PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yu-Gi-Oh! u bırakıp MAGİCE BAŞLAMAK?

Zorc
20-08-2011, 10:17
düşüncelerinizi alayım beyler mantıklımı sizce böyle bir hareket trde sizce hangi oyun daha iyi konumda her iki oyununda +ları -leri neler?

MAGİC

-çok daha pahalı her hafta draft yapsan ayda 150 tl gıbı para yapıyor ustune sealed deck pre realese gibi evenlerlerle rahat 250-300 lira aylık masrafı var.

-daha fazla competition çok daha iyi ödüller.

-yugioha göre daha az eğlenceli.

-kavraması tamamen prolasmak için en az 1 sene gibi bir zaman gerekiyor.1 sene sürekli ezilmeye katlanmak.

Yu-Gi-Oh!

bilitoryz ztn +larınıda eksılerınıde sız ne dusunuyorsunuz bu konuda?

TR Mediocre
20-08-2011, 10:24
Yugiyo alır.

Paragon
20-08-2011, 12:08
Pokemon.Pokemon hepsinden daha iyi geldi bana.Magic'de format boktan falan dedi Emrehan,bir de MTG oynamak daha pahalı ya TR'de.

Naocan
20-08-2011, 13:03
Eşşek KADAR abilerin ALTINDA ezileceğime YUGİOHTA insanları DOMİNE ederim.

lllstrikelll
20-08-2011, 13:09
Eşşek KADAR abilerin ALTINDA ezileceğime YUGİOHTA insanları DOMİNE ederim.

^this
magic dedelerin oyunu pokemonuda oynıyan bulamıyosun yugioh en iyi kart oyunu tr için

Murciélago
20-08-2011, 14:24
^this
magic dedelerin oyunu pokemonuda oynıyan bulamıyosun yugioh en iyi kart oyunu tr için

Ehehuehue sen nereye domine ediyorsun YGOda

lllstrikelll
20-08-2011, 14:50
domine etme kısmı deil magicin +30 fln yaş ortalama kısmını önemsemiştim^^

TR Mediocre
20-08-2011, 15:40
Pokemonda pojoda birinin imzasında vardı podla karşışıştırmışlar ?
Yugiyo dan pahalı mı pokemon ehuehe

JudgementKnight
21-08-2011, 21:12
Yugiyo alır...

t-berk
21-08-2011, 22:10
düşüncelerinizi alayım beyler mantıklımı sizce böyle bir hareket trde sizce hangi oyun daha iyi konumda her iki oyununda +ları -leri neler?

MAGİC

-çok daha pahalı her hafta draft yapsan ayda 150 tl gıbı para yapıyor ustune sealed deck pre realese gibi evenlerlerle rahat 250-300 lira aylık masrafı var.

-daha fazla competition çok daha iyi ödüller.

-yugioha göre daha az eğlenceli.

-kavraması tamamen prolasmak için en az 1 sene gibi bir zaman gerekiyor.1 sene sürekli ezilmeye katlanmak.

Yu-Gi-Oh!

bilitoryz ztn +larınıda eksılerınıde sız ne dusunuyorsunuz bu konuda?

Magicte en az YGO kadar pahalı bir oyun.Ustelik ilk defa uzun bir sureden sonra mtgde 2 kart banlandı ki bu metasını bayağı değiştirdi(Online MWS onuyorum).Ha banlanması gereken kartlardı ama en pahalı kartlardı ve dolayısıyla coğu insanın parası cope gitti.Ayrıca su anda Emrehan'ın soylediğine gore MTG trde biraz olu durumdaymıs.Sadece draftlarda aktiflik var.Ha her turlu bana mantıklı geldi ve kendi fikrimi soyliyeyim en az YGO kadar eğlenceli hatta su son banliste bakacak olursak YGOdan daha eğlenceli.

Yani bana gore gayette mantıklı hareket olurdu en azından adam gibi banlist gelinceye kadar ygoya zaten ara vermek lazımdır bu metada hiçbir zevki olmaz.MTGden tek cekinilen kısım kominitesi deniliyor.Yas oranı biraz buyuk olmasından hatta fazla buyuk olmasından olsa gerek

MoP
21-08-2011, 22:23
40-years-old-man-who-lives-with-his-mother vs. 12-years-old-capricious-boy, your call

ByPippo
21-08-2011, 23:08
Karsilastirilamaz bence. Cizimlerde Magic ezer. Bence 9 yasindaki cocuklarin Elemental Heroalri ile oynamaktansa bir yil ezilirim. Abi DashWarriorun tipine bir baksana :D Magic cok cok cok cok cok cok cok cok daha esnek bir oyun mesela bir kart oyuna restart attiriyordu falan düsün. Ama yugi zevkide baska yani :D

whopperadamım
21-08-2011, 23:28
MTG'ye geçip, yugiyoyu bırakıp, aynı akşam mtg'yi anlamayıp yugiyoya dönen bir gerizekalı amele ben varım sanırsam ^^ MTG art ve oynanış olarak yuggiohtan çok daha eğlenceli gibi duruyor ama anlayana tabi.

t-berk
22-08-2011, 02:38
Biraz uğrasın uzerinde ve oynamaya baslayın eminim anlıyacaksınızdır ne kadar guzel bir tcg olduğunu

JudgementKnight
22-08-2011, 10:52
Ben MTG'ye geçmiştim. Öncelikle şunu söyliyim MTG ygo'ya göre çok karışık bir oyun bence. Öğrenmesi uzun zaman istiyor ve Türkiyede hiç aktif bi oyun değil. Fan Page'si yada Web sitesi bile yok türkçe. bu yüzden En fazla mtg facebook sayfalarında adam bulup web cam duel yaparsın yada mtg online oynarsın falan falan.. Ama mtg'nin yaş kitleside gerçekten çok yüksek o ayrı.

