PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Target

exninjamaster18
13-01-2011, 08:53
Merhaba. Ben Machina Fortress oynadığım için, bu target olayını bilmemem beni rahatsız etti. "Target" tam olarak ne demek? Mesela Sakuretsu ve DP oynanınca target etmiş oluyor mu? Yoksa illa Enemy Controller gibi bir kartla mı target oluyor?

Spiritreaper
13-01-2011, 11:16
fortress'ın efeği canavar efeğiyle targetlanınca çalışır. spell-traplar geçerli değil.
aklıma gelen targetlayan canavarları yazayım.

caius/raiza
ryko
effect veiler
snowman eater
dark end dragon
brionac
dark armed drag
gale
gk descendant
gk assailant
gb murmillo
gb gyzarus

daha aklıma gelmedi istersen burdan sor şu target'lar mı filan diye cevaplarım

Drag
13-01-2011, 11:59
Merhaba. Ben Machina Fortress oynadığım için, bu target olayını bilmemem beni rahatsız etti. "Target" tam olarak ne demek? Mesela Sakuretsu ve DP oynanınca target etmiş oluyor mu? Yoksa illa Enemy Controller gibi bir kartla mı target oluyor?

Sakuretsu ve DP targetler. Kartın target belirleyip belirlemediği rulinglerde yazar. Çoğu kabak gibi bellidir tabi.

Naocan
13-01-2011, 18:39
Belirli bir alan (Saha, mezar, el, rfgden SADECE 1 tanesi) ve belirli sayıda kart içeren kartlar targetlar.
Trap Hole sadece 1 kartı yokedebildiğinden targetlarken Bottomless Trap Hole birden fazla kartı yokedebildiğinden ve bunun sayısı belirsiz olduğundan targetlamaz.
Mobius the Frost Monarch "up to 2" yani "2 taneye kadar" dediğinden sayı belirtmiş olur ve targetlar.
Mirror Force atak modundaki canavarların sayısı bilinemeyeceğinden targetlamaz
Magic Cylinder canavarların teker teker saldırması sebebiyle targetlar.
Gigaplant'in canavar summonlama efekti "elden veya mezardan" şeklinde bir ibare içerdiği için targetlamaz.
Yeterince açık sanırım. Başka örnek kaldığını sanmıyorum.
Costlar da target olmuyordu evet:D Örn: DAD'ın mezardan RFG efekti.

Drag
13-01-2011, 22:38
^Costlarda target olmuyordu bi de galiba.

kimseyenemezbeni
14-01-2011, 00:48
Gigaplant'in canavar summonlama efekti "elden veya mezardan" şeklinde bir ibare içerdiği için targetlamaz.
yani REDMD de targetlamio ?

Naocan
14-01-2011, 09:19
Öyle oluyor

Warriors
14-01-2011, 15:52
Otomatik oyunlarda neyin targetlediğini anlrsın zaten targetleyen hedefleri sen seçersin sen seçersin derken hep değil otomatik oyunda 2 oyuncudan biri seçer işte

Mandalina
14-01-2011, 16:26
Otomatik oyunlarda neyin targetlediğini anlrsın zaten targetleyen hedefleri sen seçersin

Evet en iyi böyle anlanır.Hedefi biz seçeceksek targetliyordur.

Karujin
14-01-2011, 19:21
Evet en iyi böyle anlanır.Hedefi biz seçeceksek targetliyordur.

Bu o kadar yanlış anlaşılabilecek bir açıklama ki.

Mandalina
14-01-2011, 19:26
Bu o kadar yanlış anlaşılabilecek bir açıklama ki.

Bence gayet anlaşılabilir.

Rorschach
14-01-2011, 19:33
Yanlış bi açıklama aynı zamanda, senin seçtiğin kartı targetlamıyor olabilirsin, senin seçtiğin kartta rakibinin targetlaması gerektiği de yazabiliyordur. Tam olarak bilmiyorsan neden açıklama yapmaya çalışıyorsun?

Mandalina
14-01-2011, 19:37
Yanlış bi açıklama aynı zamanda, senin seçtiğin kartı targetlamıyor olabilirsin, senin seçtiğin kartta rakibinin targetlaması gerektiği de yazabiliyordur. Tam olarak bilmiyorsan neden açıklama yapmaya çalışıyorsun?

