PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizin Kart Oyununuz

Firavun-Yami
30-01-2011, 15:06
Siz bir kart oyunu yaramak isteseydiniz nasıl bir şey olurdu? Kuralları, KArtları, çeşitleri...

Mesela ben şöyle bir şey hayal ederdim:

Monopoly gibi yolları olan ama karışık.. Yani başlangıç noktası ve bitiş noktası arasnda 4 yol var: Hava, su, ateş ve toprak yolları. Her yol 49 kareden oluşuyor. Bir de 2 kart çeşidi var: Büyü ve Tuzak kartları. (Acaba nerden aklıma gldi :D) Birde piyonlar var. Canavar kartları gibi... Onlatrın da Yaşam puanları... Şimdi Oyunun amacı ya bitişe gitmek ya da rakibin Canavarını öldürmek. Tuzak kartları Rakibin canavarını büyü kartları kendi canavarınını etkiliyor. YAni hemen hemen 3 yoldan kazanabilirsiniz.

1- Canavarınızı büyü kartlarıyla geliştirerek hızlandırıp bitişe önce gitmesini sağlamak.
2- Rakibin canavarını bitişe gitmesini engelleyerek kendinizin bitişe önce gitmesini sağlamak.
3- Rakibin canavarını öldürmek.

Piyonların da Şöyle özellikleri var:

Element-Hız puanı-Yaşam puanı

[Neyse sizi fazla sıkmayayım. Hayal ettiğm oyun genel olarak böyle. Sizinki Nasıl Olurdu?]

Warriors
30-01-2011, 15:54
YGOnun hologramlı olmasını isterdim sadece küçük bişey :D

Scott Pilgrim
30-01-2011, 16:02
YGOnun hologramlı olmasını isterdim sadece küçük bişey :D

ya da eğlence katmak için küçük figürler de satılabilir

Mandalina
30-01-2011, 16:29
kamyon şoförleri için kamyon duellosu isterdim.

Firavun-Yami
30-01-2011, 17:19
YUgioh Kart Oyunu değil sizin kendi icadınız OYunlatdan bahsediyorum. ambaşka bir oyun !?

onixetor
31-01-2011, 12:18
iskambil kartlarıyla yugioh tarzı bi oyun yarattmak isterdim xD

JudgementKnight
02-02-2011, 20:47
ben içinde mitolojideki tanrıların bulunduğu bir oyun yapardım bkz: Zeus, Ra vs.

tekno_ogulhan
02-02-2011, 22:44
ra zaten yugiohta varki :D