Paragon
22-08-2011, 13:58
-Web sitesine ihtiyacı yok,web sitesi açılsa 90'ı noob olur,insanlar bırakır,ygo'da olduğu gibi.İşi gücü olan adam da forumda takılmaz zaten.
-40-years-old-man-who-lives-with-his-mother vs. 12-years-old-capricious-boy, your call.Bu ezik avutması işte,kendinizi ezdirmeseydiniz o zaman.
-MTG'nin ödülleri daha iyi değil bu arada.Draft'ın birinci olursan anca çıkıyor,o da zor hani.

Ben MTGye geçtim gördüm denedim diyenler bi s.ktirip gidebilir.Hiçbir şey gördüğünüz ettiğiniz yok,iki oyunu da competitive oynamaktan acizsiniz,bi kaç turnuvaya gelenler dışında.Denedim MTGciydim ben falan demeyin.MTG ve YGO'daki kuralları ve oynamayı bilmeyen adamlar Yugiyo alır falan yazmışlar.Rezilden de rezilsiniz.

By Pippo ise bu başlıkta mallığın ulaştığı son nokta,dediği HER ŞEY saçma,yalan vs vs.Deck alır,satmaya çalışır aldığının altı bir fiyata,hiçbir turnuvaya gelmez etmez,geliyorum der,ezilirim der orta da olmaz.Magic'i çizenlerin ayrı ''artist'' olduğunu bilmez,Yugioh'nun anime olduğunu.O kadar saçma ki yazdıkları.

Tamam sakinim.

Karujin
22-08-2011, 14:47
YGO ezer. Bana göre. Oynadım ben Magic 7 ay civarı YGO'dan önce, çok baydı beni, YGO oynuyorum 8-9 yıldır. Oynayan tiplerin çoğu özürlü, doğru düzgün yaşıtım yoktu, eğlenebileceğim insan yoktu. Satanist tipler geliyordu böyle leş gibi kokan, uyuşturucu kullanmış gibi çökmüş suratlar, kart oynarken bile ellerde deri eldivenler, dikenli bilezikler, bu ne aq. Magic ı-ıh yani, ben, Can falan neyse de, yaşınız 18'i geçmiyorsa ne oynayın ne başlayın, oyuna sıra gelmeden ortamdan bayarsınız zaten.

TR Mediocre
22-08-2011, 15:07
-Web sitesine ihtiyacı yok,web sitesi açılsa 90'ı noob olur,insanlar bırakır,ygo'da olduğu gibi.İşi gücü olan adam da forumda takılmaz zaten.
-40-years-old-man-who-lives-with-his-mother vs. 12-years-old-capricious-boy, your call.Bu ezik avutması işte,kendinizi ezdirmeseydiniz o zaman.
-MTG'nin ödülleri daha iyi değil bu arada.Draft'ın birinci olursan anca çıkıyor,o da zor hani.

Ben MTGye geçtim gördüm denedim diyenler bi s.ktirip gidebilir.Hiçbir şey gördüğünüz ettiğiniz yok,iki oyunu da competitive oynamaktan acizsiniz,bi kaç turnuvaya gelenler dışında.Denedim MTGciydim ben falan demeyin.MTG ve YGO'daki kuralları ve oynamayı bilmeyen adamlar Yugiyo alır falan yazmışlar.Rezilden de rezilsiniz.

By Pippo ise bu başlıkta mallığın ulaştığı son nokta,dediği HER ŞEY saçma,yalan vs vs.Deck alır,satmaya çalışır aldığının altı bir fiyata,hiçbir turnuvaya gelmez etmez,geliyorum der,ezilirim der orta da olmaz.Magic'i çizenlerin ayrı ''artist'' olduğunu bilmez,Yugioh'nun anime olduğunu.O kadar saçma ki yazdıkları.

Tamam sakinim.

Kendi fikrimi söyleyemicek miyim bu forumda -_-
Magic bana karışık geliyor hiç anlamıyorum yugiyo alır dedim ne suçum var ?
Yoksa bende ow ye men ow ye en büyük benim herkesi ezerim s.ktirin gidin lan zaaaaaa ezdim sizi gibi mi konuşmalıyım ^^
Bu yorumumdan sonra yine laf artı uyarı yicem biliyorum.

joeynin_belası
22-08-2011, 15:27
Başlığa hitaben: denedim olmuyo.

Paragon
22-08-2011, 18:13
Kendi fikrimi söyleyemicek miyim bu forumda -_-
Magic bana karışık geliyor hiç anlamıyorum yugiyo alır dedim ne suçum var ?
Yoksa bende ow ye men ow ye en büyük benim herkesi ezerim s.ktirin gidin lan zaaaaaa ezdim sizi gibi mi konuşmalıyım ^^
Bu yorumumdan sonra yine laf artı uyarı yicem biliyorum.

Hayır,ama bir şey bilmediğin halde biliyor gibi konuşman bayaa komik,iki oyunu da bilmezken hele.

t-berk
22-08-2011, 20:09

Tamam sakinim.

+1

Murciélago
22-08-2011, 22:09

Tamam sakinim.

Şukunu verdim panpa.

Rorschach
24-08-2011, 17:37
Eglencenize bakiyorsaniz yugi oynayin, paraniz varsa ve competitive agir oynarim diyorsaniz magic oynayin. Bu arada yugi arkadaslarla oynamayi daha cok on plana cikariyor, avrupa sampiyonasi olaylarinda falan berbat natsimiza ragmen 12 kisilik slotumuz vardi. Magicin 1 var bu sene, seneye 4 olacak.

Bu baslikta bi turnuvaya 20 lira diye katilmayan insanlar var, onlar hic dusunmesin bile mesela.

JudgementKnight
24-08-2011, 18:51
Eglencenize bakiyorsaniz yugi oynayin, paraniz varsa ve competitive agir oynarim diyorsaniz magic oynayin. Bu arada yugi arkadaslarla oynamayi daha cok on plana cikariyor, avrupa sampiyonasi olaylarinda falan berbat natsimiza ragmen 12 kisilik slotumuz vardi. Magicin 1 var bu sene, seneye 4 olacak.

