulduysan yada daha iyi bir listin olduğunu düşünüyosan yazman yeterdi. buranın ağası gibi atar yapıyonuz.

FaTaLiTy_KiRa
22-08-2011, 11:04
bazı six samurai lerin türkçe açıklamalarını bulamadım özellikle legandry olanları hepsinin türkçesini nerden bulabilirim?

TR Mediocre
22-08-2011, 12:58
bazı six samurai lerin türkçe açıklamalarını bulamadım özellikle legandry olanları hepsinin türkçesini nerden bulabilirim?

ÖM at çeviriyim.

Jaden Yuki
13-12-2011, 23:27
Arkadaşlar dawn of the xyz destesini bilirsinizdir ondan almayı düşünüyorum .
Spirit of the Harp ,Luster Dragon #2 ,Shining Angel ,Giant Rat ,Marauding Captain ,Field-Commander Rahz,Warrior Lady of the Wasteland ,Mystical Space Typhoon ,Fissure ,Swords of Revealing Light ,Lucky Iron Axe ,Poison of the Old Man ,Banner of Courage ,The Warrior Returning Alive,Dust Tornado,Trap Hole ,Seven Tools of the Bandit ,Mirror Force ,Raigeki Break ,Limit Reverse ,Reinforce Truth
Bu kartlardan geri kalanları yazın bu kartların anlamlarına ihtiyacım yok.

AsLkiNgalTuq
23-02-2012, 13:52
yu gi oh türkiye nin türkçe kart arşivi var

AsLkiNgalTuq
23-02-2012, 13:52
bende dawn of xyz var ve bence çok güzel bir deste

TR Mediocre
23-02-2012, 16:13
bende dawn of xyz var ve bence çok güzel bir deste

Xyz ve birkaç staple dışında iyi bir yanı yok bence o sd nin ^^

grapha
17-03-2012, 10:49
ov yea man gelmeye başladılar

qw13
04-06-2012, 10:43
Arkadaşlar "İngilizce bilmiyorum" diyorsunuz da, o zaman ne dil konuşuyorsunuz? İngilizce bilmiyorsanız Türkçe'yi katletmeye de lüzum yok.