PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mart banlist tartısması

Sayfa : [1] 2

t-berk
14-01-2011, 00:33
Nerden baksanız 2 aya yakın zaman var ama konuyu acayım dedim.Sizce banlistte neler olacak?Hangi desteler alt seviyeye dusup hangi desteler tier 1 olacak?Meta nasıl ve ne yonde değişecek?Size gore banlistte ne olacak?Hadi bakalım yorumları gorelim

Mandalina
14-01-2011, 00:38
Fortess ban olur umarım.
GK kullanıcıları da arttı bu yüzden GK larla ilgili bi ban gelebilir.

MagiCisMighT_
14-01-2011, 01:19
...
hee..

lonefire 1 gateway 1 ss united 1.

MagiCisMighT_
14-01-2011, 01:19
...
hee..

Murciélago
14-01-2011, 01:38
Üsttekiler
+ Royal Tribute 1

Spiritreaper
14-01-2011, 01:39
hala var mı bilmiyorum ama ben oks'ye hazırlanırken matematik bölümünde genel yetenek diye bir bölüm vardı 1-2-3-x-5 x'i bulun tarzı sorular.
işte o mantıkla düşününce
oppre+bww ban
dark hole ban
monster reborn ban
pot of greedimsi cost'suz +'lara geçirici saçma bi kart unban

t-berk
14-01-2011, 02:40
Bana gore banlist:
Banned:
-Gateway of the six(Yada Shien synchrosu ve kizan ban.Obur secenek ise United ve Gatewayin limitlenmesi.Nedense bu son dediğim daha yatkın geliyor.)
-Dark hole

Limited:
-Royal Tribute(İlk turdan RT yemek kadar kotu birşey yok.En az semi olmalı)
-Hyper Magician(OCG için limit olması gereken kart)

Semi:
-Emergency Teleport(Hiç yuzune bile bakılmayan kart oldu.SOlemn warning var zaten rahat semi olur.Hatta belki biraz abartıcam ama unlimit bile olabilecek bir kart)
-Necroface(Bu kart bos bos duruyor azcık hareketleniversin)
-Bestiari(GBler azcık adam gibi tier 1 olsun tam bir meta gorsun.Hem bu sayede lanistada kullanılabiir olur en azından.Tabi o zaman proving limit olur)
-İcarus Atack(Eğer BW yavaslatılacaksa yapılacak en iyi hamle budur)
-Giant trunade(Heavy storm gibi broken bir kart değil.Boyle 100 tane set yapılan bir metada gerekli bir kart)
-Mind Crush(Cok iyi bir side kartı mainde oynanabilir.Sayet Dualitynin oynandığı metada en iyi kartlardan biri olacaktır)
/Belki-Charge of the light brigade(LS gibi hızlı bir destenin bu metada gideri var.Charge BELKİ 2 olunabilir.)

Unlimited:
-Mystical Space Typhoon(Unlimited olmak zorunda Heavy storm yokken ihtac olur.Mutlak Unlimited olacak karttır bu MST)
-Lumina(Solemn warning vs var artık nede olsa semi veya unlimit olabilecek bir kart)
-Snipe Hunter(Fabledlar ve eski desteler gecmişte kaldı Snipe unlimit olabilir)
-The Transmimigrassion Properchy(Ocgdeki infernityler haricinde kullanılmayan bir kart sonucta rahat semi veya unlimited olabilir)
-Mind Master(Broken bir kart ama subs kadar değil en azından unlimit olmasında sakınca olmaz.)

Paragon
14-01-2011, 03:26
Hakan yazmis. lonefire@1Mst unlimited.Shien@1

Paragon
14-01-2011, 03:28
Bu arada aptalca bi sekilde broken kartlar unban olur mantgini birakin.

MoP
14-01-2011, 07:46
...
hee..

1 gateway 1 united 1 dandy 1lonefire 1 darksoul 1 royal tribute 2 icarus 0 bww

Paragon
14-01-2011, 14:33
Ve desteler bütün oynanabilirliklerini kaybetsin.Öyle mi?

Icarus Attack'a neden takıldığını anlamadım.BW'lerin güçlü olmasının sebepleri icarusta değil.Veya Darksoul etrafından oynana bir kart.Saberların kapalı kartlarına hala saldırı veriyorsanız çok kötüsünüz demektir.

MoP
14-01-2011, 14:44
Ne dediğini hala anlamış değilim. Sürrealist yazı çalışması mı yapıyosun? Bu arada icarus semi harbiden biraz saçma olmuş, haklısın. Ama BWW bir bann tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Saberlar ne olursa olsun çok hızlı bir deste, onun için, Faultroll'e veya Darksoul'a illa ki bir şey gelmesi gerekiyor bence. Bunun haricinde Dandy veya Lonefire'a banko bir şey gelecek, bence ya ikisine ya da Dandy'e gelir. Çünkü Debris Dragon fazla tehlikeli olmaya başladı. GK ve SS destelerinin de hangi kartlarına ellenilmesi gerektiği aşikar.

Paragon
14-01-2011, 15:00
BWW'nin ban tehkikesi falan yok şu an yeterince durdurulabilir,Saberlarda oyunculukla durdurulan bir deste.E-Call 1 olabilir.Faultroll 1 olması bana muhtemel gelmiyor.

Lonefire'ın bir olması Meta'nın başından beri konuşulan bir şey AMA Dandy 1e düşmez,düşmemeli ki oynanabilirliğini kaybetmesin.

Oyunun temposunu düşünerek yapın yorumlarınızı biraz.

t-berk
14-01-2011, 15:24
@Orhun
BWW banlık durumda değil zaten limitli olması yeterli ama icarus semi olmalı bence.Asıl BW gucunu icrustan alıyor icarus deltadan dahada tehlikeli bir kart.Lonefire limitlenmesi gayet mantıklı ama dandy limit olmaz.SSyi hepimiz biliyoruz zaten.GKlardan ise Royal tributeun limitlenmesi lazım zaten necrovalley oyun kontrollunu kaybettiriyor birde royal tribute yiyince hele hele ilk turdan yiyince oyunu kaybediyorsun

MoP
14-01-2011, 16:08
BWW'nin ban tehkikesi falan yok şu an yeterince durdurulabilir,Saberlarda oyunculukla durdurulan bir deste.E-Call 1 olabilir.Faultroll 1 olması bana muhtemel gelmiyor.

Lonefire'ın bir olması Meta'nın başından beri konuşulan bir şey AMA Dandy 1e düşmez,düşmemeli ki oynanabilirliğini kaybetmesin.

Oyunun temposunu düşünerek yapın yorumlarınızı biraz.

Tamam da bunun oyunun temposuyla alakası yok. Dandy fazla broken bir kart. O yüzden limit yemesi lazım.

pistol44
14-01-2011, 17:15
BAN :

Gateway
Dark Hole
Cold Wave

Limit :

SS United
Lonefire

Semi :

Royal Tribute
Emergency Teleport
Trap Dustshoot
X Saber Faultroll
Scapegoat

Bence 1-2 de sürpriz kart olacak.Dark Hole,Monster Reborn kadar olmasada sürpriz kartlar UNBAN olacaklar veya limitlikten çıkacaklar.(umarım onlar bww ve gale olur :D )

NyKs
14-01-2011, 17:25
benim için lumina=Unlimited:
charge=semi: böyle olsun yeter gerisi beni ilgilendirmez :D

Paragon
14-01-2011, 17:46
istediklerimizi deglde olabilecekler yazsak daha saglikli olur konu.

icarus 2 diyenler trap stun kullanmayi akil etsinler artik

MoP
14-01-2011, 18:38
Trap Stun'u Machina vb. bir destede oynamak mümkün değil ki.

Rorschach
14-01-2011, 18:53
Starlight road kullan ozaman, daha etkili bi kart varmı icarusa karşı. Ayrıca karşısında çok rahat oynanabilecek bir kart, learn to play then complain.

MagiCisMighT_
14-01-2011, 19:04
Trap Stun'u Machina vb. bir destede oynamak mümkün değil ki.

....

neden? netdeck yaptığın yerlerde olmayan kartları da koyabilirsin destene

Karujin
14-01-2011, 19:18
Ban: Monster Reborn, Gateway of the Six
Limited: Lonefire
Semi Limited: Icarus Attack, Debris Dragon

Ağzınız laf yapmadan önce düşünün, OCG durumuna bakıyor bizim listemiz, TCG değil. O yüzden atlamayın Debris Dragon ne alaka falan diye.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

3f3
14-01-2011, 20:13
Bana gore banlist:
Banned:
-Gateway of the six(Yada Shien synchrosu ve kizan ban.Obur secenek ise United ve Gatewayin limitlenmesi.Nedense bu son dediğim daha yatkın geliyor.)
-Dark hole

Limited:
-Royal Tribute(İlk turdan RT yemek kadar kotu birşey yok.En az semi olmalı)
-Hyper Magician(OCG için limit olması gereken kart)

Semi:
-Emergency Teleport(Hiç yuzune bile bakılmayan kart oldu.SOlemn warning var zaten rahat semi olur.Hatta belki biraz abartıcam ama unlimit bile olabilecek bir kart)
-Necroface(Bu kart bos bos duruyor azcık hareketleniversin)
-Bestiari(GBler azcık adam gibi tier 1 olsun tam bir meta gorsun.Hem bu sayede lanistada kullanılabiir olur en azından.Tabi o zaman proving limit olur)
-İcarus Atack(Eğer BW yavaslatılacaksa yapılacak en iyi hamle budur)
-Giant trunade(Heavy storm gibi broken bir kart değil.Boyle 100 tane set yapılan bir metada gerekli bir kart)
-Mind Crush(Cok iyi bir side kartı mainde oynanabilir.Sayet Dualitynin oynandığı metada en iyi kartlardan biri olacaktır)
/Belki-Charge of the light brigade(LS gibi hızlı bir destenin bu metada gideri var.Charge BELKİ 2 olunabilir.)

Unlimited:
-Mystical Space Typhoon(Unlimited olmak zorunda Heavy storm yokken ihtac olur.Mutlak Unlimited olacak karttır bu MST)
-Lumina(Solemn warning vs var artık nede olsa semi veya unlimit olabilecek bir kart)
-Snipe Hunter(Fabledlar ve eski desteler gecmişte kaldı Snipe unlimit olabilir)
-The Transmimigrassion Properchy(Ocgdeki infernityler haricinde kullanılmayan bir kart sonucta rahat semi veya unlimited olabilir)
-Mind Master(Broken bir kart ama subs kadar değil en azından unlimit olmasında sakınca olmaz.)

Snipe zaten üçlenmedi mi?

t-berk
14-01-2011, 20:13
Snipe Semi

3f3
14-01-2011, 20:27
Bu arada gk lere bişey olmaz bence ya, olmamalı gereksiz. OCG de bişiy yapıyolarmı ki?

Banned: Gateway olur herhalde bir kere. SS lerin en etkili kartı.
Monster Reborn, gereksiz unban oldu.

Limited:
Dandylion(bi umut, doppel falan da geliyo hem ocg de bişi yapıyolarmı) olmazsa Debris falan semi olsun ya.
Pot of Duality(belki yine), bu şekilde ocg de dominant olan bw nin önü de kesilmiş olur.
Kristya/Honest(bkz. Agent.dek)

Semi Limited:

Royal Decree
Dandy limit olmazsa Debris semi
Kalut
Torrential Tribute,perhaps?

Unlimited:
Snipe Hunter.
Bottomless Trap Hole
Mystical Space Typhoon

t-berk
14-01-2011, 20:41
-Torrent broke br kart semi olmaz.
-MST mutlaka unlimit olmalı bu konuda hem fikiriz.
-Kristya agentlarda kendi effi ile filan kullanılmıyor zaten cards of heaven ile oyun dısına atıp oyun dısından cağrılıyor yada trade in ile mezara atılıp removelanıyor hyperionla.Unlimit kalır.
-Honest ise broke kart ama semi yetiyor onun için.
-Bottomless Unlimit?Bottomlessta gayet guclu bir kart semi uygun onun için unlimited olması biraz fazla kacar gibime geliyor.
-Snipe Hunter için evet zaten bir işe yaramıyor artık.
-Kalutun semilenmesi bir ara uygun olurmu demiştim cunku honesttan daha fena olduğu zamanlar oluyordu game winner karta donusuyordu ama pekte onemi yok icarus semilenmesi daha mantıklı cunku bwnin patlatma gucude biraz azaltılmalı.Trap stun,seven tools,starlight gibi kartlar olmadığı surece icarus gayet rakibi -1 yapabilen bir kart
-Duality evet +1 veriyor gibi effi var 3 oynayan desteler bu yavas metada gayet hızlanıyor kabul ama duality bu ygoda cıkmıs en dengeli ve güçlü karttır bana gore(DCK'dan sonra)bir brokenlığı yok.Cok somurulebildiği bir combosu yok.Yani unlimited kalablecek nadide bir kart POD
-Dandy limit olmayacaktır ama debris'in semi olması makul olabilir
-Royal decree semi?Bilemiyorum olabilir aslında ama decree zaten genel olarak 2 bazı desteler 3 oynuyor.Cokta değişen birşey olmaz

Gklara nedense banada olmuyacak gibi duruyor ocgde bir halta yaramıyorlar cunku recruiter yok birşey yok ama yinede Royal tribute fazla broken bir kart.İk turdan yemek oyunu kaybettiriyor

3f3
14-01-2011, 20:53
Full spell çıktığı oluyor bazen dandye bile karşı olmuştu.

pistol44
14-01-2011, 20:54
Bottomless bencede 3 olabilir.Nedense öyle geliyor bana.