Bu baslikta bi turnuvaya 20 lira diye katilmayan insanlar var, onlar hic dusunmesin bile mesela.

Tamamen haklı... En iyi açıklama bence..

ByPippo
25-08-2011, 22:17
Acikcasi ben OMde hic yugici olmadigi zaman Magicde deck aldim banada Sahin Abi ve Yasin Abi ogretti abartilicak kadar zor bir oyun degil her yas oynar (bence). Ne bileyim yani karsinda 40 yasindaki adamla oynadigin zaman onu yenme keyfi ayri oluyor. Her Kartin altintada yaziyor zaten kimin cizdigi. Magic de Type 1 Type 2 olayi cok sinir bozucu. Mesela Bir kart aliyorsunuz 3 ay sonra yeni seri geldigi zaman Type 1 olyuor ve Turnuvalarda kullanamiyorsunuz.

Paragon
25-08-2011, 23:09
Acikcasi ben OMde hic yugici olmadigi zaman Magicde deck aldim banada Sahin Abi ve Yasin Abi ogretti abartilicak kadar zor bir oyun degil her yas oynar (bence). Ne bileyim yani karsinda 40 yasindaki adamla oynadigin zaman onu yenme keyfi ayri oluyor. Her Kartin altintada yaziyor zaten kimin cizdigi. Magic de Type 1 Type 2 olayi cok sinir bozucu. Mesela Bir kart aliyorsunuz 3 ay sonra yeni seri geldigi zaman Type 1 olyuor ve Turnuvalarda kullanamiyorsunuz.

Kaç tane kırk yaşında adam yendin?

Sıfır.

Karujin
26-08-2011, 01:01
Ne kadar boş konuşuyor bu çocuk ya safyasgosaafuhasd. Yendiğin adamın yaşı 40 olunca şuku mu veriyorlar?

JudgementKnight
26-08-2011, 14:40
Abilerim, ağalarım ehue :D niye tartışıyoruz ki daha :D çok parası olan magice olmayan daha turnuva ücretine yüksek diyen adamlarda yugiyo'ya değilmiydi? :D ehue. :D

ByPippo
26-08-2011, 18:22

Sıfır.
Bir tane yendim bak süper dimi OM Bestim

Ne kadar boş konuşuyor bu çocuk ya
en azindan bilgilendirmeye calisiyorum, o bos konusmaksa...
Magicde turnuva ve draft ücretleri hakkinda fazla bir bilgim yok tek bildigim en pahali kart Jace Mind Sculptordü 120$ mi neydi oda ban yedi bilemiyorum.

Warriors
27-08-2011, 20:19
O.o çok bilgilisin en pahalı kart black lotus baktım 15. 000 $

ByPippo
27-08-2011, 20:44
Acikcasi o karti duymadim :D

t-berk
27-08-2011, 21:48
O.o çok bilgilisin en pahalı kart black lotus baktım 15. 000 $

Balck Lotus nerden baksan 10 sene once banlandı

FAIL!!!!

(Hatta belkide daha fazla)

JudgementKnight
27-08-2011, 21:53
Black Lotus'u alabilen insanlar zaten yoktu ehue. Aslında gerçekten bi Magic sitesi açılması lazım türkiyede.

t-berk
27-08-2011, 21:55
Black Lotus'u alabilen insanlar zaten yoktu ehue. Aslında gerçekten bi Magic sitesi açılması lazım türkiyede.

o zamanlar oyle cok bilgim yoktu mtg hakkında ama shehrazat,balance ve black lotusu herturlu deck kullanıyordu turnuvalarda :D

MTG sitesi acılabilir ama site acılsa kim girecek vs vs gibi sorunlar cok yasanır.Ha eğer katılım olursa belki bu forumda Diğer kart oyunları adlı forum baslıgının altına magic,pokemon vs gibi bolumler acılabilir aslında

Karujin
28-08-2011, 00:10
Gamemasters zamanında MTG bölümünü açmıştık. Memo açmıştı daha doğrusu, 3 tane aktif üyesi mi ne vardı. Memo, Oblivion, Emrehan asdasd.

t-berk
28-08-2011, 00:35
Gamemasters zamanında MTG bölümünü açmıştık. Memo açmıştı daha doğrusu, 3 tane aktif üyesi mi ne vardı. Memo, Oblivion, Emrehan asdasd.

GM zamanını bilmiyorum tam.Size kalmıs tabii isterseniz acalım ki bence acılabilir bir kayıp olacağını dusunmuyorum?Eğer ilgi olmassa kapatırsınız.Bence bu sefer biraz daha ilgi olur gibime geliyor.Hazır MWS gibi yvs turevi oyun filanda var.Ha karar yinede yoneticilere kalmıs zaten oyle cok ilgi beklemiyorum ama en azından insanlar arastırır ve ygo dısında bir sohbet konusu olur?

MoP
28-08-2011, 19:52
Obli napıyor biliyomusunuz, bıraktı baya önce ama..

Zorc
28-08-2011, 20:07
Obli napıyor biliyomusunuz, bıraktı baya önce ama..

neredesin lan sen?

Warriors
28-08-2011, 20:59
Balck Lotus nerden baksan 10 sene once banlandı

FAIL!!!!

(Hatta belkide daha fazla)

MTG kartımı evet en pahalısımı evet o zaman uzatmayalım :D

MoP
29-08-2011, 00:27
neredesin lan sen?

Oss+agir depresyon

t-berk
29-08-2011, 00:29
Oss+agir depresyon

aynı problem bizdede var birader :D

Paragon
29-08-2011, 00:58
Obli hayatına ygosuz ve atarsız devam et çok mutlu yaşıyor şu anda.