Farkındaysanız bu yanlış olsada zaten bu açıklamayı ilk ben öne sürmedim başka bir üye yazdı bende doğru olduğunu düşündüm.Ayrıca mederatörler bi durum mu var ikidebir beni flameliyonuz.

Mandalina
14-01-2011, 20:12
Neyse şimdi tartışmaya gerek yok.Hepiniz sonuçta iyi mederatörlersiniz.Şimdi ben bunları murata demiş olsam IP ban yemiştim

exninjamaster18
14-01-2011, 20:32
Teşekkür ederim, az çok bir bilgim oldu.. Son kez, Machina Fortress mezardayken (canavar efektiyle) targetlanırsa efekti çalışır mı_?

Rorschach
14-01-2011, 20:45
Neyse şimdi tartışmaya gerek yok.Hepiniz sonuçta iyi mederatörlersiniz.Şimdi ben bunları murata demiş olsam IP ban yemiştim

Gereksiz mesajlar atarsan forumda, biz uyarmazsak da başkaları seninle dalga geçecek. Yaptığın yorumlara ve verdiğin bilgilere bu yüzden dikkat et.

Tracter
14-01-2011, 21:04
this face-up card you control dediği için çalışmaz

Naocan
14-01-2011, 22:03
Dragın verdiği örneği ben verecektim ilk sayfaya bakarken ama çoktan gelmiş bariz örnek^^

Jay Yuki
15-01-2011, 00:03
Smashingin hedeflememesinin mantığı ne ? Ayrıca GK's Descendantın bi costu var hedeflemiyo mu yani şimdi?

Tracter
15-01-2011, 00:19
descendant target lar
smashing resolution anında patlatıyor oynandığında target seçmiyorsun o yüzden target lamaz

Rorschach
15-01-2011, 00:28
Smashing en yüksek defli canavarı patlat diyor, yani belirli bi target yok sahada. O targeti oyun mekaniğinin seçtiğini varsayıyorsun, neyi nasıl varsaydığını bilmek için en iyisi rulinglere bakmak.

Drag
15-01-2011, 00:34
Smashingin hedeflememesinin mantığı ne ? Ayrıca GK's Descendantın bi costu var hedeflemiyo mu yani şimdi?

Fissure, Smashing Ground gibi kartların efektlerinden bahsetmek için önce şunu belirtmek lazım.

Efektlerde Targetlama, efektin çözülmesinden önce meydana gelir. Tribute to the Doomed oynadığında, kartın costunu öder ve hedefini belirlersin. Kartın üzerine yapılacak zincirlemeler, efektin hedefi seçildikten sonra yapılır. Fissure'da kartın efekti çözülürken, rakibin sahasındaki en düşük ATKlı kart hangisiyse o patlar, hedef olarak belirlenmez ama.

Bir örnekle genişletmeye de çalışayım. Diyelim ki rakibin sahasında Doomkaiser Dragon ve Green Gadget var. Sen Green Gadget'ı patlatmak için Fissure oynadın. Atıyorum rakibin de bu Fissure'a Limiter Removal zincirledi. Gadget'ın ATK 2800, Doomkaiser'inki 2400 kaldı. Fissure ilk oynandığında patlatacağı kart Green Gadget iken, rakibin kartının etkisiyle Doomkaiser'ı patlatır.

Yani target eden kartların hangi kart üzerinde işlem yapacağı kesinlikle bellidir. Fissure, Smashing Ground'da falan bu kesinlik yok. Bir örnek daha vereyim. Bu basit.

MST açtın rakibin iki kapalısından birini hedefledin. Rakibin de hedeflediğin kartı zincirledi Waboku çıktı. Zincir çözülürken Waboku'dan sonra sıra MSTye geldiğinde "ee sen benim hedefimi açtın o zaman ben öbürünü patlatayım" diyemezsin.

Bu targetlamanın zamanlaması Murat'tan öğrendiğim tek şeydir heralde ak.

onixetor
15-01-2011, 12:10
bi efektle bir kartı seçiosan targetlemiş oluosun

Rorschach
15-01-2011, 14:49
Yani yukarıdaki arkadaşın dediğini özetlemiş oldun, ama aynı zamanda o seçmenin nasıl olduğunu bilmek lazım. Her zaman seçiyor olmuyorsun, mantığı anlarsan çoğu yerde şaşırmazsın ama her zaman rulinglere bakmak lazım.