PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pokemon Online Tartışma konusu

Scott Pilgrim
26-11-2011, 23:59
hayırlı olsun konu.

o değilde scrafty içeren bir takım söyleyieghn

Seigi
27-11-2011, 00:00
ben olayı daha ayrıntılı kasacaktım sen direk özet geçmişsin asuhasudhas

Ryokoichi
27-11-2011, 00:02
Ninjas xD

Ee, bi yazı falan bekliyoruz.

Scott Pilgrim
27-11-2011, 00:04
benim bi scrafty incelemem bile vardı yazdığım site kapandı mk onu felan koycaktım :(

Seigi
27-11-2011, 00:06
o değilde scrafty içeren bir takım söyleyieghn

scrafty
ninjask
dragonite
scizor
vaporeon
forretress

bi ara kullandım şirin işliyordu

anlıyorum dediğinden ev leri falan sana bırakıyorum movesetleri

Scott Pilgrim
27-11-2011, 00:10
scrafty dragon dance/bulk up?

Seigi
27-11-2011, 00:11
dance ayrıca subs koymayı unutma

Seigi
27-11-2011, 00:15
http://pokemon.aesoft.org/
şu olay ile battle videolarınızı paylaşabiliyorsunuz biliyorsunuz değil mi?

misal; http://pokemon.aesoft.org/replay-arvkedarcher-vs-Seigi--26-Kasm-2011-at-23h10 (cool olsun diye deminki 6-0 battle ımı koydum qnqyyyyy xd şu an test ettiğim takım lol random noob ftw)

Ryokoichi
27-11-2011, 00:23
Espeon!! o.o buldum sonunda seni.

ve gerçekten bi inceleme güzel olurdu :D

Seigi
27-11-2011, 00:25
trollespeon direk o ya lol

Yagami Light
27-11-2011, 00:26
Poke'lerle alakası olmuyan biri oynuyabilir mi bunu? Yani oğrenir mi hemencenik? ehuehuehueheu Hoşuma gitti replay'den. Strateji ağırlıklı mı ya da kim daha çok oynarsa mı? :/

Seigi
27-11-2011, 00:40
Team build olayının ygo da deck yapmaktan daha zor olduğunu söyleyebilirim. stratejik ağırlıklı hatta baya baya satranç gibi "type" (ne neyi yener gibi) "ev" (mesela karşındaki pokemonun psychical defence'ı mı special defence'ı mı fazladır gibi şeyleri ön görmek için) "ability"(direk kazanç sağlamak için direk saldırmak yeterli değildir, bknz: replaydeki trollespeon) "tier"(yasaklar ve çok kullanılanlara göre takım hazırlamak için) kavramlarının pokemondaki anlamını bildikten sonra sanırım hemen hemen hazır takımlar ile oynamaya başlayabilirsin.

http://www.MegaShare.com/3754412

oyunu indirenler için başlaması kolay bir takım hiç takımın ayarları dengesini falan bozmayın benim "sun" teamlerimden biri.(ana sun team im değil ama)
olayı şudur, alan güneşli olduğunda fire type saldırılar %50 daha güçlü. Ninetales'ın olayı alana geldiğinde otomatik sunny weather oluyor 5 tur. Victini V-Create denen saldırı ile hayvan gibi vurup nerdeyse güçsüz olduğu type ı bile one hit ko yapabiliyor vaporeon special wall, gengar rakibi u mad yapıyor, scizor ise beast direk pata küte dalarsınız. 2-3 oynayın kolay başlangıç takımı, takımı direk kavrarsınız biraz oynayıncada oyunun mekaniğini kavramaya başlarsınız ama bir yandan açık dursun pokedex niyetine

Ryokoichi
27-11-2011, 00:41
Espeon yani, tabi saygılarımı sunucam ilk. Rubynin annesi nede olsa? Ayrıca, bende başlamak istiyorum bu oyuna ama biraz komplike geldi.

Ninjalanmışım, haberim yok.

Yagami Light
27-11-2011, 00:44
Komplike olması iyi ya. Hatta çok iyi. Zaman ayırabilirsem ve gaz gelirse, uğraşırım. Bakalım. : DD

Scott Pilgrim
27-11-2011, 09:37
o değil de,garchomp banlanıyodu en son oyuna ara verdiğinmde ondan beri banlanan/bani açılan poke var mı?

Çinçançon
27-11-2011, 13:44
ygoda deck yapmaktan çok daha zor.

Yagami Light
27-11-2011, 14:18
Derin'in dediğini niye tekrarlıyorsun sen şimdi.

