PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Online Sipariş Yardım

Sas
17-03-2011, 22:45
Trollandtoaddan kart siparişi verdim ama 1 dolarlık olan kargoyu kullandım. Kasımın başında verdiğim sipariş aralığa kalınca ne durumda diye mesaj gönderdim bizden çıktı dedi ve numara verdi bunu ülkenizdeki ilgiliye sorun dedi. Pttye sorduğumda bizle alakası yok dediler. Bu sıralarda oyunu bıraktım ve kargoyu unuttum. 2-3 gün önce tekrar sordum artık yanıt bile alamıyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

dardesh
17-03-2011, 22:59
çok büyük ihtimalle gümrükte çalınmıştır. benim de 2 tane siparişim amerika içi takip numaralıydı. bindiği uçak numaraları falan vardı elimde. uçak istanbula indi fakat kargom nedense türkiyeye girmedi. bizim gümrüğümüzde çalışan insanlar maalesef biraz yozlaşmış durumda. değerli kargolar kayboluyor ortadan.
şöyle diyeyim 100 dolarlık ve 150 dolarlık kargolarım gelmedi, 20 ve 6 dolarlık olanlar geldi

hellraiser
17-03-2011, 22:59
Geçmiş olsun

Sas
17-03-2011, 23:10
benm kargom 13-14 dolar civarıydı öncededn verdiğim yüksek fiyatlılar geldi

dardesh
17-03-2011, 23:19
ne olacağı belli olmuyor pek. ama sen ptt'ye mail attıysan bekle biraz. isim, adres falan yazdın mı? bana cevap vermeleri 40 gün civarı sürmüştü. adresinize gelen posta olduğu zaman mail atıcaz demişlerdi

Sas
17-03-2011, 23:21
Mail atmayı da denerim telefon açmıştım aslında ama.

dardesh
17-03-2011, 23:28
telefondan hiç yardım almadım da arkadaşımın tanıdığı vardı hep o şekilde hallediyordu işleri. mail attığında bölge başkanlığına gidiyor sonuçta. daha iyi hizmet alabilirsin. ama uzun da sürebilir. siparişi vereli kaç gün oldu? 90 gün süre veriyor troll. benim gelen siparişlerim 2,5 ayda falan gelmişti sanırsam

Sas
17-03-2011, 23:29
90 günü geçti malesef

dardesh
17-03-2011, 23:30
troll'e mail at o zaman yardımcı olurlar mutlaka. müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutuyorlar gerçekten

Rorschach
17-03-2011, 23:41
Trollde 1$lık kargo seçeneğimi var? Neyse beyler cimrilik etmeyin de kargo parasını da express kargoya yetecek şekilde verin, tekil kart söylemiyorsanız. 200 ve 100lük takılırken diğerlerinin takılmaması çok normal mesela, fiyat ne kadar artarsa takılma ihtimali okadar artıyor çünkü (bu yüzden express şart tutuyor bazı siteler bi fiyat üstünde)

dardesh
17-03-2011, 23:44
99 cent'lik var. 5 dolar falan var.
biz zaten artık hep fedex high priority alıyoruz. 45 50 dolar tutuyor ama 2 günde elimizde :D

Paragon
18-03-2011, 00:02
Gümrükten çalınmış falan değildir eski kasalara düşmüştür elinde numara varsa bulunur ,kargo işleme merkezine gitmen lazım.Hayal gücünüzü zorlamayın,evine ekmek götürmeye çalışan adam ne yapsın oyun kartını?

dardesh
18-03-2011, 00:06
numara da verdik çıkmadı. ayrıca hayal gücü zorlamakla ne alaka? işini dürüstçe yapan insanlara hiç lafım yok zaten, ama herkesin dürüst olmadığının da farkındasındır herhalde. ayrıca adam kargoyu gördüğünde içinde oyun kartı olduğunu bilmiyor sonuçta. ayrıca gümrükte çalınmıştır diyen de ptt bölge müdürlerinden biriydi
gümrükte bi çorba paraları yada bi paket sigaralar dönüyor sonuçta. ama dediğim gibi işini dürüst yapan insanlara karşı hiç bi lafım yok

Flamvell
18-03-2011, 00:17
Trollde 1$lık kargo seçeneğimi var? Neyse beyler cimrilik etmeyin de kargo parasını da express kargoya yetecek şekilde verin, tekil kart söylemiyorsanız. 200 ve 100lük takılırken diğerlerinin takılmaması çok normal mesela, fiyat ne kadar artarsa takılma ihtimali okadar artıyor çünkü (bu yüzden express şart tutuyor bazı siteler bi fiyat üstünde)
sadece tekil kart alırsan 1$a international farketmeden yolluyolar ama 100 kart sınırı var diye biliyorum

Rokudenashi
18-03-2011, 11:45
1$lık kargoda kartlar zarf ile geliyo aşırı riskli ve ona türkiye içi takip nosu vermiyolar posta kutunu sık sık kontrol etmen lazımdı

wardaa
03-04-2011, 17:57
Gümrükten çalınmış falan değildir eski kasalara düşmüştür elinde numara varsa bulunur ,kargo işleme merkezine gitmen lazım.Hayal gücünüzü zorlamayın,evine ekmek götürmeye çalışan adam ne yapsın oyun kartını?
benimde bir arkadaşım vardı. abisi amerikadan iphone göndermiş ama gümrükte çalınmış . öyle şeyler oluyor

JudgementKnight
04-04-2011, 22:15
gümrük işleri arıza olabiliyor. Bir arkadaşım alışveriş yapmıştı. 3 ay eline ulaşmadı. Para iadesi yapıldı. Sonra tanıdığı birinin aracılığı ile türkiyeye soktu kartları.