Dipnot : site fotosu bana bir yerden tanıdık geliyor :D

Karujin
14-01-2011, 20:54
Benim Debris semi dememin nedeni Trish akar. Bulb geldi zaten, üstüne Trish gelince TCG batar bir süre sonra. Royal Tribute unutmuşum, Semi olmalı. Dark Hole ellenmez. Destelerin %99 Stardust getirebiliyor ve zaten getiriyor. Ondan önce Monster Reborn direk vurulması lazım, aşırı özürlü bir kart.

darkmaqic
14-01-2011, 20:57
MSt - unlimited olması muhtemel.
The transmigration of prophecy - bence limited da kalır çünkü kartın efektiyle değilde biraz kullanılmasıyla ilgili bir sorun unlimited olduğunu düşünsenize trans la 2 kart karıştırırsın sonra trans mezara gider öbür tur trans çektin , mezardaki trans la bi kart karıştırırsın böyle böyle döngü hep sürer yani bana biraz saçma geliyor trans ın unlimited olması.
United we stand - yeni gelcek dragunity deck ten common çıkcakmış en az semi olur.
torrent ve bottomless aynı kalır.
Giant Trunade in semi olması gerekiyo artık!
İnşallah royal tribute e veya recruiter a dokunmazlar:)

Jay Yuki
14-01-2011, 21:10
MST Unlimited olur(Heavy'ye dokunmazlarsa)
Royal Tribute'a dokunurlar ama Limited mı olur Semi-Limited mı bilemiyorum onu.Necrovalley ve Stele gibi kartları varken GKların oyunun içine eden bi kart bu.
Heavy Storm Limited olacakmış gibi bi his var içimde nedense
Giant Trunade Semi olur (Heavy'ye dokunmazlarsa)
Dark Hole kalır öyle konaminin Turbo Packleri satması lazım.Eylülde ban yer tekrar.
Monster Reborn cortlar yine.
Bottomless ve Torrential kalır yerlerinde.Torrential Semi mi? Ney? Yok artık öleyim o zaman.

t-berk
14-01-2011, 21:11
@i dont know who am i?
Transmigration bir aralar side kullanılıyordu cok eskiden dd crow gibi ama o zamandan beri limit kaldı.Transmigrationu dongu yapacak birşey yok cunku onu searchleyen adam gibi bir kart yok.Desteyi kalınlastırmak zaten gereksiz bir hamledir.Ha illa unlimit olacak bir kart değil cunku kullanılan bir kart değil ama limit olarak gormek sacma geliyor.

darkmaqic
14-01-2011, 21:17
@i dont know who am i?
Transmigration bir aralar side kullanılıyordu cok eskiden dd crow gibi ama o zamandan beri limit kaldı.Transmigrationu dongu yapacak birşey yok cunku onu searchleyen adam gibi bir kart yok.Desteyi kalınlastırmak zaten gereksiz bir hamledir.Ha illa unlimit olacak bir kart değil cunku kullanılan bir kart değil ama limit olarak gormek sacma geliyor.

Search leyecek kart yok doğru ama bilemiyorum 2 tane koymakta zaten yine kalınlaştırır.(Döngü yapmasada) Ama semi olsun isteyen koysun tarzında olsun istiyorsun herhalde.?

darkmaqic
14-01-2011, 21:19
MST Unlimited olur(Heavy'ye dokunmazlarsa)
Royal Tribute'a dokunurlar ama Limited mı olur Semi-Limited mı bilemiyorum onu.Necrovalley ve Stele gibi kartları varken GKların oyunun içine eden bi kart bu.
Heavy Storm Limited olacakmış gibi bi his var içimde nedense
Giant Trunade Semi olur (Heavy'ye dokunmazlarsa)
Dark Hole kalır öyle konaminin Turbo Packleri satması lazım.Eylülde ban yer tekrar.
Monster Reborn cortlar yine.
Bottomless ve Torrential kalır yerlerinde.Torrential Semi mi? Ney? Yok artık öleyim o zaman.

Bana kalırsa heavy e dokunmazlar. Aynı şekilde royal tribute de çünkü @t-berk in dediği bana da mantıklı geliyor.

Gklara nedense banada olmuyacak gibi duruyor ocgde bir halta yaramıyorlar cunku recruiter yok birşey yok ama yinede Royal tribute fazla broken bir kart.İk turdan yemek oyunu kaybettiriyor

Epic
14-01-2011, 21:23
Gateway-Ban
Oppre-Ban
Dandylion-Limit
Royal Tribute-Semi
Decree-Semi
Icarus-Semi
Lumina-Semi
Limiter-Semi
Mole-Semi
D.Draw-Semi
Bestiari-Semi
Limit>Semi Semi>Unlimit olabilecek kart daha var sürüyle

semiciyiz.biz

darkmaqic
14-01-2011, 21:30
Gateway-Ban
Oppre-Ban
Dandylion-Limit
Royal Tribute-Semi
Decree-Semi
Icarus-Semi
Lumina-Semi
Limiter-Semi
Mole-Semi
D.Draw-Semi
Bestiari-Semi
Limit>Semi Semi>Unlimit olabilecek kart daha var sürüyle

semiciyiz.biz

Dandylion limitlemezler bence çünkü çok kullanılan bi kart ve onun limitlenmesi bi sürü desteyi başka bi tribute fodder bulma yoluna sokar.

Epic
14-01-2011, 21:34
"Çok kullanılan bir kart diye limitlemezler" diye birşey olur mu ya, en çok kullanılan kartlar en broken kartlardır>broken kartlar limitlenir/banlanır

MagiCisMighT_
14-01-2011, 21:37
dandylion broken değil. 2 dandylion broken değil, oynanabilir. 1 dandylion oynanmaz, 3 dandylion = abuse.

2de iyi, 2 kalmalı. asıl problem cıkaranlar debris dragon ile lonefire

t-berk
14-01-2011, 21:47
dandylion broken değil. 2 dandylion broken değil, oynanabilir. 1 dandylion oynanmaz, 3 dandylion = abuse.

2de iyi, 2 kalmalı. asıl problem cıkaranlar debris dragon ile lonefire

+1

10 karekter

MoP
14-01-2011, 22:02
....

neden? netdeck yaptığın yerlerde olmayan kartları da koyabilirsin destene

Çok netdeck yapsam tamam abi diyip susucam da, yaklaşık 1-2 senedir turnuvalarda kullanılan desteleri sadece örnek olarak alıyorum. Çok uzun bir süre boyunca 2 Trap Stun kullandım buildlerimde, ama Trap Lineup varsa yanına 7 tools yoksa direk 3 royal decree kullanmanın daha mantıklı düşünmeye başladım artık. Trap Stun, trap oynuyorsan ama uber super game breaking bir hamle yapabilirsen kullanılır bence. bkz. saber

MagiCisMighT_
14-01-2011, 22:15
e tamam da madem icarustan şikayet ediyosun trap stun yada seven tools oynıcaksın. machinada decree oynama gülerler.

hicbirini oynayamıcaksan bari side a starlight koy. trap stun oynamak imkansız deme

pistol44
14-01-2011, 22:48
trap stun gayet güzel kullanılıyor MG de.Fortress abanmadan önce güvencen oluyor.

Karujin
14-01-2011, 22:53
Machina çok nadiren OTK attığı ve bir turda 3-4 canavar çağırmadığı için, Trap Stun alakasız. Seven Tools al alacaksan, herkesin Warning oynadığı bir formatta.

Rorschach
14-01-2011, 23:17
Hiçbirini alma, 2 mst oyna. Ayrıca icarus game ender bir kart değil, zaten +lara geçip durduğun için 2ye 2 değişmek pek zararlı olmaz mgye. Hatta yararlı bile olabilir machina gadget simplification üstüne oynadığı için, sideda çıkarmayı düşünürüm icarusumu mgye karşı oynarken açıkcası, çıkarırmıyım bilmiyorum. Neden traplere bu kadar taktığını da anlamadım, canavarlarını daha hızlı geri dönüştürebilen bir deste yok bilmem farkındamısın..

Ban list için, gateway 1 olabilir - pod 2 olabilir - mst 3 olabilir. Tek bildiğim bu 6 ay 1 sene gibi geçti, bir şeyleri değiştirmeleri lazım.

Karujin
14-01-2011, 23:29
Aynen. MST en ideal kart MG için. Sürekli artı yaptığın için, MST oynamak Bottomless ve Prison gibi Fortress mahvedici kartları patlatıyor.

Ruby
15-01-2011, 17:05
Gateway BAN'da hele bi...

Murciélago
15-01-2011, 17:08
@Rorschach
Icarus'ları çıkarmamak lazım bence Mg ile oynarken. Fortress'ı patlatmak kolay oluyor onunla, veya duruma göre stleri patlatıyorsun falan işe yarıyor bayağı.

pistol44
15-01-2011, 18:45
Her maç ta en az 1 icarus attack çıkarmalı bence bw.Hangi desteyle oynarsa oynasın.
Starlight road dan kaçmanı sağlar.Rakip boş boş bekletir onu.Bence 1 icarus side out olmalı çoğu match up ta

Karujin
15-01-2011, 19:17
Her maç ta en az 1 icarus attack çıkarmalı bence bw.Hangi desteyle oynarsa oynasın.
Starlight road dan kaçmanı sağlar.Rakip boş boş bekletir onu.Bence 1 icarus side out olmalı çoğu match up ta

BW vs. X-Saber
Rakibin Cold Wave, Trap Stun ve Giant Trunade playlerine karşılık chain olarak açılır, sahada X-Saber varsa yok edilir, Faultroll play önlenir.

BW vs. BW
Rakibin Icarus gibi S/T kartları yok edilir, ilk başlarsanız rakibin Shura ve Blizzard playleri kolayca engellenir.

GB vs. BW
Icarus zaten tüm desteyi çökertiyor, yorum yapmaya gerek yok buna.

Monarch vs. BW
Rakibin Shooting Star çağırmasını ve Monarch kartlarını kullanmasını engelleyen en önemli kart BW destesinde.

QDDW - Plant Synchro vs. BW
Debris ile önemli play yapmasını, Formula ile her hangi bir sürprize girişmesini, nadiren koyduğu Bottomless ve Decree gibi BW destelerini mahveden kartları yok eder.

Icarus hiçbir zaman çıkartılmamalı, tek çıkartacağınız zaman rakibiniz Old-School Samurai oynuyorsa ve 3 tane Starlight Road side yapıyorsa olmalı lmao. Sırada ne var, Shura veya Duality falan mı Side yapacaksınız? En önemli kartlardan birini çıkartmanın anlamı nedir anlamış değilim.

pistol44
15-01-2011, 19:23
Icarus çıkartıp 1 tane side dan daha etkili kartlar giriyorsun.
Bence Monarch ta saçmalamışsın.Hadi GB neyse ama,monarch ta çıkaracağın ilk kart Icarus,çünkü mask of restrict giriyorsun.
X Saber dada kombo yapmadan açıyor trap stun ve cold wave leri o yüzden side out yapılabilir.
QDDW,BW ve GB de çıkmayabilir.ben zaten bazı desteler dedim

Karujin
15-01-2011, 19:27
Mask of Restrict? Trololol. Ona yer bulabilen birisi zaten Side yapmayı bilmiyordur, veya etrafındaki tüm desteler Monarch desteleridir. Sadece bir desteye karşı işe yarayan bir kartı Side oynamak = Fail hard? Daha ne diyeyim, Mask of Restrict en son 3 sene önce falan kullanılıyordu, onda da Monarch desteleri Tier 0-1 idi. Onu da geçtim, X-Saber destelerine karşı Icarus çıkartıp ne alacaksın? Asıl buna cevabını merak ettim.

3f3
15-01-2011, 19:28
ben GK ye falan çıkarabilirdim.

Karujin
15-01-2011, 19:28
Neyi çıkarabilirdin.

pistol44
15-01-2011, 19:30
Mask of Restrict? Trololol. Ona yer bulabilen birisi zaten Side yapmayı bilmiyordur, veya etrafındaki tüm desteler Monarch desteleridir. Sadece bir desteye karşı işe yarayan bir kartı Side oynamak = Fail hard? Daha ne diyeyim, Mask of Restrict en son 3 sene önce falan kullanılıyordu, onda da Monarch desteleri Tier 0-1 idi. Onu da geçtim, X-Saber destelerine karşı Icarus çıkartıp ne alacaksın? Asıl buna cevabını merak ettim.