Çinçançon
27-11-2011, 15:28
çok u ekledim.

Seigi
28-11-2011, 00:01
o değil de,garchomp banlanıyodu en son oyuna ara verdiğinmde ondan beri banlanan/bani açılan poke var mı?

garchomp banlananı bir süre oldu liste durmadan yeniliyor kendini blaziken uber oldu bi süre önce (speed veren ability si fazla iyi) birde excadrill ve thundurus ou dan ubere çıktı yakın zamanda

Ruby
28-11-2011, 00:58
aa Derin laa.

On Topic : Lucario pwns.

Fro
28-11-2011, 01:39
Aaa, Dream World'den gelen Speed Boost'lu Blaziken über mi oldu? Fenaymış, bekleniyordu zaten, o Speed Boost olmasa hala Infernape'in arkasında kalacaktı. Blaziken'e karşı tek üstünlüğü hızıydı diyebiliriz zaten. Excadrill'in de abartılı hale geleceği ön gördüğüm bir şeydi, hayvan evladı gibi bir tür kombinasyoyuna sahip, hard hitter olması da ayrı mesele. Scizor B/W'den önceki dönemlerde über durumundaydı, ama yeni Pokémonlar ve ability'ler derken overused'a düştü, ne yapsın o da. Asıl üzüldüğüm artık underused klasmanındaki Weavile. Beklentilerimden biri de Contrary ability'sine sahip Serperior'ın overused'a yükselmesiydi ama çok (çok) hızlı olmasına rağmen düşük Spec ve Psych gücü onu baltaladı.

Söz konusu oyun, gameboy versiyonlarındaki grafiklere mi sahip bu arada, eskiden oynardım bu oyunu, hatta oyunun en başlarında 20. seviye Snorlax yakalamıştım, güzeldi, tabii oyun o dönemler çok sapıtırdı, bi' yerden sonra bıraktım. Yine de PC üzerinden oynanabilecek en adam akıllı şey şu an, emulatör'lerin Wi-Fi desteğinin rezalet olduğunu düşünürsek.

Derin'in değindiği şu nokta çok önemli: Takım hazırlamak YGO'da deste hazırlamaktan daha zordur, Pokémon'un competitive play'inde şans faktörü hemen hemen sıfıra yakın çünkü. Hem rakibe göre hareket etmek hem de oyunun en başında kafaya göre stratejiyle oynamak mümkündür. YGO'nun aksine keskin çizgilere sahip bir metası olmaması da -örnek verelim, overused bir takıma underused'dan bir şeyler girmek kimi zaman oyuncuya bir şey kaybettirmez, hatta rakibe soru işareti bile verdilerebilir, bu da yapacağı hareketin yanlış yöne kaymasını sağlar- oyunu daha varyasyonel kılıyor. Tabii her meta konseptine sahip şeydeki gibi tüm bu varyasyon, seçim paleti bir noktaya kadar.

Oynayın ya, herkes oynasın, Pokémon saf zevktir.

Ruby
28-11-2011, 01:48
Pokemon hakkinda bilgim :

Type vs. Type bonus dmg charti
Her charin belli move'lari var ve en onemlisi bunlarin speedleri var. Hizli olan ilk aktf oluyo gibi bisi
Benchten swap yapmak da bi hamle ve onceden rakip sezerse engelleyebiliyor (mu?)

Dovus sistemi hakkinda bu kadar, ne eksigim var simdi?

Seigi
28-11-2011, 01:52
Serperior'ı dw ability si ile denedim yani legit olduğunda o abilitysi ile çooook rahat ou olur şu anda NU da sürünüyor. Scizor uber kalması saçma olurdu zaten ya iyi oldu direk o, ben şahsen şu anda scizor yerine çok farklı pokeleri tercih ediyorum(bir ara her takıma scizor koyuyordum nerdeyse o.O) Weavile dan uu diye soğuma yani ou da gayet iş görebiliyor :)
He sorunu cevaplayayım söz konusu oyun bw oyunlarındaki görüntülere sahip ancak haraket olayı yok, ancak replay videosu attığım linkteki gibi replay diye koyduğunda siteye baya baya orjinal oyuna yakın bir görüntüde görebiliyorsun.

Scott Pilgrim
28-11-2011, 08:35
oha benim takım komple uber olmuş gibi.Ne ara excadrill uu oldu o zaman tyranitar'da olmuştur.peki ismini unuttuğum gras/steel pokesi noldu?