Karujin
29-08-2011, 01:24
Obli'nin aq euheu. Kankaydık bi ara, onu da soğuttum oyundan hayırsız p...vengin i... eheuhe falan diyomuşum.

Bu ÖSS'yi de amma abartıyorsunuz lan özellikle Orhun gibi tipler, bu kadar kasıp Boğaziçi aşağısını kazanırsanız sizi teker teker s...erim.

MoP
29-08-2011, 06:28
Sırada hocalar, aile, kendim ve bi kac ksi daha var, onlardan sonra sikilicek bisi kalırsa devam edersin :D Bu kadar güzel gözüken metada oynayamamak cok sıkıyor tabi...

t-berk
29-08-2011, 16:36
Sırada hocalar, aile, kendim ve bi kac ksi daha var, onlardan sonra sikilicek bisi kalırsa devam edersin :D Bu kadar güzel gözüken metada oynayamamak cok sıkıyor tabi...
Hahahahaha duygularımı dile getirmişsin :D

JudgementKnight
29-08-2011, 17:31
Bu gün çok daha ayrı bişi fark ettim MTG daha çok FRP sevenlere göre bir oyun bence. FRP ile ilgin varsa kesinlikle oyuna daha farklı bakıyorsun.

Ryokoichi
29-08-2011, 17:35
Doğru bir nokta. Magic Yugiohtan daha iyi bir oyun olsada en fazla keyifi yugioh oynarken alıyorum. Belki ilerde magice daha çok sararım ama şuan ki önceliğim Yugioh

'Seigi
30-08-2011, 00:05
Oss+agir depresyon

= el pompası?

SPEEDER
30-08-2011, 13:05
Magic Yugiohtan daha iyi bir oyun olsada en fazla keyifi yugioh oynarken alıyorum
+1 bende denedim magic oynamayı ama hiç zevk vermedi bilmiyorum belkide iyi oynayamadığımdandır ama bencede yugioh daha zevkli

ByPippo
30-08-2011, 19:36
+1 bende denedim magic oynamayı ama hiç zevk vermedi bilmiyorum belkide iyi oynayamadığımdandır ama bencede yugioh daha zevkli
Jacesiz mavi deste oynarsan tabi zevk alamazsin slfgndflgghdlghnmfgh

Paragon
30-08-2011, 21:38
Gerizekalı mısın kafanı klavyeye koyup sara hastaları gibi krize giriyorsun her cümlenin sonunda?

ByPippo
30-08-2011, 22:13
Gerizekalı mısın kafanı klavyeye koyup sara hastaları gibi krize giriyorsun her cümlenin sonunda?
ahahahahhahhahahhhahhahahahahahhahahahahahahhahaha hahahahhahahahhhhhhhhhhha

Zorc
30-08-2011, 22:14
ahahahahhahhahahhhahhahahahahahhahahahahahahhahaha hahahahhahahahhhhhhhhhhha

malmısın olm sen?

ByPippo
30-08-2011, 22:17
Ne diyeyim? Laf dalasina mi gireyim?

Synchro Monster
30-08-2011, 22:22
ahahahahahah demekten daha iyidir

Karujin
30-08-2011, 22:24
Ne diyeyim? Laf dalasina mi gireyim?

1 gün ban ye kendine gel. Ne kadar özürlü bir tipsin amk.

'Seigi
31-08-2011, 22:16
My Brief OkCupid Affair With a World Champion Magic: The Gathering Player

This story sounds mean. It's about a girl judging a boy because he's a nerd (like so many of us!) that she met on OkCupid. But that's the point: Judging people on shallow stuff is human nature, and the magic and absurdity of online dating is how immediately and directly it throws that into relief. One person's Magic is another person's fingernail biting, and no profile in the world is deep enough to account for that.

Earlier this month, I came home drunk and made an OKCupid profile. What the hell, I thought. I'm busy, I'm single, and everybody's doing it. Sure, I'd heard some stories, but what was the worst that could happen?
Two weeks into my online dating experiment, OKCupid had broken me down. It was like the online equivalent to hanging out alone in a dark, date-rapey bar. Every time I signed on, I was hit by a barrage of creepy messages. "Dem gurl u so foine, iwud lik veru much for me nd u to be marry n procreate." Or "your legs do look strong." So when I saw an IM from a guy named Jon that said, "You should go out with me :)" I was relieved. He seemed normal. I gave him my name. "Google away," I said. Then dinner was ready, and I signed off without remembering to do the same.

We met for a drink later that week. Jon was thin and tall, dressed in a hedge fund uniform with pale skin and pierced ears. We started talking about normal stuff—family, work, college. I told him my brother was a gamer. And then he casually mentioned that he played Magic: The Gathering when he was younger.

"Actually," he paused. "I'm the world champion."

I laughed. Oh that's a funny joke! I thought. This guy is funny! But the earnest look on his face told me he wasn't kidding.

I gulped my beer and thought about Magic, that strategic collectible card game involving wizards and spells and other detailed geekery. A long-forgotten fad, like pogs or something. But before I could dig deeper, we had to go. Jon had bought us tickets for a one-man show based on serial killer Jeffrey Dahmer's life story. It was not a particularly romantic evening.

The next day I Googled my date and a wealth of information flowed into my browser. A Wikipedia page! Competition videos! Fanboy forums comparing him to Chuck Norris! This guy isn't just some professional who dabbled in card games at a tender age. He's Jon motherfucking Finkel, the man who is so widely revered in the game of Magic that he's been immortalized in his own playing card.

Just like you're obligated to mention you're divorced or have a kid in your online profile, shouldn't someone also be required to disclose any indisputably geeky world championship titles? But maybe it was a long time ago? We met for round two later that week.

