PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım edın acılll

HeMaNJioM
19-03-2011, 22:24
ben gladıator beast kurdumda saglam bı sıde deck ıcın gereklı kartları bılmıorm bıraz yardım edersenız ıyı olur ?

MagiCisMighT_
19-03-2011, 23:00
gladiator beast olarak hangi destelere karsı zorlanabilirim?

en basta six samurai ve x-saber geliyor.

six samurai'a karsı cok güzel ve cok genel bir kartı desteme koyabilirim, destemin isleyisini de bozmaz: Thunder King Rai-Oh
2 yada 3 tane bundan alabilirim

daha özele inmek gerekebilir, cünkü güclü bir deste ve nispeten kötü bir matchup ım var. aklıma 3 kart geliyor

kinetic soldier, puppet plant yada gozen match.

gozen match, dead draw olabilir korkusuyla benim kullanmadıgım bir kart.

puppet plant güzel, ancak aldıgım canavarları feda edicek canavarlarım yada synchro yapıcak tunerlarım yok.

o yüzden 2 tane de kinetic soldier a karar verdim.

bir baska beni zorlayabilicek deck ise x-saber.
Thunder King, bu desteye karsı da cok isime yarayabilir. thunder king i 3lemeyi düsünüyorum.

Hem saber a hemde baska destelere karsı isime yarayabilicek bir genel kart daha var, Effect Veiler. Trap Stun altındayken tek kurtarıcak kart bu oluyo artık.
2 tane de effect veiler koydum(mainde oynamıyorsam)

karsıma fish otk yada frog monarch gibi desteler de gelebilir. matchup ım nispeten iyi de olsa, isimi sansa bırakmamak icin, mezarlık üzerine dayanan oyunları bozucak güzel bi kart bulmalıyım: Crevice to the Different Dimension
bu kart fena deil, ancak side ı mı situational kartlarla şişirmek istemiyorum. o yüzden creviceden vazgectim, onun yerine mainde 1 oynadıgım retiariden 1 tane de side a koyucam. böylece destenin sinerjisini de bozmadan, mezara dayalı destelere karsı güclü bir stratejim olucak.

karsıma gelebilicek diğer bir deste de chaos plant yada (belki) karakuri machina plant. bunlar da cogunlukla mezara dayalı destelerdir. ancak gravekeeper matchup ıma da yardımcı olabilmesi nedeniyle ben 2 de nobleman of crossout koymayı düsünüyorum. cünkü hem spy hemde ryko gibi iki deste icin de önemli kartlardan en etkili kurtulma sekli.

gravekeeper a karsı NoC dısında necrovalley i engellemek icin dust tornado koymayı düsünüyorum. cünkü onun verdigi +500 atk bile benim kücük gblerim icin büyük sorunlar yaratabiliyor. darius oyunlarımı bozmasından bahsetmiyorum bile.

2 de dust tornado aldım.

peki, sayıyoruz kac oldu?

3 Thunder King Rai-Oh
2 Kinetic Soldier
2 Effect Veiler
1 Gladiator Beast Retiari
2 Nobleman of Crossout
2 Dust Tornado

12 kart. geriye 3 kartlık yerim var. peki metada karsıma gelebilicek baska hangi deste var?

kendi destem.

gladiator beastlere karsı alabilicegim pek cok kart var, ancak ben en kullanıslılarını secmek zorundayım.
aklıma ilk gelen 2 kart: doomcaliber knight ve legendary jujitsu master

ikisi de 1800 def. yani (özel gelen laquari dısında) hicbir gb üzerinden gecemiyor. ayrıca ikisi de gblerin desteye dönmesini engelliyor.

ancak doomcaliber knight ın iyi yanı, cok cesitli destelere karsı harika bir oyun bozucu olabilir. Trap stun altında beni koruyabilicek hepi topu birkac kart var, onlardan biri de budur. tabi rakibimin cok fazla resource u yoksa.

2 tane de bundan koydum. kaldı geriye 1 kartlık yer. ben buraya cyber dragon koyardım. cünkü hem gb ye karsı etkili, hemde bütün makine destelerine karsı. ayrıca (tabi oynuyorsam) e-hero prisma ile de ulaşımım var, böylece pek cok makine canavarını kolaylıkla gecebilirim.(extrada chimeratech fortress lazım)

makale gibi oldu, okumazsan darılırım.

yada darılmam ya, canın saolsun. evet cok pahalı bir side deck, en az 150$ tutar
okumaya üsenenler icin özet:

3 Thunder King Rai-Oh
2 Kinetic Soldier
2 Effect Veiler
2 Nobleman of Crossout
2 Dust Tornado
2 Doomcaliber Knight
1 Gladiator Beast Retiari
1 Cyber Dragon

HeMaNJioM
19-03-2011, 23:56
Yardımın ıcın saol (bu arad hepsını okudum) :d