Monarch konsu : Sen geçen sene herhalde uyuyordun frog OTK ve/veya Frogmonarch a karşı herkes mask of restrict i side olarak alıyordu.

X Saber konusu : Starlight Road,banisher of radience,thunder king rai oh,effect veiler

Tracter
15-01-2011, 19:36
road saber a karşı pek işlemez ya zaten vurmadan önce stun, cold wave falan oynuyolar

Karujin
15-01-2011, 19:43
Lol, hem bana combo kartları oynamadan önce Wave veya Trap Stun oynuyorlar diyor, sonra kendisi gidip Starlight Road alın diyor. Fail much?

Nasıl diyim, dediklerin gerçekten mantıklı olabilirdi, ama değil çünkü kendi dünyanda yaşıyorsun ve doğru çıkmak için sallıyorsun. Hani son 3 senedir her SJC ve YCS turnuvasını takip etmiyor olsam anlayacağım da, yalan söyleyerek haklı çıkacak yanlış insanı buldun yeğen. Frog OTK doğru düzgün kullanılmadı, Frognarch destelerine karşı kimse Restrict falan almadı. Ne aldı?

D.D. Crow.

Birincisi, Mask of Restrict engeline karşılık Treeborn çıkartıp 3x Royal Decree giren, onun yanında 3x Battle Fader, Ronin, Spirit Reaper ve Marsh gibi kartlara güvenen Bellido övgü topladı. Restrict böylece ölü bir kart oluyordu, onun üstüne Decree beklemeyen rakibinin Icarus, Prison, Solemn gibi bir sürü kartı patlıyordu. D.D. Crow hem sürpriz olmasını geçtim, Monarch dışında Blackwing, Gladiator Beast, Infernity ve bir sürü Dark Variant destelerine karşı işe yaradığı için tercih ediliyordu.

Neden bu kadar ellerimi yoruyorum bilmiyorum ama, burada gelip millete "saçmalıyorsun, uyuyordun herhalde" gibi dil dökeceğine ilk önce Side Deck nasıl yapılır onu öğren.

3f3
15-01-2011, 19:43
Geçen sene Substitoad vardı o da feda ediyodu çünkü.

Icarus belki çıkarırdım diyorum, çoğunun 2/3 starlight oynadığını düşünerek.

Karujin
15-01-2011, 19:46
Ben Memo ile oynadığım zaman hem normal turnuvada hem de çeyrek finalde Starlight beni yakmasına rağmen Icarus çıkartmadım, çıkarmam da. Rakibin Starlight alıyor diye destenin en güçlü kartlarından birini çıkarmanın anlamı yok bana göre.

3f3
15-01-2011, 19:47
Seni Starlight'la vurduğu için kaybetmiştin o matchları da sanırım.

MagiCisMighT_
15-01-2011, 19:50
lolpwnd. 10char

Karujin
15-01-2011, 19:52
lolpwnd. 10char

Alakayı göremedim. Örnek verdi sadece Ufuk, ve cevap istedi. Laf sokmuyor ki kimse şu an birbirine, çok boş muhabbet yapıyorsun Hakan. -_-"

Öyle zaten de, şöyle düşünüyorum ben şahsen. Rakibin destesi 40 kart. 3 tane Starlight kimse oynamaz. 1-2 tane oynar. Rakip o 40 kartlık desteden Starlight çekebilir (çok düşük olasılık) diye ben gidip en iyi kartlarımdan birini sallamam. BW destelerine karşı onun canavarlarını yok edip Delta Crow ve Icarus yemeni engelleyen, GB destelerinde arkadaki kartları patlatıp canavarları Shura yemi yapan, Saber destelerine karşı ne kadar S/T durduran kartları olsa bile onları çekemedikleri takdirde otomatik olarak kaybetmelerini sağlayan bir kart Icarus. Emmersblade ve Fulhelm zaten yem, Darksoul korkulur bir tek. Boggart ve getirdiği Pashuul durdurulursa Faultroll engeli ortadan kalkar, rakibin -2 olur, kartlarını korumuş olursun falan filan. Icarus çıkmaz kardeşim. Bana göre çıkmaz diyim de, NEWB FLAME yemeyelim silahlı elemanlardan.

MagiCisMighT_
15-01-2011, 19:59
harbi ne çıkarması ben sideda 4. icarusu falan koyardım. lol n00bs learn2ygo

Karujin
15-01-2011, 20:01
Elimde oynasa 4-5 Icarus oynardım valla. Öyle olsa 2 Vayu 3 Sirocco yapardım desteyi.

Ex
15-01-2011, 20:47
Icarus cikar demissiniz bazilariniz belki demis alin o zaman okuyun biraz:D

http://www.thegameacademyonline.com/2010/12/11/1577/

Ha, bu siteyide sık kullanilanlara ekleyin onceden bir tek Allen Pennington yaziyordu ama artik Fili Luna, Billy Brake'te yaziyor.

Son olarakta Ozzy abinizi dinleyin:D

norkin
15-01-2011, 20:52

Ben kendimi noob sanıyordum ama bendende noobları varmış demekki...

http://www.konami.com/yugioh/blog/?p=3053

http://tcg.konami-europe.net/coverage/2306/top-16-decklists/

http://tcg.konami-europe.net/coverage/1094/top-8-decklists/

Paragon
15-01-2011, 20:56
Mask of Resrict'in asıl sebebi Substa kesiyordu Doomcaliberda...

MagiCisMighT_
15-01-2011, 20:57
noob deil o, ozzy. Haklı cıkmak icin düsünmeden konusur sadece

pistol44
15-01-2011, 21:03

thANK you !!!

Paragon
15-01-2011, 22:05
Offtopic ftw o zaman!!!!

Rorschach
15-01-2011, 22:17
Ben icarus attackı gayet de çıkarmayı düşünürüm , insanların makalelerine bakmıyorum oyunumu oynarken. Icarusu monarchlara karşı ne yapacaksın mesela? fishborg ve başka bir şey oynamasını bekle ok. Tek tek monarch çağırıp duruyor deck.. treeborn + 1 monarchını vurmak için de orda bir blackwing bulunduramayacağım kesin herhalde monarchların removal gücüne bakılarak.

Her kart her desteye aynı şekilde işlemez, icarus her desteye karşı aynı mükemmellikte işlemiyor. Çok çok iyi bir kart ve şu ana kadar hiç bi maçımda çıkarmayı düşünmedim, ama herkesin düşünemediğini düşünmek farkı yaratmak olabilir.

Bu arada eğer bir desteye karşı matchupın çok zayıfsa "sadece ona karşı" kart koyabilirsin. Karşına çıkabilecek toplasan 5 tane strateji vardır metada zaten(deck demiyorum), onlara karşı da 15 kartlık spot yeterli yani çok da varyasyon yaratmak gerekmiyor .

pistol44
15-01-2011, 22:20
Ben icarus attackı gayet de çıkarmayı düşünürüm , insanların makalelerine bakmıyorum oyunumu oynarken. Icarusu monarchlara karşı ne yapacaksın mesela? fishborg ve başka bir şey oynamasını bekle ok. Tek tek monarch çağırıp duruyor deck.. treeborn + 1 monarchını vurmak için de orda bir blackwing bulunduramayacağım kesin herhalde monarchların removal gücüne bakılarak.

Her kart her desteye aynı şekilde işlemez, icarus her desteye karşı aynı mükemmellikte işlemiyor. Çok çok iyi bir kart ve şu ana kadar hiç bi maçımda çıkarmayı düşünmedim, ama herkesin düşünemediğini düşünmek farkı yaratmak olabilir.

Bu arada eğer bir desteye karşı matchupın çok zayıfsa "sadece ona karşı" kart koyabilirsin. Karşına çıkabilecek toplasan 5 tane strateji vardır metada zaten(deck demiyorum), onlara karşı da 15 kartlık spot yeterli yani çok da varyasyon yaratmak gerekmiyor .

thank you again !!!

Rorschach
15-01-2011, 22:26
Sadece kendi fikrimi söylüyorum gaz verme :rolleyes:

pistol44
15-01-2011, 22:29
Ben 2 saattir senin fikrinin savaşını veriyordum o yüzden gazı basıyorum :D .
Senle nadirde olsa XD tıpatıp aynı düşündüpğümüz bir konu bulmuşuz tadını çıkaralım

Rorschach
15-01-2011, 22:33
Ok. Dark Holeu neden kimse konuşmadı bu arada? evet fikirleriniz?

pistol44
15-01-2011, 22:37
Bence ban lanacak.Fazla iyi bir kart olmasının yanı sıra bana öyle geliyor.Açıklayacak çok bir şey yok.UNBAN olması saçmaydı zaten.
Aslında Monster Reborn unda saçmaydı ama bence monster reborn kalacak Dark Hole banlanacak.
Bu son listten sonra ne olacağını kestirmek aslında zor .

Tracter
15-01-2011, 22:50
dark hole ellemezler bence samurai ların geleceğini düşünürsek banlanması kötü olur.

reborn ban olur bence hole değil

Rorschach
15-01-2011, 23:10

Bu arada bunu da yeni gördüm, hakkında konuştuğun insanları tanımadan ettiğin lafların bu kadar sert olmasına dikkat et biraz olurmu arkadaşım? Ozzynin iyi bi oyuncu olmasıyla ilgili bir kanıt verme gereği bile duymuyorum, kendisi dünya metasını hepimizden iyi bilen rulinglerde de çok nadiren hata yapan nacizane adminimizdir, ettiğin lafının yersizliğini anlamışsındır inş. Herkesin gözünden bir şey kaçar, mask of restrictin kullanıldığı bir turnuvayı görmeyen insanlar noob olsaydı lol, ozaman burda kendimizi boşuna hırpalıyor olurduk sanırım.

Karujin
15-01-2011, 23:18
Elli saattir şu yazıdaki ettiğim hakaretleri ve ağır lafları silmekle neden meşgul ettiğimi bile bilmiyorum kendimi.

Eh, ne yazık ki bir yere kadar kendine Admin olduğunu hatırlatıp embesil veletlere insan gibi laf anlatmaya çalışabilirsin değil mi. Denedik insan gibi karşımıza alıp konuşmayı, ama şu üstü kapalı laf sokmalar, hakaretler ve şu son gelen noob lafı çizgiyi geçti.

@Ergenay

Bak çocuğum, anlıyorum millete kendini kanıtlama çabası içindesin, o yüzden etraftaki insanların %90'ı seni gerizekalı ve itici birisi olarak görse bile sen hala o boş ve cahil kişiliğini milletin gözüne sokmakta ısrar ediyorsun. Attention whore diyoruz senin gibi insanlara, kısacası bişi bilmeden öyle lak lak öten insanlar gibisin. Elin cahili gibi gidip THANK YOU! diye anırmışsın orada randomun birine. Şimdi, ben 3 sene önce Almanya turnuvalarına katılmaya başladım. Sen seç, ister Regional olsun ister National ister normal turnuva. Hollanda sınırında yaşadığımız için, arkadaşlarla oradaki turnuvalara da gittik, 1-2 defa Belçika turnuvalarına da katıldık. O dingil norkin midir nedir her ne boksa gidip turnuvalardan bana örnek getirdiği zaman, kusura bakmayın ama cidden insan dışı laflar edesim geliyor. Yahu ben diyorum kullanılmamış, siz kullanılmış demekte bırakmıyorsunuz, elin random retard gelmiş bana noob diyor. Hani internet üzerinden birisine laf sokuşturmak basit, birazcık yürek varsa "saçmalamışsın, uyuyorsun heralde, noob" gibi lafları gelip yüzüme söylersiniz. Hayvanlık değil de ne bu? Daha dün seni uyardım çocuğum, dedim insanların seni insan yerine koymasını istiyorsan, insan gibi yorum yaparsın. Bir eleştiri yapacaksan, o eleştirinin nedenini belirtirsin. Asıl noktaya gelelim, şu Mask of Restrict muhabbeti. Ben belki bizim mahallede sahte kartlarla dönen turnuvalardan bahsediyorum, belki dünya şampiyonasından bahsediyorum. Dünyadaki tek turnuvalar Amerika ülkesinde mi oluyor? Neden oradan örnek veriyorsun? Avrupa'da çoğu gittiğim gördüğüm turnuvada kullanılmamış olması, yerine D.D. Crow alınmış olmasına ne diyeceksin, odun gibi bakacak mısın? O turnuvalar SJC ve YCS kadar milletin gözüne sokumadığı için sayılmıyor mu? Oradaki oyuncular SJC ve YCS katılımcıları kadar tecrübeli ve bilgin değil mi? Senin aksine ben gittim gördüm bu turnuvaları, senin gibi bilgisayar başında oturup hangi turnuvada ne kullanılmış diye Julia Hedberg ve bilmem kimin updatelerini beklemedim. Oradaki insanlarla iletişime geçip hangi kartların o turnuvada patlama yaptığını öğrendim. Son kozunu da elinden alıp suratına yapıştırayım şu son cümlemle: Evet egoistim, evet kendimi beğeniyorum, ama en son olarak EVET senden hem daha bilgiliyim, hem de daha iyi bir oyuncuyum. Senden daha çok insan tanıyorum bu oyunda, senden daha çok bağlantım var, senden daha çok bilgiye istediğim zaman ulaşabiliyorum. Var mı başka diyeceğin. Zaten gelen geçen senin ne kadar gereksiz bir insan olduğunu söylüyor, üstüne o gün gelip yaptığım incelemeye NEDEN VERMEDEN saçma sapan eleştirdiğin için sana uyuz olanlar listesine ben de eklendim. Mutlu oldun mu?