Seigi
28-11-2011, 13:20
ferrothorn ou ,excadrill konusunda uu ile uber i karıştırma uber o, t.tar ise hala ou uber olmasına gerek yoktu onun.
tier listesi (http://www.smogon.com/bw/tiers/)

Scott Pilgrim
28-11-2011, 17:24
Saçma Olmuş Biraz.Drizzle İyi mi hala politoed'siz

Seigi
28-11-2011, 20:19
Saçma Olmuş Biraz.Drizzle İyi mi hala politoed'siz

nası yani drizzlesız politoed derken??

Paragon
28-11-2011, 20:35
Blaziken çıktı çıkalı zaten Uber olmadı mı DW ile?Excadrill iyi olmuş,Ferrothorn neden hala Uber değil allahım shitty 5th gen pokemon.

Scott Pilgrim
28-11-2011, 21:05
nası yani drizzlesız politoed derken??

rain team diyorum hala iyi mi politoed olmadan?

Seigi
28-11-2011, 21:50
abicim politoed olmadan yapacağın rain team(ou) iyiye yakın bile olamaz ne diyorsun?

Scott Pilgrim
28-11-2011, 21:56
abicim politoed olmadan yapacağın rain team(ou) iyiye yakın bile olamaz ne diyorsun?

ehehe.olm çok saçmaydı zaten drizzle bilen adam gibi poke çıkarsınlar canımı yesinler.

bide Lance'i tanıyan var mı po'da?

Seigi
28-11-2011, 22:24
http://pokemon.aesoft.org/replay-Kirei-vs-Seigi--28-Kasm-2011-at-21h14
Geçenlerde birçok pokeyi farklı buildler ile kullanabileceğim bir ou team üzerinde çalışıyordum, hoş bir maç oldu anlatım olmadığı için bir iki şeyi söyleyeyim izleyecekler için;
1) Ferrothorn'a ko olmasının sebebi rakibin missplayi değil lead infernape in oynamayacağı bir build oynuyorum (genellikle lead infernape in fake out stealth rock gibi şeyler oynadığını düşünürsek) tahmin etmezi zor birşeydi.,
2) 3 tane hax e kurban gittim üst üste burn, burn ve freeze'e denk gelmek baya kötü oldu.
3) Latios tan sanırım vaz geçip farklı birşey koyacağım bilemiyorum. hydreigon kullanabilirim expert belt li bilemiyorum...
4) Milotic!!!! -_-'

Seigi
30-11-2011, 00:38
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MRNMjPdei5Q %20 cooler house

howling.
02-12-2011, 15:26
Off. Benim 7 sene önce oynadığım oyunu siz şimdi mi oynuyorsunuz? Anlatacak çok anım depreşti şimdi ama ne desem bilmiyorum. Dilim dönmüyor diyebilirim. Neyse belki bir gün uzun uzun yazarım Pokemon Netbattle anılarımı lol.

Fro
02-12-2011, 16:15
Aa Drag, hoş geldin.

howling.
02-12-2011, 17:03
Hoşbuldum Niizuma Eiji, şimdi gidiyorum yarın akşam gelicem. Ben yokken postlarımı silen top olsun. Aha ağzı ahan da böyle kaysın:

http://www.youtube.com/watch?v=CLcKDVUDWbE

Çinçançon
02-12-2011, 17:21
Off. Benim 7 sene önce oynadığım oyunu siz şimdi mi oynuyorsunuz? Anlatacak çok anım depreşti şimdi ama ne desem bilmiyorum. Dilim dönmüyor diyebilirim. Neyse belki bir gün uzun uzun yazarım Pokemon Netbattle anılarımı lol.

Ben de o zamanlar oynuyodum işte :(

howling.
04-12-2011, 00:45
Ben de o zamanlar oynuyodum işte :(

Olm senin için doğal. Sen esanko'nun kardeşi değil misin? Daha ben bile oynamaya başlamadan 2 sene önce onlar Netbattle oynuyodu zaten. (ciddi şekilde yanılıyor olabilirim, ilkokul 6. 7. sınıftaydım o aralar sonuçta - şimdi ünv 3teyim) Ama benim oynadığım aralar değil EV IV ayari yapan Türk bulmak, herhangi bir şekilde oyunu oynayan Türk bulmak bile imkansızdı. PokemonOnline bile açıktı ben NB'ye ilk başladığım zamanlar ama ciddi biçimde NB oynayan 10 kişi bile çıkmıyordu.

