PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Solemn Warning, Pot of Duality

exninjamaster18
12-01-2011, 19:15
Solemn Warning : Pay 2000 Life Points. Negate the Summon of a monster OR the activation of a Spell Card, Trap Card, or Effect Monster's effect that includes an effect that Special Summons a monster(s), and destroy that card.

Pot of Duality : Reveal the top 3 cards of your Deck, add 1 of them to your hand, then shuffle the rest back into your Deck. You can only activate 1 "Pot of Duality" per turn. You cannot Special Summon a monster(s) during the turn you activate this card.

Merhaba. Son zamanlarda aklıma takıldı "Warning'siz ve PoD'suz deste olmaz." sözleri. Peki neden?

Mesela ben MG kullanıyorum. Bence MG'a PoD olmaz. Warning de şart değil bence, sadece "olsa iyi olur". Bunun nedenini açıklayabilecek var mı?

Rorschach
12-01-2011, 19:31
Olsa iyi olur, olmayınca kötü oluyor. Diğer destelerde olunca, onların sana karşı bir avantajı oluyor bu kadar basit. Ayrıca pot of duality machina gadgetta oynanabilecek bir kart, biraz pratikten sonra kartın destedeki potansiyelini göreceksin. Olmasa da çok büyük sıkıntısını çekmezsin ama.

ugly-bakura
12-01-2011, 20:16
warningsiz machina=Fail
yaklaşık 4 aydır machina oynuyorum warning olmadan ölü direk warning=3

exninjamaster18
12-01-2011, 20:34
Teşekkürler Rorschach. SP kestiği için pek mantıklı gelmedi ama bana o yüzden. ayrıca warningsiz güzel, warningli muhteşem.