@Hakan

Anladık arkadaşız, anladık bilmem ne, komik bulmuyorum şu dediklerini. Sen ister beğen ister beğenme ister trip yap ister şaka yaptım de, şu arada sırada yaptığın saçma şakalar cidden hoşuma gitmiyor. Hangi başlıkta sana laf attığımı veya sana iğneleme yaptığımı gördün? Huylarımı beğenmiyorsan git adam gibi, yani bunu dediğime inanmıyorum ama Can gibi belirt, bir gece MSN konuşmasında çok iyi arkadaşmışız gibi muhabbet ediyorsak diğer gün kimsenin takmadığı random bir ergenin bana laf yetiştirmesine +1 yapma. Seç birini artık, cidden uyuz olmaya başladım çünkü. Her 2-3 günde bir gelip üstü kapalı iğneliyorsun. Ya bunu yapmaya devam et ve yüzüme bakma bundan sonra, ya da gel insan gibi takılalım beraber. Şöyle iki yüzlü olmanızı gerçekten hiç çekemiyorum.

@Norkin

Sen hiç annen baban tarafından eğitilmedin heralde, böyle tanımadığın insanları tanıyana kadar onlarla mesafeli ve semi-saygılı konuşulacağını öğrenmediğine göre. Seni tanımıyorum, kim olduğunu da bilmiyorum, ama bundan sonra adam akıllı takıl, adam akıllı konuş, yoksa adımı veriyorum sana sonun hiç iyi olmaz.

Komik olan, haklı olduğumu biliyorum çünkü haksız duruma düşmemek için elinden geleni yapan bir insanım. Ben bir tartışmaya girdiğimde, bilin ki arka kapı bırakırım. Burada bana o linkleri göstermenize şaşırmadım, o linkleri zaten gittim buldum Mask of Restrict kullanılmıyor demeden ÖNCE. Bakalım bir akıllı çıkacak mı bu linkleri verecek dedim. Ama beklediğim, "bak burada kullanmışlar yanlış biliyorsun galiba" diye bir cevap. O zaman cidden ben de insan gibi derdim ki: "benim demek istediğim o turnuvalar değil, dünya üzerindeki başka turnuvalar da var Avrupa ülkelerinde." Ama yok, hala inanamıyorum ama randomun biri gelmiş bana noob diyor o linkleri verirken. Bunu okuyan arkadaşlar, size hakaret edilse siz susarmısınız, yoksa cevap mı verirsiniz? Erginay dese bile bir derece, sonuçta onunla tartışıyorum, ama sen kimsin ki atlıyorsun seninle alakalı olmayan bir tartışmada? Erginay zaten belli bataklığa girmiş boynuna kadar, onun yardımına koşan birisi olunca THANK YOU! diye seviniyor. Memo orada bir yorum yazdı diye bir güzel dickride yapmış Erginay ona da lmao. Sonuçta çoğunuz tek başınıza başkalarına kafa tutabilecek ne yüreği, ne de aklı barındırıyorsunuz.

Bundan sonraki tartışmaları ne foruma taşıyacağım, ne de o kişi ile MSN kullanarak parmaklarımı yoracağım. Benimle derdi olan gelsin istediği City's turnuvasına, her City's turnuvasına katılıyorum zaten. Gelin oturalım, bir çay ısmarlayım size, derdinizi anlatın. Ama en deli olduğum şey olan internet üzerinden ne üstü kapalı, ne de açık laf sokmayın.

ugly-bakura
15-01-2011, 23:27
Fortess ban olur umarım.

Fortress Ban FTW
:D :D :D :D

bestari semi istiyorum Gb dec işlemio yoksa

Karujin
15-01-2011, 23:28
Bestiari bence kalmalı böyle. Forbidden Holy Lance çıkınca tekrar düzelirler.

3f3
15-01-2011, 23:28
Eyvallah Ozzy de sakin ol biraz ya. İnsanlar bilip bilmeden laf atıyor oyuna yeni başlamış galiba, diğer mesajlarına baktım merak ettim kimdir necidir tanıdık birimidir diye, ama yine de oyuna yeni başlamış olmasına rağmen ağzını yüzünü tükürükleyerek anırdı noob diye. Gereksiz bence yani. Niye laf anlatıyorsun ki, buradan insanların elli ceddine sövsem bir şey olmayacak, isteyen istediğini söylüyor buna ben de dahilim tabi.

İcarus'a gelecek olursak, mesela şimdi şu anda bahsi geçen Ergenay la duello yaptık. Yenildim 2-1 ve son duellomda starlight road sahamda patladı, neden? Çünkü adam Icarus'u side out yapmıştı. Bir duele bakıp konuşmak tabi biraz yersiz olacak genel anlamda nasıl olur bilmiyorum ama, yine de Icarus'lardan birini çıkarması işine yaradı. He bi tane çıkarması sadece random decision diyorum ama hadi bakalım.

Epic
15-01-2011, 23:29
Oz hayatının en uzun yazısını yazdı beyler, naptınız niye kızdırıyonuz adamı lan

Karujin
15-01-2011, 23:35
Yok olm harbi devir değişmiş. Bir bok bildiğimizden konuşuyoruz, direk itiraz, direk. Allah bilir yazdıklarımı bile okumuyorlar. "Ya olm bak ama şu etken var bu faktör var" diyoruz, sonra ordan biri çıkıp noob diyor. Yani gel de sinirlenme, gel de kafayı yeme.

pistol44
15-01-2011, 23:36
@ karujin : yalnız bu sefer nedenini belirttim,ve de sana direk bir sataşmada bulunmadım.Yazını yazarken tekrar sana veya hazırladığın bir çalışmaya laf etmişin gibi yazmışın ama
ne sana ne de bir şeyine laf ediyorum.Görüşlerine saygılıyım,senden iyi olduğum vb. bir şeyide iddia etmiyorum ( hani o yazıyı yazarken yine öyle yazmışsında).Senle tartışmanın keyfi vazgeçilmez o ayrı mesele ama bunu neden can,kan haline getirdin anlamıyorum.Icarus un side olayından nerelere getirdin konuyu.
Biz sakin sakin konuşalım.
Farkındayım YGO çevresindeki insanların çoğu benden çok hoşlanmıyorlar ama anlamadığım şu bazı istisnala hariç kimseye kişisel saldırı yapmıyorum ben ve yapmamda.
Kolay da sinirlenen bir tip değilim sadece tartışmalardaki adrenalin hoşuma gidiyor :D .
Neyse kkonudan sapmadan tekarlıyorum konumuz banlist kimin nerde ne turnuvasına katıldığı veya benim Mask of Restrict kullanmam değil.

ugly-bakura
15-01-2011, 23:48
Bestiari bence kalmalı böyle. Forbidden Holy Lance çıkınca tekrar düzelirler.

hiç sanmıyorum

Karujin
15-01-2011, 23:52
Olm sinirimden fazla uzattım ama söyleyeyim bari, tek zoruma giden şey biraz önce resmen benimle dalga geçildi, bence bana hakaret edildi, sen de gittin ona teşekkür ettin. Bunu yaptığın için çatladım artık. Sen de bu ortamda bilinen birisisin, millete Murat Erginay desem ister pozitif ister negatif yorum yapsınlar ama seni tanırlar, tamamen alakasız bir random gelse sana hakaret etse onun canını okurum, istediğim kadar uyuz olayım sana veya seveyim seni farketmez. Neyse, başka bir yerde konuşuruz bunu.

Karujin
15-01-2011, 23:53
hiç sanmıyorum

Bestiari 3 olduğu zamanlar T16 da 16 tane GB olurdu. 2 tane olması, 3 tane olmasından farksız olduğu için onu limit yaptılar. Adamlar biliyor da yapıyor bu işi.

(bkz. daha 5 dk önce neden vermeden bana itiraz ettiği için bir üyeyle tartışmam)

ugly-bakura
15-01-2011, 23:54
Olm sinirimden fazla uzattım ama söyleyeyim bari, tek zoruma giden şey biraz önce resmen benimle dalga geçildi, bence bana hakaret edildi, sen de gittin ona teşekkür ettin. Bunu yaptığın için çatladım artık. Sen de bu ortamda bilinen birisisin, millete Murat Erginay desem ister pozitif ister negatif yorum yapsınlar ama seni tanırlar, tamamen alakasız bir random gelse sana hakaret etse onun canını okurum, istediğim kadar uyuz olayım sana veya seveyim seni farketmez. Neyse, başka bir yerde konuşuruz bunu.

ergenayamı dedin banamı?

Karujin
15-01-2011, 23:56
Sabır ver sabır.. Ben en iyisi erken yatayım bu akşam ya.

pistol44
15-01-2011, 23:56
ergenayamı dedin banamı?

Olum 2 saattir benle tartışıyordu tabii bana dedi

Rokudenashi
15-01-2011, 23:59
Sabır ver sabır.. Ben en iyisi erken yatayım bu akşam ya.

:D abi hemen git yat bence :D

Tracter
15-01-2011, 23:59
1 ) ozzy nin yazılarını okumak zevkli ya bazı yerlerde biraz fazla olsada haklı buluyorum onu
2 ) adminlerin nick lerinin kırmızı olması güzel olmuş :D
3 ) modları da yeşil yaparsanız daha iyi olur

intopic

sadece holy lance düzeltmez bence bestiari 2 ile zaten çok sıçramazlar daha güzelleştirir oyunu bence gb görürüz hem

Karujin
16-01-2011, 00:01
Eyw kanki. Ya GB konusuna gelirsek adamlar Laquari + 4-5 set go yaptıklarında cidden yenemiyorsun onları, isterse Bestiari banned olsun. Düşünsene şimdi 2 tane olduğunu. Prismadiator inanılmaz güçlü olur, Samurai bile zor dayanır o derece. Tur başı 2 tane Gyzarus rahat gelir, kabus görür gibiyim şu an. :koptum:

3f3
16-01-2011, 00:43
Tek yol decree işte onun için bence trap oynamayan desteler 3 tane usefull st/mons değil main decree oynamalı, oynanmaması gerektiğini savunan kişilere söylüyorum. Ayrıca + monster = daha fazla royal tributea sıçış

t-berk
16-01-2011, 00:55
Tek yol decree işte onun için bence trap oynamayan desteler 3 tane usefull st/mons değil main decree oynamalı, oynanmaması gerektiğini savunan kişilere söylüyorum. Ayrıca + monster = daha fazla royal tributea sıçış

Her deck için aynısını soyliyemeyiz(ORN=Monarch) ama evet decree su metada en iyi oynanacak kartlardan birisi

Karujin
16-01-2011, 01:10
Decree çok fena ya. +1 oluyorsun çoğu durumda, Icarus falan +2 bile oluyorsun. Bu formatta harbi çok iyi katılıyorum.

darkmaqic
16-01-2011, 20:48
Bence ban lanacak.Fazla iyi bir kart olmasının yanı sıra bana öyle geliyor.Açıklayacak çok bir şey yok.UNBAN olması saçmaydı zaten.
Aslında Monster Reborn unda saçmaydı ama bence monster reborn kalacak Dark Hole banlanacak.
Bu son listten sonra ne olacağını kestirmek aslında zor .

Dark hole u banlamazlar çünkü konami daha tu04 lerin hepsini satmadı adamların ellerinde mi kalcak :) mart banlistten sonraki banlistte banlanır ama mart banlistinde dark hole e ellemezler. Sırf dark hole common çıkıyo diye bi sürü kişi tu04 alıyo zaten :)

Murciélago
16-01-2011, 21:10
Dark Hole için Tu04 alan var mı ki?

darkmaqic
16-01-2011, 21:12
en kolay şekilde başka nereden bulmayı planlıyorsun ?

Murciélago
16-01-2011, 21:17
Commonlarımın arasından buldum ben. Herkeste de var zaten Dark Hole ucuz gayet.