At dinner I got straight down to it. Did he still play? "Yes." Strike one. How often? "I'm preparing for a tournament this weekend." Strike two. Who did he hang out with? "I've met all my best friends through Magic." Strike three. I smiled and nodded and listened. Eventually I even felt a little bit bad that I didn't know shit about the game. Here was a guy who had dedicated a good chunk of his life to mastering Magic, on a date with a girl who can barely play Solitaire. This is what happens, I thought, when you leave things out of your online profile.

I later found out that Jon infiltrated his way into OKCupid dates with at least two other people I sort of know, including one of my co-workers. Mothers, warn your daughters! This could happen to you. You'll think you've found a normal bearded guy with a job, only to end up sharing goat cheese with a guy who takes you to a one-man show based on Jeffrey Dahmer's life story.

Maybe I'm an OKCupid asshole for calling it that way. Maybe I'm shallow for not being able to see past Jon's world title. I'll own that. But there's a larger point here: that judging people on shallow stuff is human nature; one person's Magic is another person's fingernail biting, or sports obsession, or verbal tic. No online dating profile in the world is comprehensive enough to highlight every person's peccadillo, or anticipate the inane biases that each of us lugs around. There's no snapshot in the world that can account for our snap judgments.

So what did I learn? Google the shit out of your next online date. Like, hardcore.

bu herife mtg nin tanrısı hatta chuck norris i falan diyorlarmış, isteyen ygo ya uyarlasın

Paragon
31-08-2011, 23:22
tldr

Pharaoh
05-09-2011, 02:50
= el pompası?

Yoo kadın var ona pompa istersen ayarlayayım ? Ve o ne ... harbi tl:Dr ayrica ygo hakkında gördüğüm birşeyi söyleyeyim uzun bir süre ara verince insan artık boşluğunu aramıyor (deneyler lab. Ortamında gerçekleşmiştir ) Bu sene Orhun kankimle kendimiz test edicez bakalım ne olacak ve Orhun kazanamazsa ilk sırada benim üzgünüm Cicisler ((:

MoP
10-09-2011, 15:01
= el pompası?

Elim s2mde sinema okumuyorum en azından, hoş şu an aptallık yapan benim gibi gözüküyor.

Nasil olsa kazanamasamda işim hazır herkes çakmak istiyor kazanamassam baksana

+ su gavur kısaltmalarını kullanmayın, özet geç piç imba

shad0w
24-01-2012, 18:51
la şu mtg nin nasıl oynandıgını anlatan bi site yok mu.

edit: nasıl oynandıgını anlatana +++ rep vericem.

Ryokoichi
24-01-2012, 18:56
Yok, oynayan adamlar genelde forum gibi platformlar kullanmıyor. Eğer Pegasusa ya da OMe gidersen öğretirler sana, onlara + rep verebilirsin.

shad0w
15-02-2012, 16:24

Sıfır.

hahaha buna çok güldüm işte bu adam gerçekleri yüzünüze vuruyor. :D

JudgementKnight
18-02-2012, 19:36
la şu mtg nin nasıl oynandıgını anlatan bi site yok mu.

edit: nasıl oynandıgını anlatana +++ rep vericem.
Gel ben anlatayım sana.

JudgementKnight
18-02-2012, 19:37
Evet beyler an itibari ile MTG'yi (MC kadar olmasada ahahahah) ders verecek kadar biliyorum. MTG derslerimiz başlamştır yane. :D

shad0w
19-02-2012, 01:40
anlat peki nereden anlatıcaksın yani msn ortamından falan mı olucak dersler yoksa buradan mı yapıcaksın öğrenmek istiyorum ben :D

JudgementKnight
19-02-2012, 17:00
Tamam ben başlık açarım.

ugly-bakura
23-07-2012, 23:42
magic resmi sitesinde öğretmek i.in 5-6 mb lik bi öğretim demosu vardı sanırım

Magic ölü falan diyebilirsiniz ama ben her gittiğimde pegasusa magic tayfası oluyo hiç olmadı orda çalışan herkez zaten seve seve rica edince oynuyo magic

Bana kalırsa magic ve ygo yu karşılaştımak saçma elma ve armut gibi ama macig biraz daha dengeli ve köklü bi oyun gibi duruyo tier olayıda sorun yapmıyo kimse turnuva dışında oynuyoken kartın tier 2 falan demiyo hatta benim deckin 1/4 i tempest tan çıkmaydı

bide yok 40 yaşında yok 30 yaşında falan diyosunuzda oyuncular çok kibar insanlar turnuva içinde bile missplay yatığımda geri sar istersen falan diyolardı magic dışındada çok kibar konuşuyolardı takaslarda falan ama ygoda yok sen b*k gibi oynuyosun sen noobsun falan gibi konuşmalar hele seni bi yensin karşındaki yada tanınmış bi oyuncu olsun turnuva kazansın bitane kibirinden durulmuyo

3f3
23-07-2012, 23:44
Yoo duruluyo. Ki duruyoruz.

ugly-bakura
23-07-2012, 23:52
-mecaz-

t-berk
24-07-2012, 03:01

Magic ölü falan diyebilirsiniz ama ben her gittiğimde pegasusa magic tayfası oluyo hiç olmadı orda çalışan herkez zaten seve seve rica edince oynuyo magic

Bana kalırsa magic ve ygo yu karşılaştımak saçma elma ve armut gibi ama macig biraz daha dengeli ve köklü bi oyun gibi duruyo tier olayıda sorun yapmıyo kimse turnuva dışında oynuyoken kartın tier 2 falan demiyo hatta benim deckin 1/4 i tempest tan çıkmaydı

bide yok 40 yaşında yok 30 yaşında falan diyosunuzda oyuncular çok kibar insanlar turnuva içinde bile missplay yatığımda geri sar istersen falan diyolardı magic dışındada çok kibar konuşuyolardı takaslarda falan ama ygoda yok sen b*k gibi oynuyosun sen noobsun falan gibi konuşmalar hele seni bi yensin karşındaki yada tanınmış bi oyuncu olsun turnuva kazansın bitane kibirinden durulmuyo
MTG su an olu degil ama Rotasyon oncesi meta daha iyiydi.Rotasyon sonrasına geçiş ve ardından gelen birazcık op seriler oyunu zorlastırdı ama su an gayet eglenceli bir meta var.Ozellikle zaten gecen sene yapılan ban sayesinde oyun iyicene duzeldi.