Seigi
08-01-2012, 21:56
şirin battle ım. 7 missplay saydım bariz bendenizin yaptığı. berbat oynamışım ancak sonuç çok şirin ilk kez başıma geldi bu gen de.http://pokemon.aesoft.org/replay-Seigi-vs-bro--22-Aralk-2011-at-17h44

howling.
09-01-2012, 05:37
Öeh yeni pokemonların tiplere bak

RIP takeshi shudo :(

İşler nasıl dönüyor diye bakayım dedim ama ilk turdan sonra koptum. OU'da Breloom, Espeon, Lanturn falan görmek şaşırttı. (OU ise tabi)

Seigi
09-01-2012, 20:40
lanturn falan uu espeon magic bounce diye şirin bir ability edindi o sayede ou oldu

howling.
09-01-2012, 22:14
Espeon esasında ADVde de OU materyali sayılırdı, speed ve special atk olarak Raikou veya Gengar'dan daha iyi konumdaydı ancak movepool olarak Hidden Power ve Psychic ile sınırlı kalması yüzünden neredeyse hiç kullanilmiyordu. Lanturn'da da Thunder - Rain Dance -Surf - Hidden Power (Ice/Grass) / Thunder Wave gibi bir moveset kullanırdık. Breloom SubPunch - Leech Seed- Filler move gibi bir movesete sahipti ama bu Pokemon yerine Sceptile tercih ediliyordu sanırım, Sceptile BL sayılırdı 120 speed sayesinde. Jirachi için ise "Uber mi OU mu" tartışması yapılıyordu yahu, bazıları Jirachi görünce sövüp forfeit çekiyordu. Öncesinde Celebi için de vardı o tartışmalar ama sonradan nasıl olduysa neredeyse herkes onun "OU legend" olduğunu kabul etti. Infernape'i DP oynadığım çok kısa dönemde lead olarak kullanmıştım ben de. Ama movesetini tam hatırlamıyorum Fthrower dışında. Bu arada takımın ilk sıradaki Pokemon'u için kullanılan bir terim vardı unutmuşum onu da.

O değil de bi Garchomp vardı ne oldu ona.

Scott Pilgrim
10-01-2012, 08:51
Espeon esasında ADVde de OU materyali sayılırdı, speed ve special atk olarak Raikou veya Gengar'dan daha iyi konumdaydı ancak movepool olarak Hidden Power ve Psychic ile sınırlı kalması yüzünden neredeyse hiç kullanilmiyordu. Lanturn'da da Thunder - Rain Dance -Surf - Hidden Power (Ice/Grass) / Thunder Wave gibi bir moveset kullanırdık. Breloom SubPunch - Leech Seed- Filler move gibi bir movesete sahipti ama bu Pokemon yerine Sceptile tercih ediliyordu sanırım, Sceptile BL sayılırdı 120 speed sayesinde. Jirachi için ise "Uber mi OU mu" tartışması yapılıyordu yahu, bazıları Jirachi görünce sövüp forfeit çekiyordu. Öncesinde Celebi için de vardı o tartışmalar ama sonradan nasıl olduysa neredeyse herkes onun "OU legend" olduğunu kabul etti. Infernape'i DP oynadığım çok kısa dönemde lead olarak kullanmıştım ben de. Ama movesetini tam hatırlamıyorum Fthrower dışında. Bu arada takımın ilk sıradaki Pokemon'u için kullanılan bir terim vardı unutmuşum onu da.

O değil de bi Garchomp vardı ne oldu ona.
ban yedi

howling.
11-01-2012, 00:04
ban yedi

Nasıl ban yedi OU'dan ban yedi ama Uber sayılıyor mu sayılmıyor mu? Hem şaşırdım hem şaşırmadım. Esasında DP'nin başlarında banlı değildi bu eleman ama tartışmaları vardı. Sağlam movepool, çok iyi base statlar, Dragon/Ground gibi çok çok sağlam bir type kombosu vb şeylerden dolayı çokça şikayet edeni vardı, ama x4 Ice weakness'ı yüzünden en azından benim çevrem "counterable" olduğunu söylüyordu. Herhalde sonuçta Garchomp da efsanevi olmayıp banlanan ilk Pokemon olmuş, ee şaşırmadım ne de olsa Cynthia'nın Pokemon'u :))

Scott Pilgrim
11-01-2012, 08:47
ayrıca sand team'da da ability'si işe yarıyordu

Seigi
16-01-2012, 02:36
yeni team deniyordum. Scraftyli birşeyler. bi baktım trolling&shit http://pokemon.aesoft.org/replay-Rexakin-vs-Seigi--2012--16 tamam herifin berbat buildi ama phun phun phun

Scott Pilgrim
16-01-2012, 09:15
ice punch yokmuydu scraftyde?