Baba
16-01-2011, 21:18
Ufukta yokmuş

darkmaqic
16-01-2011, 21:19
Commonlarımın arasından buldum ben. Herkeste de var zaten Dark Hole ucuz gayet.

Ankarada ucuz değil malesef :(

Karujin
16-01-2011, 21:29
Dark hole u banlamazlar çünkü konami daha tu04 lerin hepsini satmadı adamların ellerinde mi kalcak :) mart banlistten sonraki banlistte banlanır ama mart banlistinde dark hole e ellemezler. Sırf dark hole common çıkıyo diye bi sürü kişi tu04 alıyo zaten :)

Common bir kart çıkarmak için ilk defa bir boostera abanan insan gördüm. Seriously.

darkmaqic
16-01-2011, 21:31
Ben almadım zaten ama dediğim gibi ankarada kimse satmıyor satanda pahalı satıyor. 20 tane tu04 açtı arda geçen dark hole + super rare yada ultra rare kart çıkarmak için.
Ultra rare gottoms emergency call super rare sirocco fln buldu kaç tane dark hole bulduğunu sormadım.

Karujin
16-01-2011, 21:32
Ben 10 tane TU04 açtım, 4 tane Dark Hole çıktı. Kolay çıkıyor yani.

darkmaqic
16-01-2011, 21:34
Zaten piyasada aldığınız common dark hole lerin kaynağı tu04 yani kimse almasa nasıl bulacaksınız. Tu04 ün asıl satma nedeni dark hole dür bence bu yüzden konami de tu04 ler satılana kadar dark hole ün banlist e girmesine izin vermez.

Karujin
16-01-2011, 21:35
Off kafayı mı yedin olm? Allah aşkına ya, değeri, 1$ bile olmayan bir kart nasıl olsun Konami'nin o pack'i satmasının amacı?

-_-"

darkmaqic
16-01-2011, 21:44
Off kafayı mı yedin olm? Allah aşkına ya, değeri, 1$ bile olmayan bir kart nasıl olsun Konami'nin o pack'i satmasının amacı?

-_-"

Değeri 1 dolar bile değilmi :/ troll and toad da bulamadım ama yugiohmint de 4 dolar ve bu kart 1 dolarlık bi booster dan çıkıyor onu da hatırlatırım.

Murciélago
16-01-2011, 21:45
Dark Hole turbo packten önce de commondı ve kolay bulunuyordu. Ankarada noolduğu önemli değil Konami oraya göre hazırlamıyor banlist.
He bence de banlanmayacak ama Tu04 satmak için değil.

Karujin
16-01-2011, 21:49
YuGiOh
2x Dark Hole Common
Buy It Now $1.25
Time left:15d 7h 43m

Gördüğün gibi tanesi 63 cent.

darkmaqic
16-01-2011, 21:52
Dark Hole turbo packten önce de commondı ve kolay bulunuyordu. Ankarada noolduğu önemli değil Konami oraya göre hazırlamıyor banlist.
He bence de banlanmayacak ama Tu04 satmak için değil.

eski starter lardan çıkıyordu doğrusun ama bilemiyorum bence 1 dolarlık pack ten 1 dolarlık kart çıkması bile bi alıcı için sebeptir. tek kartla pack ini kurtarırsın. Ama martta dark hole banlanırsa değeri kaça düşcek 0,25 değerini geçtim kimsenin dark hole bulmak gibi bi sebebi olmayacak. Bu yüzden tu04 den çıkan diğer foil kartları bulmak için tu04 açıcaklar ki o da bi umut. İşte bu yüzden banlamazlar dark hole ü sırf ankara için düşünmüyorum kartı 1 dolar saydım.

Arrogante
16-01-2011, 21:58
eski starter lardan çıkıyordu doğrusun ama bilemiyorum bence 1 dolarlık pack ten 1 dolarlık kart çıkması bile bi alıcı için sebeptir. tek kartla pack ini kurtarırsın. Ama martta dark hole banlanırsa değeri kaça düşcek 0,25 değerini geçtim kimsenin dark hole bulmak gibi bi sebebi olmayacak. Bu yüzden tu04 den çıkan diğer foil kartları bulmak için tu04 açıcaklar ki o da bi umut. İşte bu yüzden banlamazlar dark hole ü sırf ankara için düşünmüyorum kartı 1 dolar saydım.
çoğu oyuncununda oyuna başlama sebepleri tu04 açarak dark hole bulmak dimi sen şimdi tu04 den çıkan siroccoyu dark hole'e degiştirirsin

MagiCisMighT_
16-01-2011, 21:59
niye rastgele konuşursunuz?

niye rastgele konuşan insanlarla tartışırsınız?

Arda_Okan
16-01-2011, 21:59
tamam ya fazla uzattınız bu dark hole konusunu

darkmaqic
16-01-2011, 22:01
çoğu oyuncununda oyuna başlama sebepleri tu04 açarak dark hole bulmak dimi sen şimdi tu04 den çıkan siroccoyu dark hole'e degiştirirsin

tamam dostum sen banlı kartları topla. ayrıca oyuna başlama sebebi demedim bulma gibi bi sebebi dedim.

Rorschach
16-01-2011, 22:13
Off.. kendi durumunu düşünme konaminin hazırladığı listlerde. Çünkü oyunu oynayanların %99 gibi bir çoğunluğu dark holeu umursamayacak bu paketi alırken, sadece iyidir zararı olmaz gözüyle bakacak. Konami tabii ki foil kartlar üzerinden satıyor paketlerini. Kimse amorti edicem, veya 0.25 cent kar edicem die paket açmaz.

darkmaqic
16-01-2011, 22:24
Off.. kendi durumunu düşünme konaminin hazırladığı listlerde. Çünkü oyunu oynayanların %99 gibi bir çoğunluğu dark holeu umursamayacak bu paketi alırken, sadece iyidir zararı olmaz gözüyle bakacak. Konami tabii ki foil kartlar üzerinden satıyor paketlerini. Kimse amorti edicem, veya 0.25 cent kar edicem die paket açmaz.

Tamam bu konuyu daha fazla sürdürme amacında değilim ama şu lafa gerçekten sinir oldum

oyuna başlama sebepleri tu04 açarak dark hole bulmak dimi

mesajı doğru okumadan okusalarda doğru anlamadan cevap yazıolar ya :@

lllstrikelll
16-01-2011, 22:49
@ i don't know bla bla

zamanında jd açıp bir boxı kurtarıyolardı

Dark Grepher
16-01-2011, 22:49
Packten çıkan holoların piyasa değerini bilmiyorsun sanırım. Dark Hole olayını memo açıklamış çok güzel zaten, diğerlerinden önce kendi mesajını oku direk çevrene laf etme.

darkmaqic
16-01-2011, 23:38
Packten çıkan holoların piyasa değerini bilmiyorsun sanırım. Dark Hole olayını memo açıklamış çok güzel zaten, diğerlerinden önce kendi mesajını oku direk çevrene laf etme.

Arkadaşım burda insanlara konu hakkında fikirleri soruluyor insanlarda kendi düşüncelerini söylüyor. Ben kendime göre haklı olduğum düşüncemi paylaştım burada ve kimse demediğini bırakmadı. Düzgün bir şekilde @Rorschach gibi yada @Karujin gibi benim düşünceme katılmadığınızı nedeniyle söyleyebilirdiniz. Ama bu @ Arrogante arkadaşım gibi yok sen bunu yaparsın sen şunu yaparsın diyip de benim dediğimi değiştirerek söylemekle olmaz. Yinede laf ettiğim arkadaştan özür diliyorum sinirlendim bi an için. Bi önceki mesajımda da dediğim gibi daha fazla tartışmak istemiyorum.

Karujin
17-01-2011, 17:21
Neyse beyler, uzatmaya gerek yok.

t-berk
17-01-2011, 19:09
Peki ya desteler hakkında ne dusunuyorsunuz hangi desteler sizce one cıkacak?

omer yasir
17-01-2011, 19:12
Hangisi öne cikar bilmem ama Blackwing birkez daha zayiflar, Plant Synchroda en azindan 1 kart kaybeder, Saberin cok büyük degisiklige ugrayacagini sanmiyorum. Six Samurailar llistten sonra öne cikabilir.

Synchro Monster
19-01-2011, 23:45
Fortess ban olur umarım.

fortress ban olursa mg die bi deck kalmaz ;)

lllstrikelll
20-01-2011, 22:16
yoooo
http://www.yugiohtr.com/showthread.php?329-Machina-Deck-farklı-bir-yaklaşım eheq

Rorschach
20-01-2011, 22:19
Çok komiksin, ama gülmedik - uyarı verdik.

Mr.Kennedy
22-01-2011, 12:52
IMHO;

gateway limit, ban olmaz bu bi destede bu kadar öldürülmez
SS united limit olası var gibi gibi
ya lonefire limit yada debris semi ikisi aynı anda olmaz bunun
dark hole BENCE banlanmaz en azından şimdilik
reborn'un tadını aldık banlansa çok iyi olur çokta güzel olur, banlanası var
trunade semi olabilir eğlenceli olur, mst 3 olması mantıksız
royal tribute semi olabilir

t-berk
22-01-2011, 13:28
IMHO;

gateway limit, ban olmaz bu bi destede bu kadar öldürülmez
SS united limit olası var gibi gibi
ya lonefire limit yada debris semi ikisi aynı anda olmaz bunun
dark hole BENCE banlanmaz en azından şimdilik
reborn'un tadını aldık banlansa çok iyi olur çokta güzel olur, banlanası var
trunade semi olabilir eğlenceli olur, mst 3 olması mantıksız
royal tribute semi olabilir

Bir gateway bir united ile otkları var mass driver ile

PaiNRaiNZ
22-01-2011, 16:16
@ Kennedy,
Treborn istiyosun, Monarchlar ölsün,
Gateway ve united limit olsun, SS'ler ölmesin.

Oldu mu bu şimdi pampa.

Mr.Kennedy
22-01-2011, 16:22
treeborn ne alaka ?

@tberk
ok. ban the mass driver then.

t-berk
22-01-2011, 16:36
treeborn ne alaka ?

@tberk
ok. ban the mass driver then.

Pek birşey değişmiyor yine kizan ile istediklerini yapabiliyorlar ne yazık ki.Bende olmelerini sitemiyorum ama bandan baska cağresi olduğunu dusunmuyorum
Rebornu treeborn zannetmiş heralde pianist-_-"

pistol44
22-01-2011, 16:39
Pek birşey değişmiyor yine kizan ile istediklerini yapabiliyorlar ne yazık ki.Bende olmelerini sitemiyorum ama bandan baska cağresi olduğunu dusunmuyorum
Rebornu treeborn zannetmiş heralde pianist-_-"

aynı düşünüyorum.Gateway ban olmalı .Ve united da en az semi limit olmalı.
Öyle olsalar bile kizan-kageki,smoke signal la hala başarılı olurlar

PaiNRaiNZ
22-01-2011, 18:44
O reborn muydu ya :D
benim fikrim yok ama öldürmezler, öldürmezlerse de aşırı kontrol'a dayancak, yani herşekilde ya öldürecekler, ya da adamlar T1

Firavun-Yami
23-01-2011, 16:53
Bence GATEWAY banlanmaz. Yoksa SS desteleri çöker oynanmaz.. Yapsa yapsa Lİmit yaparlar

Firavun-Yami
23-01-2011, 17:14
Bence Chaos Sorcerer ya ban yer ya da Limit yer

Tracter
23-01-2011, 17:36
gateway banlanırsa ss lerin çökeceği falan yok

Firavun-Yami
23-01-2011, 19:31
çökmese bile büyük bir gerileme olur.

onixetor
23-01-2011, 20:54
bence machinalarla bi oynansın xD. baydı artık her başlayan machina yapıo.''gearframe çağırıyorum fortressi elime alıyorum'' baydı yaa

Tracter
23-01-2011, 21:57
evet eğlenceli değil diye deck e dokunmak çok mantıklı bir şeydi zaten.

t-berk
24-01-2011, 01:40
gateway banlanırsa ss lerin çökeceği falan yok

+1 gayette o kodumun senkrosu ile guzel bir kontrol kasılabilir

Murciélago
24-01-2011, 01:42
evet eğlenceli değil diye deck e dokunmak çok mantıklı bir şeydi zaten.

+ o kadar popüler de değil zaten.

Paragon
24-01-2011, 03:04
Gateway değil SS'lerin yarattığı sorun.Shi En.Limit yiyecek.Kaldı ki TCG Exclusive kartı Bushido Counter yiyor.Gateway ban olur mu sizce?

Rorschach
24-01-2011, 14:36
Gateway limit olmalı, shien da ban yesin çok fazla güçlü bir kart çünkü. 2400 olsa bile daha az broken olacaktı , 2500 çoğu tek tribute canavarla da geçilmiyor.

Karujin
24-01-2011, 15:11
Kizan limit, Gateway limit isterdim ama semi yapacaklar gibime geliyor, Shien limit.