O sportmenlik konusuna gelince o konuda haklı olabilirsin ama o oyun ile değil "insanlarla" alakalı bir olay.Bu konuda genelleme yapılamaz ama bahsettiğin o "basit insanlar" ne yazık ki hep cevremizde olacaktır

Poll89
24-07-2012, 18:20
mtgyi ben de çok merak ediyorum uzun zamandan beri ama bu şehirde öğrenebilmem imkansız galiba :D http://tr.wikipedia.org/wiki/Magic:_The_Gathering online versiyonu olsa keşke

t-berk
24-07-2012, 19:31
mtgyi ben de çok merak ediyorum uzun zamandan beri ama bu şehirde öğrenebilmem imkansız galiba :D http://tr.wikipedia.org/wiki/Magic:_The_Gathering online versiyonu olsa keşke

Oyunun biraz kurallarını ogrendikten sonra YVD gibi bir sistem var magic workstation onu deneyebilirsin.Bu arada pc,ps3 ve xbox360 için Duels of the planeswalker var ogrenmede yardımcı olabilir.Magic Online'ı ise pek onermem cunku gerçek kart fiyatına online kart satın alıyorsunuz

Poll89
24-07-2012, 20:41
Oyunun biraz kurallarını ogrendikten sonra YVD gibi bir sistem var magic workstation onu deneyebilirsin.Bu arada pc,ps3 ve xbox360 için Duels of the planeswalker var ogrenmede yardımcı olabilir.Magic Online'ı ise pek onermem cunku gerçek kart fiyatına online kart satın alıyorsunuz

Trailerine baktım şimdi planeswarkerin. yugioya böyle bi oyun yapcaklar da biz de görcez :D
http://store.steampowered.com/app/97330

Rorschach
24-07-2012, 21:17

Senden bi iki yas buyuk insanlardan bu kadar gozun korkuyosa magic oynamani hic tavsiye etmem, onda da pro olduguna karar verilmis bi suru oyuncu var. Ygoda da kimsenin ezdim seni bebe vs. bisey dedigini duymadim lol en fazla birileri arkadan destekliyodur arkadaslarini, kimsenin kimseyi ezdigi falan yok varsa da o ezenin kimse tarafindan ciddiye alinan biri oldugunu zannetmiyorum.

ugly-bakura
24-07-2012, 22:19
Senden bi iki yas buyuk insanlardan bu kadar gozun korkuyosa magic oynamani hic tavsiye etmem, onda da pro olduguna karar verilmis bi suru oyuncu var. Ygoda da kimsenin ezdim seni bebe vs. bisey dedigini duymadim lol en fazla birileri arkadan destekliyodur arkadaslarini, kimsenin kimseyi ezdigi falan yok varsa da o ezenin kimse tarafindan ciddiye alinan biri oldugunu zannetmiyorum.
Abi sen natste 4. olmuş adamsın seni kimsenin ezeceğini sanmam hem öle laf atarakta kimse ezilmiyo sadece laf atılmış ve kabalık yapılmış oluyo ki eskiden birileri birilerini bariz eziyodu(isim vermeyeceğim)ama abi büyük pegasus turnuvasına gittim bi oyuncuyla tanışacaktım eşleştiğim için adam karşıma oturdu merhaba ben deniz dedim adam iyi tamam dedi :D yani böle oyuncularda kaba oluyo çekilmiyo proluk tavırları ve belli adamlar bunu yapıyo herkez oZ gibi değilki herkez birbirine takasta geçirmeye çabalıyo bi rule hatası yapsında judge a söliim diye bakıyo

Murciélago
24-07-2012, 22:33
Öyle noob bebe falan biz arkadaşlar arasında diyoruz anca bariz şaka yani euheu. Ama var öyle socially awkward tipler takmıcan onları obv, bizim MTG ortamında olmayabilir bilmiyorum hiç

MoP
25-07-2012, 00:44
MTG oynayanlar işi biraz daha ciddiye alıyorlar bir de o durum var. Onun için daha resmi bir ortam oluyor (yaşın da getirisi ile) bu yüzden noob moob laflar etmek o kadar kolay olmuyor ama YGO tayfası öyle değil daha arkadaş canlısı, daha genç bir topluluk ondan dolayı üslup da değişiyor, "Bu hamle de yapılır mı canım?" ın yerini "Amk nasıl bir noobsun öyle oynanır mı" alıyor.

ugly-bakura
25-07-2012, 01:30
MTG oynayanlar işi biraz daha ciddiye alıyorlar bir de o durum var. Onun için daha resmi bir ortam oluyor (yaşın da getirisi ile) bu yüzden noob moob laflar etmek o kadar kolay olmuyor ama YGO tayfası öyle değil daha arkadaş canlısı, daha genç bir topluluk ondan dolayı üslup da değişiyor, "Bu hamle de yapılır mı canım?" ın yerini "Amk nasıl bir noobsun öyle oynanır mı" alıyor.
Abi sorun o değil bizamanlar benimde yaptığım olay sorun erkezin takasta geçirmeye çalışması herkezin bişeyler satma derdinde olması yani çocuk kandırma falan mc nin yaptığı olay gibi yada forumda yenilere durmadan sert çıkılması gibi hetkez fiyat çarpıtıyo herkez bi noob bulsamda geçirsem diye bakıyo yani banane amk bana noobsun ölesin bölesi de banane yani arkadaşça söliince tabi :Dyani kim oyuna perfect deck ve folderla başladı böle olunca oyuna başlıyan yeni oyuncular bırakıyo/azalıyo sonra trde aktif oyuncu sayısı yok falan oluyo olay

MoP
25-07-2012, 01:38
O konuda haklısın, bu biraz da kitle meselesi, magic oynayan insanlar magice yatırdıkları parayı genelde kendi yatırdıkları için ve yaşça daha büyük olduğu için daha bilinçli alışveriş yapıyorlar yani. Böyle insanlar olunca YGO'da dolayısıyla sömürmek isteyenler de olacak bunu engellemek cidden zor.