Rokudenashi
24-01-2011, 15:24
bence bw gibi denicekler gateway semi shien limit o

t-berk
24-01-2011, 17:14
Gateway limit olmalı, shien da ban yesin çok fazla güçlü bir kart çünkü. 2400 olsa bile daha az broken olacaktı , 2500 çoğu tek tribute canavarla da geçilmiyor.

+1
Sayet shien ban kizan ban yada shien limit kizan ban olsa eski stil guzel deck olacaktır ama yapmazlar bunu konaminin neler yaptığını biliyoruz ne yazık ki.Zaten bu desteklerle amac heralde senkro swarmına filan somaktı ssyi STOR kartlarına değilde eski kartlara dokunacaklardır.bu durumda ya gateway BAN olmalı.

Paragon
24-01-2011, 18:40
Gateway ban olacak olsa Bushido Counterlı exclusiveler çıkarırlar mıydı?

Tracter
24-01-2011, 18:53
kullanılmayacak olsa da counter toplayan residence of the six diye bir kartları var

Spiritreaper
28-01-2011, 18:09
Tech genus librarian limit yiyebilir. byond'da o kart sayesinde tech genus halberd cannon(delta accel ulan) + formula + 1 token çıkıp elin sonunda elde fazla kart var diye bişeyler discard ettikten sonra bu kartın broken olduğunu anladım.

Ayrıca future fusion ban worthy bir kart onun da başına bişeyler gelebilir.

t-berk
29-01-2011, 01:14
Su anda FFin banlık bir durumu yok.1 Mst,oppre veya warninge gidiyor zaten
Librarian limit yemeli zaten gereksiz derecede broke bir kart

Paragon
29-01-2011, 16:29
Pod@1.Class dismissed.

3f3
29-01-2011, 19:58
Olmasın ya. Olcak diyodum ben ama olmasın.

Karujin
29-01-2011, 20:11
Olmaz zaten. 1 olursa saçmalık, %99.9 2 olacak.

Paragon
29-01-2011, 21:12
Zaten bulamayanlar 2 oynuyor.Bu kadar yavaş metada her şeyi competitive yapması bir yana,artık görmek istemediğimiz deckleri göstermez.DREV çoktan sold out olduğuna göre...

Her ne kadar PoD'un mekaniği gayet dengeli olsa da,bu yavaşlıkta her deste 3 oynuyor.Ya PoD 1'e ya da Storm is back,Meta goes faster.

MoP
29-01-2011, 21:24
2-3 ay önce bunu söylerken eziyodun beni

Paragon
30-01-2011, 11:59
Sen benim demek istediğimi dememişsindir.

ugly-bakura
30-01-2011, 12:05
2-3 ay önce bunu söylerken eziyodun beni

sende ebni stbl çıktığında gk lerin şuan yaptığı şeyi anlatıyoken eziodum ama şuan aynı şeyi yapıolar

omer yasir
30-01-2011, 12:49
DREV artik satilamadigindan dogru düzgün ya PoD limitlenir, yada hizli meta geri döner.

Six Samurailere dokunulup dokunulmayacagini merak ediyorum, biraz zaman meselesi galiba. Ama en azindan bir iki kartina dokunurlar.

Machinadanda birseylere dokunulmali ya, bu kadar ucuz bir destenin bu kadar güclü olmasi sinir bozucu. Elleri hic bitmiyor, sahalarida bosalmiyor kolay kolay sinir oluyorum. Tabi ben sinir oldugumdan söylemedim, bence machinadan ya fortress ya gearframe´e dokunurlar.

Plant Synchro ve QDDW ikiliside 1 veya 2 kart kaybedecek gibi geliyor, yani en azindan lonefire limitlenir. Dandy´e dokunulursa zaten deste biter. Ryko semi olabilir belki.

Blackwing´de neye dokunurlar bilmiyorum ama BW yine kart kaybedecek bence.

Sabere dokunmazlar gibi geliyor bana neden bilmiyorum.

Heavy storm dönmeyecektir daha erken, dark hole´da gitmez, ama belki Reborn tekrar banlanabilir.

Neden bilmiyorum ama bence Dark Hole gibi banli kartlarin arasinda coktan unutulmus kartlardan birinin bani kalkacak gibi geliyor. (Fiber Jar, Crush Card falan gibi).

t-berk
30-01-2011, 13:01
POD'un limitleneceğini dusunmuyorum tamam cok guclu kart ama gayette dengeli oyle oyun bitirici bir hamlesi yok,kullanananıda gorunuste +ya gecirmior
SS zaten belli iyi bir en az gateway limit/ban
Machinaya laf ediyorsan dragunity veya agent geldiğinde ne diyeceksin merak ediyorum.Machina onlara gore kolay lokma
Lonefire'ın limitlenmesi olacaktır.Debris ise semi olabilir
BWde dokunulacak pek bişi kalmadı en fazla icarus semi olur ama dokunacaklarınıda zannetmiyorum
Saberdada dokunulcak birşey kalmadı cat ban bitti
Reborn yinede bir derece engellenebiliyor dark hole'U engelleyecek adam gibi bir kart yok.Ha ikiside ban olabilir oda ayrı mesele.
Geri donende kart olmuyacaktır.Donse donse heavyli meta geri doner derdim ama onada daha vardır.Once oyuncular bir su tarz guzel oyunu oynasın sonra yaparlarsa eski oyuna cevirirler.

Musician King
30-01-2011, 13:02
mezuki ve card of safe return ne olur sizce?

t-berk
30-01-2011, 13:05
Safe return mutlaka ban mezuki ise limit kalır.
Cards of safe return ile tek turda onlarca kart cekmek brokenlıktır rakibe haksızlık olur.
Mezuki ise Diva Zombie zamanında ne kadar guclu olcuğunu belli etti.Gerçi simdi solemn warning var ama yinede semi olacağını zannetmem limit kalır

Dark Grepher
30-01-2011, 14:39
Six Samurai'lere zaman lazım diyen arkadaşa Ocg'deki turnuva kayıtlarına bakmasını ve zaman kavramını gözden geçirmesi gerektiğini öneriyorum.

Şahsen Qd kullanıcısıyım ama eğer list Ocg'ye baz alınarak yapılırsa dokunulmaz bence Lonefire'a falan. Orda iş yapamıyor şuan Plant türevleri Tcg de yaptığı kadar.

ugly-bakura
30-01-2011, 15:02
stratos belki 2 olabilir bence bi zararı olmaz

Rorschach
30-01-2011, 15:51
Podla ilgili kaçırdığınız bi nokta var sanırım, pod metayı yavaşlatmıyor - yavaş deckleri destekliyor.

Paragon
30-01-2011, 16:08
Podla ilgili kaçırdığınız bi nokta var sanırım, pod metayı yavaşlatmıyor - yavaş deckleri destekliyor.

This.Bir de 10 char var diyolar.

Karujin
30-01-2011, 16:11
Duality SS yaptırtmıyor, aynı turda bir tane daha oynatmıyor. Duality oynadığınız tur oyunu bitirmeniz çok zor, özellikle desteniz Plant Synchro, Samurai, X-Saber falansa. O yüzden garanti ellenir diyorum, 2 olur ama. 1 olması aşırı saçma olur.

Epic
30-01-2011, 16:24
Ozzy haklı, Pod'un direk semilik kart olduğu çok bariz. 1 yapmak gibi bi saçmalığa başvurmazlar umarım

Rorschach
30-01-2011, 16:26
Bana da en fazla semi olur gibi geliyor, ama olması gerektiğini de düşünmüyorum

ugly-bakura
30-01-2011, 16:50

sonuçta +1 filan fapmıo

t-berk
30-01-2011, 16:54

Kelimesi kelimesine aynı dusunuyorum.Gayette dengeli bir kart duality oyun bitirici değil,haksız avantaj sağlayan bir kart değil.yavas desteleride hızlandıran bir kart o kadarda olsun zaten.Yani duality su ana kadar cıkmıs en guzel ve dengeli karttır.Liste girmez tahmimce(Limitlik bir durumu kessinlikle yok)

Six Samurai'lere zaman lazım diyen arkadaşa Ocg'deki turnuva kayıtlarına bakmasını ve zaman kavramını gözden geçirmesi gerektiğini öneriyorum.

Şahsen Qd kullanıcısıyım ama eğer list Ocg'ye baz alınarak yapılırsa dokunulmaz bence Lonefire'a falan. Orda iş yapamıyor şuan Plant türevleri Tcg de yaptığı kadar.
OCGde plant-synchro cok iyi durumda trishula filanda devamlı somurebiliyor ustelik(Froglar veya infernityler kadar olmasada)

pistol44
30-01-2011, 17:05
bence POD gayet dengeli bir kart hiç doknulmamalı.Sana katılıyorum yani.
Ama dokunacaklaqr gibime geliyor o ayrı

Spiritreaper
30-01-2011, 17:40
junk synchron, doppel war., formula,dandy,debris,librarian
bunlardan bir kaçına ellemezlerse junk-debris ortalığı dağıtacak(extreme victory'den sonra) demedi demeyin

3f3
30-01-2011, 18:09
Geri kalmış deckleri competitive yapıyor, çok başka da bir işlevi yok, yavaş deckleri biraz hızlandırıyor.

t-berk
30-01-2011, 19:01
junk synchron, doppel war., formula,dandy,debris,librarian
bunlardan bir kaçına ellemezlerse junk-debris ortalığı dağıtacak(extreme victory'den sonra) demedi demeyin

Librarian limit debris semi olur zaten

@Şanko
Yine aklımdakileri noktasına kadar soyledin +34847

MoP
30-01-2011, 21:08
Duality, Twilight, Tele-dad, Cat Synchro(DSF) formatlarında olsaydı biz şu an Pot of Dualit'e bir şey gelmeli mi diye düşünmezdik ama, Heavy'nin olmadığı, Draw Engine'in olmadığı, adam gibi Searcher'ın olmadığı bu metada bunu sağlayan kart her ne kadar bir takım şeyleri kesse de sanki çok çok iyi gibi geliyor. Ama Konami eğer hızlı bir seri çıkarmazsa Pot of Duality'e bir şey gelmeli. Ama SS'ler ve diğer archetypelara gelcek birkaç ekleme ile POD'un sınırlandırılmasının tartışması dahi olmaz.

Solemn Warning'e bir şey gelir mi? Bu da bir soru işareti. Her ne kadar mekanik olarak birbirlerine hiç benzemese de Bottomless ile karşılaştırılıyor ve genellikle Solemn Warning, en azından bu metada( Plant Synchro'ya bottomless çok işlemiyor, X-saber zaten 1500 üstü bir şey çağıracaksa etkisiz hale getiriyor, Monarchlar zaten verceği zararı veriyor, BWlere karşı fena değil) bu savaşı kazanıyor. VE Bottomless semi yemişse bu kart da bunu yemeli gibi bir düşünce de çıkıyor.

@ugly ben öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum zaten çok da bir şey anlamadım ne yazdığından ne demişim biraz daha ayrıntılı açıklarsan :D

MagiCisMighT_
30-01-2011, 21:20
bottomless 2 olmadan önce herkes 3 oynuyodu. simdi warning i cok az kisi 3 oynuyor

t-berk
30-01-2011, 22:38
bottomless 2 olmadan önce herkes 3 oynuyodu. simdi warning i cok az kisi 3 oynuyor

+1
Warningin costuda yerinde ve gayette yuksek semilenmesi gerekmez

Karujin
30-01-2011, 22:42
Warning ellenmez. Kimse 3 oynamıyor zaten, ayrıca iğreniyorum o karttan artık 2000 veremediğim zaman çektiğim için sürekli.

Tracter
30-01-2011, 23:06
^

bi duş al o zaman

zaten yeni dekine de koymamış warning lol

costu 1000 falan olsaydı ellemeleri doğru olurdu ama 2000 lp cost dengeliyor kartı

Rorschach
30-01-2011, 23:14
Bu arada orhunun adam gibi searcher yok dediği kısma katılmıyorum, aksine searcherların sayısı ve kritikliği bu metada arttı.

MoP
30-01-2011, 23:42
Rota, Charge gibi unbalanced searcher'lardan kasdediyorum. Gateway mesela buna bir örnek olabilir stordan sonra. Bu kadar kuvvetli, bu meta bence hiç searcher çıkmadı.

Ayrıca, LS'lere Charge ya da Lumina için bir rahatlatma gelir mi acaba?

Epic
30-01-2011, 23:49
Lumina'nın semi olma ihtimali yüksek. Cotlb'a hayatta dokunmazlar ama

t-berk
30-01-2011, 23:52
Lumina unlimit bile olabilir Solemn warning var buyuk tehtid değil
Charge ise ufak bir ihtimal semi olabilir bir daha unlimited olmayacak bir kart zaten

Rorschach
31-01-2011, 00:13
Rota, Charge gibi unbalanced searcher'lardan kasdediyorum. Gateway mesela buna bir örnek olabilir stordan sonra. Bu kadar kuvvetli, bu meta bence hiç searcher çıkmadı.