Paragon
25-07-2012, 02:12
İnsanların MTG'yi YGO'dan kurtulma gibi bir liman görmesine bayağı gülüyorum.İkisi de farklı şeyler.Basketbol ve Futbol oynamak gibi.Yok biri şöyle zor,biri daha kafayı zorluyor,birinin komünü daha iyi diye gerizekalıca muhabbetleri bırakıp en basit ve önemli şey olan ''farklı'' olmayı görebilmek.

İmkanı olan ikisini de oynasın.Son 1,5 yıldır bir kere bile ortamda bulunmayıp boş konuşmayın pls.

MoP
25-07-2012, 02:55
Boş konuşmak?

Paragon
25-07-2012, 12:01

MTG ortamına girmeyip,pegasusa iki max üç kere gelen biri için baya iyi sallamışsın.

MoP
25-07-2012, 13:53
YKV ile daha bu pazar konuşuyorduk MTG ile YGO tayfasının farklılıklarını. Hani o da bunlara katılıyor. Üslup olayı benim gözlemlediğim bir şey, farklı olabilir ama ciddiye alma olayı doğrudur.

Raşit
25-07-2012, 13:58
Günümüz YGO formatından sıkılanlar JTP oynasınlar.

ugly-bakura
25-07-2012, 14:10
Günümüz YGO formatından sıkılanlar JTP oynasınlar.

çok alakasız bi mesaj oldu bence yaptığın cidden

zaten oyun arasındaki eğlence farkını tartışmak aptallık olur mtg mi ygo mu falan aynı bleachi bıraktım narutoya başladım gibi bişey

açıkçası mtg ve ygo arasında çok bi maddi fark göremiyorum ben değişen tek şey ortam farkı oluyo ama ygoyu macig için bırakmaktansa ygoyu bıraktıktan sonra mtgye başlamak mantıklı olabilir sonuçta yine folder falan var yine takas ortamı turnuva ortamı var ygo oyununa bağımlı biriysen(ggerçek hayatta)oyunu bırakma durumuna düştüğünde mtg ortam açığını kapatabilir hem ikisininde ortak oyuncuları olduğu için mantıklı ama mtgye başlamak için oyuna başlamakta bi mantık bullamıyorum iki oyunu karşılaştırmakta fanboyluktan öteye geçmez dediğim gibi narutomu bleach mi.İkisininde verdiği tad ayrı ve tek

Raşit
25-07-2012, 14:36
çok alakasız bi mesaj oldu bence yaptığın cidden

Nesi alakasız?JTP'yi oynayamanlar bilip bilmeden sırf az kart olduğu içim oyuna laf ediyorsunuz.JTP'yi 1-2 ay oynayan oyuncu oyunun eski olsa dahi formatının çok eğlenceli,şu ana kadar ki formatlardan daha zor olduğunu anlar.Kart sayısının az ya da oyunun eski olması oyunun kötü olucağı anlamına gelmiyor.

ugly-bakura
25-07-2012, 14:39
Nesi alakasız?JTP'yi oynayamanlar bilip bilmeden sırf az kart olduğu içim oyuna laf ediyorsunuz.JTP'yi 1-2 ay oynayan oyuncu oyunun eski olsa dahi formatının çok eğlenceli,şu ana kadar ki formatlardan daha zor olduğunu anlar.Kart sayısının az ya da oyunun eski olması oyunun kötü olucağı anlamına gelmiyor.

konu magic ve ygo arasındaki farklar jtpnin günümüz formatından daha iyi olup oladığı değil

Raşit
25-07-2012, 14:46
konu magic ve ygo arasındaki farklar jtpnin günümüz formatından daha iyi olup oladığı değil

Konu Magic ve YGO arasındaki fark değil,öyle birşey olsaydı oyunu bırakmak kelimesi bu konu da geçmezdi,konu YGO'yu bırakıp Magice başlamak.Oyunu bırakanlar günümüz YGO formatının sucks olmasından bırakıyor.Bu yüzden de günümüz YGO'sunun oyunu bırakmakla alakası yüksek çünkü oyuncular bu formatı sevmediği için Magic'e geçmek istiyorlar.Bende eski metayı özleyenler ve hala oyunu oynamak isteyenler için JTP'yi tavsiye ediyorum.

ugly-bakura
25-07-2012, 15:11
Konu Magic ve YGO arasındaki fark değil,öyle birşey olsaydı oyunu bırakmak kelimesi bu konu da geçmezdi,konu YGO'yu bırakıp Magice başlamak.Oyunu bırakanlar günümüz YGO formatının sucks olmasından bırakıyor.Bu yüzden de günümüz YGO'sunun oyunu bırakmakla alakası yüksek çünkü oyuncular bu formatı sevmediği için Magic'e geçmek istiyorlar.Bende eski metayı özleyenler ve hala oyunu oynamak isteyenler için JTP'yi tavsiye ediyorum.

Murat abininde başlıkta dediği gibi sizce + ve -leri nelerdir.
Hem oyunu oyuncuların bırakmasındaki sorun turnuvalarda real ortamlarda az kişi olması büyük ayda bir yapılan turnuvaya 15 kişi katıldıkttan sonra(ki bu rakam bile artık woodstock gibi olmaya başladı)jtp 1000 kişi oynasa nolur trde

Raşit
25-07-2012, 15:37
Murat abininde başlıkta dediği gibi sizce + ve -leri nelerdir.
Hem oyunu oyuncuların bırakmasındaki sorun turnuvalarda real ortamlarda az kişi olması büyük ayda bir yapılan turnuvaya 15 kişi katıldıkttan sonra(ki bu rakam bile artık woodstock gibi olmaya başladı)jtp 1000 kişi oynasa nolur trde

Millet YGO'yu turnuvaya katılan ya da aktif oyuncu sayısı az olduğundan oyunu bırakmıyor.Bu sebepten olsaydı YGO'yu bırakıp MTG'ye başlamak daha saçma olurdu,çünkü MTG'yi Türkiye'de oynayan oyuncu sayısı YGO'dan daha az.Ki YGO'nun son zamanlarda oyuncu kaybetmesinin sebebi oyunun gidişatının kötü olması.Adamlar neden YGO'yu bırakıp MTG'ye başlayalım yazmışlar?Çünkü oyunun şu anki dengesiz halinden memnun değiller ve MTG'ye de oyunun dengeli oluşu,zorluk faktörleri vs. gibi nedenlerden başlamayı düşünüyorlar.Bende oyuncuların MTG'deki aradıkları bazı özellikler JTP'dede bulunduğundan ve hala YGO'yu bırakamayan fakat eski günleri özleyen adamlar için JTP'yi önerdim.Umarım şimdi JTP'yi önermemdeki ilişkiyi anlamışsındır.Ha bir de sırf Zorc + ve - leri tartışmak için bu başlığı açsaydı konunun adını "YGO'yu bırakıp MTG'ye başlamak" koymazdı.

ugly-bakura
25-07-2012, 15:46
Millet YGO'yu turnuvaya katılan ya da aktif oyuncu sayısı az olduğundan oyunu bırakmıyor.Bu sebepten olsaydı YGO'yu bırakıp MTG'ye başlamak daha saçma olurdu,çünkü MTG'yi Türkiye'de oynayan oyuncu sayısı YGO'dan daha az.Ki YGO'nun son zamanlarda oyuncu kaybetmesinin sebebi oyunun gidişatının kötü olması.Adamlar neden YGO'yu bırakıp MTG'ye başlayalım yazmışlar?Çünkü oyunun şu anki dengesiz halinden memnun değiller ve MTG'ye de oyunun dengeli oluşu,zorluk faktörleri vs. gibi nedenlerden başlamayı düşünüyorlar.Bende oyuncuların MTG'deki aradıkları bazı özellikler JTP'dede bulunduğundan ve hala YGO'yu bırakamayan fakat eski günleri özleyen adamlar için JTP'yi önerdim.Umarım şimdi JTP'yi önermemdeki ilişkiyi anlamışsındır.Ha bir de sırf Zorc + ve - leri tartışmak için bu başlığı açsaydı konunun adını "YGO'yu bırakıp MTG'ye başlamak" koymazdı.
insanlar ygoda az kişimolduğu için bırakmıyo insanlar bırakım magic e başladığı için ygoda az kişi var

ve magicçiler her perşembe toplanıyo yani hiç yoktan her perşembe 10-15 kişi oluyo aktiflik 4 katı ygoda ayda 15 kişi anca toplanıyo ki magicde sneak peeke en son gittiğimde 40 kiişinin üzerindeydi adam sayısı draftlar falanda dolu oluyo ygoda dolu ortam olmadıktan sonra 1000 kişi internetten toplanıp oynasa ne anlamı var arkadaşlıklar kurulmadıktan toplanıp iyi vakit geçirmedikten sonra ha sabahtan akaşama bilgisayar başında bi anime bi lol bi jtp bi skyrim oynayarak nolifer olarak dahaçok zevk alıyosan senin kararın.ygoda bana ve bşçok tanıdığıma asıl zevk veren şey turnuvada buluşmak konuşmak çıkışta beraber vakit geçirmek kimse ygodan hayatını kazanmıyo hepimiz eğlenmek için oynuyoruz sonuçta

Raşit
25-07-2012, 16:10
MTG 25-30 yaşında hayattan bezmiş,göbekli emekli adamların oynadığı oyun.Orada nasıl arkadaş çevresi edineceksin ki?
YGO'yu oyuncular son formattan dolayı bıraktı,adam sayısı azaldığından değil,zaten oyuncu sayısı da bu yüzden az.Oyun 1 yıl önce ki haline dönse ki bence dönücek, YGO kaybettiği oyuncuları geri kazanıcaktır.Oyunu da sırf arkadaş çevresi için oynamakta ayrı bir saçmalık.

Paragon
25-07-2012, 16:53
MTG 25-30 yaşında hayattan bezmiş,göbekli emekli adamların oynadığı oyun.Orada nasıl arkadaş çevresi edineceksin ki?

Bu doğru değil,sen MTG'yi kıraathanelerde okey,pişpirik oynayan insanlarla karıştırıyorsun.Ayrıca insanlar oraya gelip oyun oynayıp sonra evlere dağılmıyor,halı saha falan yapıyorlar dışarıda görüşenleri de var.Bi hobiyi o küçük kafanıza göre yerine getirmek için de illa -25 olmak gerekmiyor.

Karşılaştırmak gereken bir şey varsa o da meta game oynayan rekabet seven komündür.Oda kat ve kat iyi MTG'de çünkü oyuncularımız,gerek ilgisizlik,gerek Mc gibi saçma sapan nedenlerle bilinçsiz.Yaş ortalamasının düşük olması da bunu iyiye etkilemiyor.

Ha bir de en basit fark olarak ilgi açısından YKV'nin MTG oynayan tayfaya ''ihtiyacı'' var MTG'nin devam etmesi için ondan o tarafla daha çok ilgileniyor ve ilgiyi daha canlı tutuyor.YGO kendi kendine güzel para basıyor.

Alakasız musallat adam olan sayısı had safhaya ulaştı.Konuyu kilitliyorum bir süreliğine isteyenler MTG diye konu açıp devam etsinler.