Ayrıca, LS'lere Charge ya da Lumina için bir rahatlatma gelir mi acaba?

Recruiter, emmersblade, shura, darksoul, sangan tuning falan filan, bir sürü searcher çıktı ve searcherların etkisi kesinlikle daha büyüktü bu metada. Pot of dualitynin yaptığı en büyük etki spell traplerin de ulaşılabilirliğini arttırması oldu, canavar searchlemekte bir problem yoktu zaten. Charge ve rotayı örnek vermenden yola çıkıyorum. Bence lsye dokunmazlar.

3f3
31-01-2011, 00:24
Shien's Smoke Signal de geliyo hani. Scrapyard, Medallion of the Ice Barrier

MoP
31-01-2011, 00:51
Recruiter, emmersblade, shura, darksoul, sangan bence diyorum yine Rota kadar hızlı değil. Bu arada Pot of Duality hakkında doğru söylüyorsun. Ve yeni çıkacak destekleri zaten kasdetmiyordum.(Smoke için). Ama Haklısınız, bu metada da bayaa searcher var, yine de bu searcherlar ya o kaddar hızlı değil(canavar searcher, destroy yada grave e gitme lazım Summoner Monk ile Cat çağırmak gibi değil) ya da çok da kilit canavarlara ulaşmıyor(luminaya stratosa ulaşmak farklı, Scrap Tuner'a ulaşmak farklı) SS'lere diyebileceğim hiçbir şey yok adamlar harbiden ii search konusunda ama daha gelmediler.

Yani Draw konusunda, Search konusunda, yapılan komboların ölümcüllüğü konusnda diğer metalardan daha kötü bir meta varken, Pot of Duality gibi, ağır bir bedeli olan(Special yapmamak bence çok ağır, ve adamın aldığın şei görmesi, ve sadece tek duality çalıştırabilmen.)bir kart çok kritik oluyor.

Murciélago
31-01-2011, 01:30
Duality'e dokunulmamalı bence. Gayet dengeli bir kart ve oyuna kötü bir etkisi yok, şans faktörünü de azaltıyor biraz. Bişey yaparlar mı bilmiyorum bu kendi görüşüm ama limit falan olursa üzülürüm. :D
Warning'e de dokunulmasına gerek yok, 3 oynayan yok zaten. Oyunda summon negate eden kartlara ihtiyaç var bence.
Bunlar dışında.. Kendi aklıma gelenleri yazayım:
Royal Tribute limit olmalı, çok saçma bir kart. Daha oyuna başlamadan -3 oluyorum mesela ve engellemesi imkansız gibi.
Blackwing'lere bence dokunulmamalı ama OCGye göre list hazırlanırsa Icarus/BWW'ye bişeyler olabilir.
Plant Synchro Lonefire limit/Debris semi olayına ben de katılıyorum. Tamamen ölmesini istemem oyunda böyle değişik desteler iyi oluyor bana göre.
Cold Wave ban olabilir belki ama Heavy Storm yokken ona da ihtiyaç var emin olamadım şimdi. Dark Hole banlanmasını isterim ama kalacak gibi geliyor.
Saber'lara dokunmayacaklar muhtemelen eskisi kadar etkili değiller.
Six Samurai'lara da bişeyler yaparlar ama bilemiyorum neye dokunacaklarını, Gateway veya Shien.
Lumina'nın limiti açılabilir belki mantıklı geldi o.
Bir de Destiny Draw-Mezuki gibi bişeyleri değiştirebilirler arada yapıyorlar sonraki list tekrar değiştiriyorlar. :D

Tendays12
31-01-2011, 01:54
Bnce royal tribute semi-limit olmalı.Limit biraz ağır kaçar.
Dark hole ün banının açılması bna çok saçma geldi.Bnce yha bu banlistte yada eylülde dark hole tekrar banlanacak.
Gatewayin limit yemesi şart.Diyecek pek bişey yok hayvan gibi bi kart.Kizan da semi olur gibi geliyor.
BWlerde dokunsalar ne kaldıki bi icarus semi limit olabilir.
Heavy banlı olduğu sürece cold wave dokunmazlar ya da dokunurlarsa bile giant trunade semi yaparlar.
Bide şu destiny drawa falan neden hep dokunuorlar anlamıyorum.Ha bire değiştiriyorlar.

t-berk
31-01-2011, 02:06
Destiny draw sadece 1 kez limit yapıldı bildiğim kadarıyla oda gecen mart listesindeydi.Limitde olmalıydı cunku malicious atıp 2 kart cekmek cok brokenlıktı.Ustelik her decke sırf bu kart yuzunden d-hero kartları ekleniyordu(Adı ustunde DDT)Değiştirmelerinin sebebi insanları baska decklere cekip o kartları yeniden sattırmak vs vs.Hem bu sayede metaya eski deckler geri donuyor veya yeni deckler giriyor hemde satışlar artmış oluyor

Karujin
31-01-2011, 02:47
Charge limit kalır. Sadece LS destelerinde kullanılan bir deck değil. Plant Synchro uçar resmen.

Murciélago
31-01-2011, 02:59
Bnce royal tribute semi-limit olmalı.Limit biraz ağır kaçar.
Dark hole ün banının açılması bna çok saçma geldi.Bnce yha bu banlistte yada eylülde dark hole tekrar banlanacak.
Gatewayin limit yemesi şart.Diyecek pek bişey yok hayvan gibi bi kart.Kizan da semi olur gibi geliyor.
BWlerde dokunsalar ne kaldıki bi icarus semi limit olabilir.
Heavy banlı olduğu sürece cold wave dokunmazlar ya da dokunurlarsa bile giant trunade semi yaparlar.
Bide şu destiny drawa falan neden hep dokunuorlar anlamıyorum.Ha bire değiştiriyorlar.

Royal Tribute 2 olsa fazla etkili olmaz ki Duality de var. GK güçsüzleşsin diye limitlensin demiyorum da oyunu kötüleştiriyor bence öyle kartlar. Çekiyorum 4 canavar adam ilk turdan Royal Tribute oynuyor -3, oradan ne kadar iyi oynarsan oyna çeviremiyorsun. Geçen metada da Froglardan bu yüzden rahatsız oluyordu insanlar, adam daha başlamadan Mass Driver FTK. Ben Frog seviyordum ondan banlanmasını istemiyordum Substitoad'ın o ayrı. :D

MoP
31-01-2011, 09:57
Pre-thsd gibi bir metadan sonra SS'ler iyi gelcek im ne derse desim.

omer yasir
31-01-2011, 11:25
Charge limit kalir sirf LSde kullanilsa neysede Plant Synchro (QDDW) icinde cok önemli bir kart.

Bence PoD semi olacak demedi demeyin, cok semi bir durusu var PoD´un :D Dengeli bir kart oldugu icin zaten semi olur, dengeli olmasa banlanirdi sonucta.

pistol44
31-01-2011, 12:27
Duality'e dokunulmamalı bence. Gayet dengeli bir kart ve oyuna kötü bir etkisi yok, şans faktörünü de azaltıyor biraz. Bişey yaparlar mı bilmiyorum bu kendi görüşüm ama limit falan olursa üzülürüm. :D
Warning'e de dokunulmasına gerek yok, 3 oynayan yok zaten. Oyunda summon negate eden kartlara ihtiyaç var bence.
Bunlar dışında.. Kendi aklıma gelenleri yazayım:
Royal Tribute limit olmalı, çok saçma bir kart. Daha oyuna başlamadan -3 oluyorum mesela ve engellemesi imkansız gibi.
Blackwing'lere bence dokunulmamalı ama OCGye göre list hazırlanırsa Icarus/BWW'ye bişeyler olabilir.
Plant Synchro Lonefire limit/Debris semi olayına ben de katılıyorum. Tamamen ölmesini istemem oyunda böyle değişik desteler iyi oluyor bana göre.
Cold Wave ban olabilir belki ama Heavy Storm yokken ona da ihtiyaç var emin olamadım şimdi. Dark Hole banlanmasını isterim ama kalacak gibi geliyor.
Saber'lara dokunmayacaklar muhtemelen eskisi kadar etkili değiller.
Six Samurai'lara da bişeyler yaparlar ama bilemiyorum neye dokunacaklarını, Gateway veya Shien.
Lumina'nın limiti açılabilir belki mantıklı geldi o.
Bir de Destiny Draw-Mezuki gibi bişeyleri değiştirebilirler arada yapıyorlar sonraki list tekrar değiştiriyorlar. :D

Bence çoğumuzun Duality e limit gelemsini kabul etmememizin sebebi bizde de duality olmaası :D
Yanlış bir gözlem değil bence.Duality si olan hiç kimse limit olur demememiş.Aynı şey BW lerlede geçerli.
Ben,Abacı bildiğin korkuyoruz Icarus semi olmasından.Bence BWW ban çok etkilemez,zaten lmitken varlığıyla yokluğu belli değildi.
Ama ben yinede hiç dokunulmaması taraftaqrıyım.Sonuçta bu kadar zevkli ve başarılı bir archtype ı öldürmek yanlış olur.
Hele SS ler varken,BW yi öldürürlerse daha da manyakça olur.Banlist lerin amacı broken lığı azaltmak olmalı(gateway,united,lonefire) archtype öldürmek değil.
BW dede bana broken diye gösterebileceğiniz bir kart ARTIK yok ( bww limitken daha çok dead draw oluyor,icarus a da broken demeyin artık ).Yani bw lere dokunulmamalı.
SS de ise gateway limit,SS united limit yeter bence.Tamamen öldürmeye gerek yok seriyi.
Benim kafama takılan bir olay var.Sizce BURIAL semi limit falan olabilirmi.Zaten kullanan deste sayısı çok az.Zombie leri biraz daha desteklemiş olur.Hani mezuki 2 leneceğine burial
2 lense fena olmaz

Rorschach
31-01-2011, 18:12
Dualitynin limit olması bir çok desteyi metadan düşürmekten başka bir şey yapmaz, şöyle bir durum da kesinlikle var ki bir çok destenin metada olması böyle yavaş bir formatta tier gruplarını dengeliyor. Bir deck birini yeniyorsa, ve başka bir decke yeniliyorsa mesela.. Semi olur, o da control decklerini combo decklerine çevirmemek için (gold sarco görevi görmesin diye arkadaş)
Zombielere dokunulmaz arkadaşlar, cidden mezuki 2 olsa birden metayı domine etmeye başlayacaklar.

ugly-bakura
31-01-2011, 18:18
Charge limit kalir sirf LSde kullanilsa neysede Plant Synchro (QDDW) icinde cok önemli bir kart.

Bence PoD semi olacak demedi demeyin, cok semi bir durusu var PoD´un :D Dengeli bir kart oldugu icin zaten semi olur, dengeli olmasa banlanirdi sonucta.

podun semi olması mantıklı evet bide şu demise 3 olsun zaten artık o eski tier 0 gücü yok

pistol44
31-01-2011, 18:28
Mezuki 2 olmasın,burial 2 olsun diyorum ben.
En azından bazı desteleri daha competitive yapabilir.
POD a bence ellenmemeli ama en az semi olacak o ayrı bir konu(en azından bana öyle geliyor)
Oppre ye bir şey olurmu sorusu kafamı kurcaluyor ama bence 1 de kalabilir.
Dark Hole ve Cold wave bence ban olmalı

Rorschach
31-01-2011, 18:30
Burialı niye limitlediler bu arada? :D Demise gibi bi kartın asla önü açılmamalı, öyle bir ritual kartı advanced ritual art sağolsun otkdan başka bir şeye yol açmıyor.

Karujin
31-01-2011, 18:32
Tüm OTK yollarını banlasalar ne mutlu olcam. Şöyle salak saçma Royal Magical Library, yok işte Final Countdown, böyle mal mal desteler yaşamasa keşke.

Epic
31-01-2011, 18:38
Final Countdown Otk'e mi giriyo lan, 20tk olması lazım

pistol44
31-01-2011, 18:42
Ne ara belli olur banlist.15-16 sı gibi belli olurmu acaba *?

t-berk
31-01-2011, 18:49
1inde olur

ugly-bakura
31-01-2011, 19:01
Final Countdown Otk'e mi giriyo lan, 20tk olması lazım

20 tur counter alıp 1 turda bitirio yani cannon motion wave gibi 8 tur bekliip 1 turda bitirio

pistol44
31-01-2011, 19:19
1inde olur

1i dediğin yarın mı ?

t-berk
31-01-2011, 19:36
1 şubat değil 1 mart

pistol44
31-01-2011, 20:01
1 Mart ta geçerli oluyor,ben ne zaman belli olur dedim.
Genelde 1 buçuk 2 hafta önceden belli oluyor.
Shriek açıklıyor

(hell)zane truesdale
02-02-2011, 07:28
Şöyle bi toplam sonuca varılarak toparlasak da tahmini bi list oluştursak. Bakalım bizim forum ne kadar mantıklı fikir yürütüyo ve bilebiliyo diye bakardık.

Warriors
02-02-2011, 11:22
Yapalım mantılı
hell:
hatırladınmı beni çağatay ben

ugly-bakura
02-02-2011, 14:30
dandy limite dönebilir
decree semi olabilir
treeborna bişiler olabilir belki
gateway ban
united limit

Karujin
02-02-2011, 14:39
@Hell

Mantıklı bir ban list oluşturamayız çünkü KONAMI dünya üzerindeki en mantıksız insanlardan kurulu. Ne bok yiyecekleri belli değil, anlamsız anlamsız şeyler yapıyorlar. Mesela ben eminim artık, Gateway 3 kalacak. Reborn gider, her seferinde bir gelip bir gidiyor zaten. SS United 3 kalacak. SS ellenmeyecek bak kesin.

pistol44
02-02-2011, 14:41
Dark Hole limit>ban
Cold Wave limit>ban
BWW limit>ban bence dokunulmaması gerek ama olacak gibi geliyor

Lonefire Blossom semi limit>limit
Gateway of the six samurai unlimited>limit
Six Samurai United unlimited>limit
Texh Genius Hyper Librarian unlimited>limit

Burial From DD. limit>semi limit
Lumina limit>semi limit
Pot of Duality unlimited>semi limit bence dokunulmamalı ama olacak gibi geliyor

Snipe Hunter semi limit>unlimited

1-2 işe yaramayan kartta unlimited veya semi limit e atlayabilir

Ex
02-02-2011, 15:43
Ne ara belli olur banlist.15-16 sı gibi belli olurmu acaba *?

15 Subatta belli oluyor.

Rorschach
02-02-2011, 16:43
Hyper Librarian daha çıkmadı, yani banliste giremez.

Spiritreaper
02-02-2011, 17:07
ocg'de girer trishula,dewloren,brionac'ta olduğu gibi

(hell)zane truesdale
02-02-2011, 18:39
@Hell

Mantıklı bir ban list oluşturamayız çünkü KONAMI dünya üzerindeki en mantıksız insanlardan kurulu. Ne bok yiyecekleri belli değil, anlamsız anlamsız şeyler yapıyorlar. Mesela ben eminim artık, Gateway 3 kalacak. Reborn gider, her seferinde bir gelip bir gidiyor zaten. SS United 3 kalacak. SS ellenmeyecek bak kesin.

Orası öyle ama amaçç zaten para kazanmak için yapılıyo çoğu, metayı dengeleme de var tabii de... 1-2 Mantıksız hareket yapıyolar tamam da gene de gerisi metanın sağlığı için oluyo gibi.

Rokudenashi
06-02-2011, 23:16
Cat ve substi için ne diyorsunuz beyler

Karujin
06-02-2011, 23:31
Cat ve substi için ne diyorsunuz beyler

Lolucrazy? diyorum.

MoP
06-02-2011, 23:45
substi gelse varya :D (chaos emperor yada painful choicegelse daha ii ya)

NyKs
06-02-2011, 23:50
subs gelse direk frog ftk

Murciélago
06-02-2011, 23:53
Artık Veiler ve Warning var olduğu için daha az etkileri olabilir ama. Substi 1 olsa olmaz galiba Frog FTK, daha fazla olursa kurtarmaz Warning falan. :D Rescue Cat için de Saberlar azaldı yani artık, gelse tekrar sıçrarlar mı bilmiyorum. Ama bence gelmeyecek hiç biri.

Rorschach
07-02-2011, 00:13
Ne cat ne substi gelir bence de. Ban listten çıkması gerekmiyor hiç bi kartın.

MoP
07-02-2011, 11:26
Salvage-swap Foolish Salvage sonra one for one falan o kadar consistent olmaz ama yine de olur.

pistol44
07-02-2011, 12:07
bence şuan kesinlikle banlanması gereken 2 kart var.

1-cold wave
2 dark hole

Bunlar oyunu cidden sıkıcı yapan kartlar

Murciélago
07-02-2011, 14:33
Cold Wave değil de Dark Hole banlanmalı bence. Cold Wave de broken olabiliyor ama öyle bir kart lazım Heavy yokken, hem artık eskisi kadar sorun olmuyor Veiler var.

Epic
07-02-2011, 14:58
Oppresion banlanmalı.

pistol44
07-02-2011, 15:05
Oppresion banlanmalı.

0_0 noooooooooooooooooooo.
olmamalı öyle bir olay

omer yasir
07-02-2011, 15:06
Cold Wave değil de Dark Hole banlanmalı bence. Cold Wave de broken olabiliyor ama öyle bir kart lazım Heavy yokken, hem artık eskisi kadar sorun olmuyor Veiler var.

Bencede dark hole banlanmali, ama bana cold wave´in banlanma ihtimali daha yüksek gibi geliyor, dark hole banlanmaz bence. Reborn gider, belki birde CW.

Oppresionda banlansa iyi olur ama banlanmaz, bence onu semi bile yapabilirler (Konamiden hersey beklenir).

Tahmin yürütmenin bir manasi yok aslinda, konami her listte 1-2 kartta fena halde sacmaliyor, o yüzden kimsenin tahmini tam olarak tutmayacaktir.

Murciélago
07-02-2011, 15:10
Oppression 1 tane kalsın zararı yok o kadar.
Bu arada bence Bottomless 3 olacak, kullanımı azaldı iyice OCG decklerine falan bakarsak. SSye Plant Synchroya karşı falan işe yaramıyor hiç, Bw'nin Icarusu var chainleyip +1 olabiliyorlar, Light Beatdownda Gemini Spark var falan. Sidea alıyorlar genelde artık.

Rokudenashi
07-02-2011, 15:22
aynen bth + mst unlimit oppre bende bekliyorum açıkcası ban olmasını pod da en fazla semi olucak gibi duruyor

Epic
07-02-2011, 15:30
Oppresion bence Dark Hole'den kat kat daha iyi bi kart. İlk elden gelince oyun bitiriyo zaten. Dark Hole'de böyle bi durum yok ama. Tamam oyun çevirici bi kart, ama günümüz destelerinde oyunun ilerleyen zamanlarında tek kartla bile sahaya 2-3 canavar çağırılabilip oyun çevirilebilindiği için Dark Hole'den sonra bi şansın oluyo genellikle. Special summon ağırlıklı destelerde Oppreyi sahadan kaldıramazsan Dark Hole'den çok çok fazla bi hasar görürsün

Karujin
07-02-2011, 15:34
Oyunu sıkıcı yapan bir kart derken, direk aklıma Monster Reborn geliyor lol.

Murciélago
07-02-2011, 15:39
Oppresion bence Dark Hole'den kat kat daha iyi bi kart. İlk elden gelince oyun bitiriyo zaten. Dark Hole'de böyle bi durum yok ama. Tamam oyun çevirici bi kart, ama günümüz destelerinde oyunun ilerleyen zamanlarında tek kartla bile sahaya 2-3 canavar çağırılabilip oyun çevirilebilindiği için Dark Hole'den sonra bi şansın oluyo genellikle. Special summon ağırlıklı destelerde Oppreyi sahadan kaldıramazsan Dark Hole'den çok çok fazla bi hasar görürsün

Hiç bir desteye aşırı zarar vermiyor bence 1 Oppression. Special summon ağırlıklı desteler önlemini alıyor zaten Trunade, Cold Wave, Mst, Trap Stun, Seven Tools ve desteye özel kartlarla Ryko vb.

pistol44
07-02-2011, 15:40
Hiç bir desteye aşırı zarar vermiyor bence 1 Oppression. Special summon ağırlıklı desteler önlemini alıyor zaten Mst, Trap Stun, Seven Tools ve desteye özel kartlarla Ryko vb.

this fakat ilk söylediğin hariç
GB ..... yapıyor

Murciélago
07-02-2011, 15:41
GB de önlem alıyor işte Trap Stun, Cold Wave, Mst falan oynuyor.

omer yasir
07-02-2011, 15:53
Benim en merak ettigim konu plant synchroda hangi kartin ellenecegi, lonefire olur diye umuyorum, dandy limitlenirse berbat olur deste ve debris dragon semi olursada deste etkilenir bayagi. Yani Lonefire, dandylion, debris, ryko dörtlüsünden en az biri ellenir büyük ihtimalle (belki birde caius olabilir).

Murciélago
07-02-2011, 15:59
Bence Lonefire limit olacağına Debris semi olsun daha az etkilenir.

Karujin
07-02-2011, 17:21
Bence Lonefire limit olacağına Debris semi olsun daha az etkilenir.

Aynen bu yani. Debris destenin kilit kartı değil, Dandy olmadan deste bir bok yapamaz.

MagiCisMighT_
07-02-2011, 17:41
banlistin amacı da desteyi yoketmek değil, aşırı avantajlarını azaltmak. tabi kartlar dsf, rescue cat tierinde bisey deilse

pistol44
07-02-2011, 17:58
banlistin amacı da desteyi yoketmek değil, aşırı avantajlarını azaltmak. tabi kartlar dsf, rescue cat tierinde bisey deilse

budur.Yani illaa bir şey ellenmek zorunda değil plantler den veya bw lerden.

Murciélago
07-02-2011, 20:02
Ya belki tartışılmıştır ama 23 sayfa bakamadım şimdi. Blackwing'lere bişey olacak mı sizce? OCGde dağıtıyorlar yine.
Blizzard 1lenecek diyenler var, BWW ban diyenler var, Icarus semi diyenler hatta DaD ban diyenler de var. PoD'un bile girme ihtimali var listeye bana saçma da gelse. BW kullanıcısı olarak tırsmaya başladım iyice. :D

Rorschach
07-02-2011, 21:00
Oppre konusunda, gb skill draine hatta normal summon tkya bile ölüyor lol. O gbnin sorunu, oppression oyunun başından açarsan da oyun bitmiyor ne alakası var..Doğru düzgün gbye ve plant synchroya zarar veriyor, ikisinin de çözüm yolları var (ve unutmayın ki o çözüm yollarını sadece oppreye karşı almıyorlar yani opprenin o decklere büyük bi etkisi yok)

Paragon
07-02-2011, 21:05
Pod 1 veya Storm back,BW T3

Karujin
07-02-2011, 21:11
Duality 1 olursa çok amaçsız bir hareket olur, on their end.

t-berk
07-02-2011, 21:22
Ya belki tartışılmıştır ama 23 sayfa bakamadım şimdi. Blackwing'lere bişey olacak mı sizce? OCGde dağıtıyorlar yine.
Blizzard 1lenecek diyenler var, BWW ban diyenler var, Icarus semi diyenler hatta DaD ban diyenler de var. PoD'un bile girme ihtimali var listeye bana saçma da gelse. BW kullanıcısı olarak tırsmaya başladım iyice. :D

İcarus semi haricinde hiçbirşe olmaz.Bwyede zaten vuruldu vurulacağı kadar daha dokunulmaz.Dediğim gibi sayet illa dokunacaz derlerse İcarus semilenebilir en fazla o kadar ama oda olmaz diye dusunuyorum

Daulity gayette dengeli kart birşey olmaz

Murciélago
07-02-2011, 21:38
Bence BWW haricinde broken bi yanları yok, o da durdurulabiliyor. Yine de bilmiyorum geçen seferki gibi düşünürlerse dokunabilirler.
Duality 1 olmaz bence saçma olur. Storm dönerse cidden BWlerin pek bir üstünlüğü kalmıyor ama bu listede döneceğini sanmıyorum belki bir sonrakinde.

t-berk
07-02-2011, 21:40
BWW sadece mirrorlarda cidden etkili oluyor durdurması zor bir kart değil sonuc olarak BWW.Semi olsa sorun olurdu ama limit kalması gayet makul.Kabul BWW cok broken bir searcher ama limit kalabilir

Rorschach
07-02-2011, 22:02
BWW sadece mirrorlarda etkili oluyor olurmu t-berk kafanmı iyi.. bütün eksik parçaları tamamlıyor kendisi. Zaten inanılmaz üstün bi field control faktörlerinin olmasının nedeni ihtiyaçları olan kartları çok rahat toplayabilmeleri - bww de broken ama game breaker bi yanı yok yani banlenmesi saçma olur.

t-berk
07-02-2011, 22:05
Etkili oluyor derken o match-up için normalden daha broken hal alıyor maksadında soyledim.Yani kısacası demeye calıstığım banlanacak seviyede bir kart değil

pistol44
07-02-2011, 22:29
Pod 1 veya Storm back,BW T3

en büyük korkum.

BTW,icarus a dokunurlarsa oha derim

Firavun-Yami
12-02-2011, 17:47
Mezuki belki semi-limit olabilr...